Naujuoju Vilniaus universiteto rektoriumi išrinktas prof. dr. Rimvydas Petrauskas (19)

Naujuoju Vilniaus universiteto rektoriumi išrinktas prof. dr. Rimvydas Petrauskas | vu.lt, E. Kurausko nuotr.

Naujuoju Vilniaus universiteto rektoriumi išrinktas prof. dr. Rimvydas Petrauskas | vu.lt, E. Kurausko nuotr.

Sausio 22 d. Vilniaus universiteto (VU) Taryba išrinko naująjį VU vadovą. Didžiausios aukštosios mokyklos Lietuvoje rektoriumi tapo prof. dr. Rimvydas Petrauskas.

Išrinkti naująjį VU rektorių Tarybai prireikė dviejų balsavimo ratų. Pirmajame rate nė vienas kandidatas nesurinko reikiamos Tarybos narių balsų daugumos.

Į antrąjį balsavimo ratą pateko prof. dr. Ramūnas Stepanauskas ir prof. dr. Rimvydas Petrauskas. Daugiausia balsų Tarybos nariai skyrė prof. dr. Rimvydui Petrauskui, kuris gavo 8 balsus.

Prof. dr. Rimvydas Petrauskas yra VU Istorijos fakulteto dekanas, Lietuvos mokslo tarybos valdybos pirmininkas, Lietuvos mokslo akademijos tikrasis narys, Valstybinės lituanistinių tyrimų sklaidos programos pirmininkas, Lietuvos nacionalinio istorikų komiteto prezidentas, Tarptautinės Vokiečių ordino tyrimų istorinės komisijos narys, Vasario 16-osios fondo tarybos narys, buvęs Lietuvos aukštojo mokslo tarybos narys.

Vadovaujantis VU statutu, rektorius laikomas išrinktu, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 7 Tarybos nariai iš 11. Jeigu balsuojant pirmąkart nė vienas kandidatas nesurenka nustatytos balsų daugumos, rengiamas antras balsavimo ratas, kuriame dalyvauja daugiausia ir vienodai balsų surinkę kandidatai.

Trečiasis balsavimo ratas rengiamas, jei per pirmuosius du ratus nė vienas kandidatas nesurenka nustatytos balsų daugumos. Trečiajame rate rektorius išrenkamas ne mažesne kaip 5 balsų dauguma, kiekvienam posėdyje dalyvaujančiam Tarybos nariui balsuojant atvirai už arba prieš vieną iš kelių daugiausia ir vienodai balsų antrajame balsavimo rate surinkusių kandidatų. Balsams pasiskirsčius po lygiai, balsavimo rezultatą lemtų posėdžiui pirmininkaujančio Tarybos nario balsas.

Dėl VU rektoriaus pareigų, be prof. dr. Rimvydo Petrausko, varžėsi dar 5 kandidatai: Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. habil. dr. Jūras Banys, VU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. dr. Eimutis Juzeliūnas, „Bigelow“ vandenynų mokslų laboratorijos Vienos ląstelės genomikos centro JAV direktorius, vyresnysis mokslininkas prof. dr. Ramūnas Stepanauskas bei dabartinis VU rektorius prof. dr. Artūras Žukauskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

19 komentarų

 1. Tvankstas:

  Pagaliau VU rektorius iš lenkamylių. Tai reiškia, kad kadencijos pabaigoje bus susiliejęs su Varšuvos universitetu ?

 2. Gal:

  Galbūt susiprotėta nuo šio Universiteto pradedant jau bus dėl visų Lietuvos vadovų paviešinimo,
  na bent 1918 m. Vasario 16-tą Jonui Basanavičiui jau priėmus Valstybės LIETUVA atkūrimo nutarimą
  vadovavimą perdavusio antram mūsų laikmečio Valstybės vadovui Antanui Smetonai,
  ir t.t. ir pan. (per 1990-03-11 pripažinimą – su t.p. naujuoju Valstybės vadovu). Jei jau esam Valstybe 🙂
  Bet, iki to dar pasimokyt ir naujajam Rektoriui, manykim ne pro šal (greifsvaldai-marburgai to nemokę)

 3. Kas gi tie Tarybos nariai, kad nesusigaudo, jog Sovietmečiu apgintą VU lietuvybę išdavė…

 4. stasys:

  Per viešus debatus išrinktas rektorius pasirodė vienu prasčiausiai . Tai kokiais gi kriterijais buvo remtasi man taip ir liko neaišku .:)

 5. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Algimantas Bučys parašė rimtą knygą, “Lietuvių karaliai ir Lietuvos karalystė”, kad istorikams kalbėtis bei Tautos savivertę patvarkyti. Prof. dr. Rimvydas Petrauskas nereaguoja bei sumenkina Algimanto darbą ir vien jau todėl yra netinkamas būti VU rektoriumi.
  Skaitykim šią knygą ir dižiuokimės istorine savo Lietuvos Karalyste.
  v_a_g_a.lt/lietuviu-karaliai-ir-lietuvos-karalyste

 6. Kompania ne wielka, ale bardzo porządna:

  Tai vienas iš 160 mokslininkų, kultūros ir meno veikėjų, 2017 m. pasisakiusių prieš Vytį:
  dailės istorikė, prof. habil. dr. Giedrė Jankevičiūtė, skulptorius, prof. Mindaugas Navakas;
  istorikai Rimvydas Petrauskas , Norbertas Černiauskas, Alvydas Nikžentaitis , Tomas Vaiseta, Arūnas Streikus; sociologas Artūras Tereškinas;
  kalbininkė doc. dr. Loreta Vaicekauskienė , lingvistas prof. habil. dr. Giedrius Subačius, filologas Paulius Subačius;
  semiotikas prof. dr. Kęstutis Nastopka; rašytojai Antanas Gailius ir Antanas A. Jonynas; režisierius, prof. Gintaras Varnas;

 7. Getas:

  47 m. VU rektorius yra labai per trumpą laiką tapęs daug mokslinių organizacijų vadovu, Dr., prof. ir akademiku, ir net Mockaus įsteigto Vasario 16 fondo nariu… Ir kas jį taip pakėlė: atsimenu, kaip Filharmonijoje vyko kažkoks koncertas, o R. P. kažką scenoje kalbėjo ir visiškai ne prie ko pareiškė, kad žodis Seimas yra lenkiškos kilmės ( puikiai žinome, kad baltiškos kilmės: “šeima”, pas rusus “semja”ir t.t.). Atsimenu kaip jis dar pradedantis istorikas Aluntoje konferencijoje kalbėjo apie karalių Mindaugą, pabrėždamas tik, kad jis buvo plėšikas ir žudikas. Duok Dieve, kad keistųsi ir taptų mūsų tautos ir valstybės ugdytoju.

  • ŽEMAITIS:

   Dėl žodžio “Seimas” kilmės niekada nesidomėjau. Gal ir lenkiškos, gal ir ne kiilmės. Profesionalams geriau žinoti – aš jais pasitikiu.
   Na, o Mindaugas tikrai buvo plėšikas, kląstūnas (pridedu) ir žudikas. Tik užkietėję idealistai fanatikai ir istorijoje mažai ką nutuokiantys asmenys gali bendyti tai paneigti.
   Autoritetingi istorikai, remdamiesi istorijos šaltiniais, seniai jau tai įrodė. Ir tai ne R.P., o gerokai ankstesnių istorikų nuopelnas.
   Mindė ir jo brolis Lengvenis kląsta nužudė Nalšios kunigaikščius (Suksė ir pan.), taip užėmė Nalšią. Vėliau – Upytę. Eiliuotoje Livonijos kronikoje minima, kaip Lengvenis užkariavo pietinę Žiemgalos dalį (Livonijon išvijęs tris to pietinės Žiemgalos kinigaikštukus).
   O Žemaitijoje? Saulės žemės Bulionių giminė nuo jo kentėjo (Vismantas, Daumantas). Prisiminkime, kaip jis “įsigijo” žmoną Mortą…
   Visi kraštai kentėjo nuo Mindaugo kląstos ir žiaurumo. Tai – istorikų įrodytas faktas. (P.s., Nesu istorikas, tačiau šiek tiek domėjausi tuo laikotarpiu – suprantama, nes jis žemaičiams aktuaus ir įdomus).
   Ankstyvosios Lietuvos valstybės susikūrime nieko “švento” nebuvo, tad tikrai nereikia idelaizuoti. Nors nereikia ir dramatizuoti. Tokiu būdu (pašalinant konkurentus ir užimant jų valdas, pavergiant kitas gentis) kūrėsi visos valstybės. Ypač – Europos. Tad Lietuva nėra jokia išimtis. Kas stipresnis – tas ir nukariavo kaimynus, sukurė valstybę.
   Tad kaip mokslininkas R. Petrauskas absoliučiai teisus. Ne, o jei norite slėpti faktus ir kurti gražius idealistinius mitus – tai jau ne mokslininkų darbas. Šas klausimais kreipkitės į poetus arba kokius ekstraseansus.

 8. REKTORIUS DABAR:

  per LRT TV su Tapiniene

 9. ŽEMAITIS:

  Sveikinu gerb. Rimvydą Petrauską!
  Lietuvos humanitarų mokslininkų asmeniškai nelabai pažįstu, tačiau VU aplinkoje teko girdėti namažai puikių atsiliepimų apie iki šios Istorijos fakulteto dekano pareigas ėjusį prof. R. Petrauską.
  Manau, tikrai bus puikus rektorius. Svarbu kad būtų objektyvus – neapleistų ir biomedicinos, gamtos, tiksliųjų mokslo sričių!

 10. Kadangi, SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA YRA ATRASTI TREČIASIS IR KETVIRTASIS ŽEMĖS AŠIES FIZINIAI JUDĖJIMAI, o profesorius dr. Rimvydas Petrauskas yra ISTORIKAS, tikslinga būtų, šiame portale, suorganizuoti ISTORIKŲ ir PROISTORIKŲ DISKUSIJĄ!

 11. prof. Aurimas (VU):

  Geras pasirinkimas! Vienas iš perspektyviausių Lietuvos istorikų. Vilniaus universiteto bendruomenė tikrai jį palaiko. Tad puiku, sveikiname!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: