S. Martinavičius. Pritariu Prezidento sprendimui nevykti į Putino draugo rengiamą minėjimą Jaruzalėje (11)

Sigitas Martinavičius | asmeninė nuotr.

Sigitas Martinavičius | asmeninė nuotr.

Sausio 22–23 d. prezidentas G. Nausėda turėjo vykti suplanuoto vizito į Izraelį, dalyvauti 5-ajame pasauliniame Holokausto atminimo forume. Tačiau prezidentas persigalvojo ir į Izraelį nevyks priežastys aiškios, tai solidarumas su Lenkija, Latvija ir Estija, nes Izraelis forume suteikė žodį Putinui, kuris begėdiškai meluoja, kad dėl Lenkijos prasidėjo antrasis pasaulinis karas.

Tik primenu, kad vienas iš forumo Jeruzalėje organizatorių ir rėmėjų yra Moshe Kantoras – Kremliui artimas milijardierius ir įtakinga figūra Rusijos žydų bendruomenėje. Jis taip pat yra Europos žydų kongreso (EJC) prezidentas.

Lietuvos prezidentas sausio 27 d. dalyvaus Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išvadavimo 75-ųjų metinių minėjimo iškilmėse Lenkijoje.

„Vykstu į simbolinę vietą – Aušvico-Birkenau mirties stovyklą – išreikšti pagarbos milijonams žydų, kurių gyvybes Antrojo pasaulinio karo metais nusinešė Holokaustas. Lenkiuosi ir tiems dviem šimtams tūkstančių žydų, kurie buvo mūsų tautiečiai. Privalome pagerbti Holokausto aukų atminimą, siekti istorinio teisingumo ir kartu visomis išgalėmis priešintis bet kokioms neapykantos formoms“, – prieš vizitą sakė šalies vadovas.

Keista, bet atsiranda žydų nuolat šmeižiančių ir Lietuvą, kaip Putinas meluoja apie Lenkiją.

Kitą dieną po to, kai turėjo baigtis suplanuotas G. Nausėdos vizitas – sausio 24 d., Lietuvos žydų asociacija Izraelyje rengia protestą prie Lietuvos Respublikos ambasados.

Prie kvietimo į piketą pridedama nuoroda į Lietuvos žydų asociacijos Izraelyje platinamą pareiškimą, kurio nuorodą taip pat prideda LŽB. Pastarojo tekste, be viso kito, rašoma, kad „Holokausto metu lietuvių žudikai buvo „pranašesni“ savo darbe, todėl į Lietuvą buvo vežami žudyti Lietuvos žydai iš kitų Rytų Europos šalių. Nesunku žudyti kūdikius ir moteris. Lietuvių žudikų žiaurumas buvo tokio lygio, kad sukrėtė net nacių SS kariškių veteranus, kurie buvo patyrę žmogžudžiai“.

Toks ciniškas melas jau peržengia visas ribas ir daro gėda patiems žydams, bei parodo, kad dalis žydu kartu su Putino bando klastoti istorija.

Antrajame pasauliniame kare žuvo 70 milijonų žmonių, tokie buvo žiaurūs laikai. Stalinas su Hitleriu pradėjo karą ir išžudė daugybę tautų, tarp jų ir žydų tautybės. Stalinas kartu su Hitleriu naikino ištisas tautas, kai kur buvo vykdomi tautiniai žudymai ištisais miestais.

Lietuviai žydus aktyviai gelbėjo, žydų gelbėjime dalyvavo apie 25 000 lietuviu. Kaip ir kiekvienoje tautoje buvo antžmogių kurie dalyvavo žudymuose. Jų skaičius ir pavardės yra aiškūs, tai apie 3000 lietuvių.

Žydų skelbiamas pranešimas yra istorijos klastojimas, Lietuva ir lietuvių tauta holokauste nedalyvavo, nes tuo metu Lietuva buvo okupuota, pirma sovietų, po to Vokietijos. Tokie pareiškimai yra smerktini ir būtinas įstatymas, kaip Lenkijoje, kad už tokį Lietuvos ar lietuvių tautos šmeižtą įstatymiškai būtų baudžiama.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Žodžio laisvė...:

  O ką pametė Izraelyje Viktoras Pranckietis?

 2. Tvankstas:

  Kraupi tiesa : visi judėjai, išsiųsti sušaudyti IX forte, buvo pagal Kauno geto Judenrat sudarytus sąrašus, išsiųsti sušaudyti Paneriuose buvo pagal Vilniaus Judenrat sudarytus sąrašus.
  Taip buvo kiekviename gete : Judenrat sudarė sąrašus žmonių, kuriuos reikia siųsti sušaudyti.
  Neužmirškime paprastos tiesos, o judėjams palinkėkime išsispręsti savo Judenrat kanibališką veiklą.
  Daugybė Judenrat veikėjų po karo yra parašę atsiminimus – tai atperka jų kaltę siunčiant savo brolius ir seseris į duobes ?

 3. Getas:

  Pritariu Tvankstui. Man pasakojo tėvelis: jis pažinojo žydus Seirijuose, bendravo. Nacių okupacijos metu jis važiavo su vežimu, o kelio kraštu varė vokiečių naciai žydų koloną, pamatęs pažįstamą žydą jis pasakė: sėskis į vežimą ir važiuojam, žydas pasakė, kad jam negalima, nes rabinas įsakęs paklusti ir eiti ten kur varo.

  • Tvankstas:

   Pagal lietuvių liudininkų ir iš duobės išlipusios ž..aitės pasakojimą, į duobes ėjo vedami rabinų kaip ATPIRKĖJAI, atpirksiantys judėjų melus, apgavystes ir po karo pasaulis bus be judėjų nuodėmių gojams, ėjo giedodami ‘Eli, Eli, sabachtani’ (Viešpatie, Viešpatie, pasigailėk), kaip Kristus su kryžiumi į nukryžiavimą, ir ‘Šma, Israel’ (Klausyk, Izraeli).
   Jūsų pasakojimas atitinka tų dienų tikrovę.
   Reikia žinoti, kad po 1917 m. Rusijos ž…-bolševikinės revoliucijos Lietuvos judėjai puikiai žinojo kruvinus tautiečių komisarų darbus ir suprato, kad turi būti atpirkimas, kurį priėmė kaip Viešpaties nulemtą.

 4. Tvankstas:

  “Kaip ir kiekvienoje tautoje buvo antžmogių kurie dalyvavo žudymuose. Jų skaičius ir pavardės yra aiškūs, tai apie 3000 lietuvių.”
  Man įdomu, iš kur straipsnio autorius šį skaičių paėmė ir lengva ranka mestelėjo.
  Noriu priminti, kad dar 1979 m. Lietuvos Bažnyčios Kronika (kard. S. Tamkevičiaus redaguojama) labai aiškiai pasakė apie majorą Antaną Impulevičių : po karo eilę kartų liudijo JAV komisijoms apie savo vadovaujamo bataliono veiklą Baltarusijoje ir niekas negalėjo prisikabinti dėl ž… žudymo, buvo išteisintas, o SSSR klykė iki pamišimo : išduokite sovietinių žmonių žudiką. Pakartų žmonių nuotraukos yra suklastotos ir prikergtos maj. A. Impulevičiaus batalionui.
  Turime žinoti, kad batalione buvo kuopa vyrų, užsiėmusių ž… žudymu, bet tai jie atliko iki tarnybos maj. A. Impulevičiaus batalione.
  Abejoju, ar išvis bus 1000 lietuvių, dalyvavusių vienaip ar kitaip ž… žudyme.

  • Tvankstas:

   Kodėl nesidomima, kiek savo tautiečių nužudė geto policininkai, tai ne tik Vilniuje, bet ir kituose Europos getuose ?
   Labai lengva ranka nurašoma lietuviams, lenkams, ukrainiečiams, …
   Lietuviai policininkai, 1943 m. paleidę iš vagonų prieš Panerius ir sušaudyti geto policijos – tai holokausto aukos ?

  • Juozas:

   gerbiamasis, noriu jums priminti, kad holokausto aukų skaičius kažkokiu paradoksaliu būdu vis “didėja”. Nors mokslininkai, tyrinėję įvairius šaltinius, mano priešingai. Dėl dalyvių žudymuose skaičiaus irgi tas pats paradoksas. Skelbė, kad dalyvių buvo apie 1000, po to 2000, o dabar jau vėl padidėjo ? Na, jei, pasak LZB pirmininkės Kukliansky, kiekvieną raštininką priskirsime prie jų, tada gal ir gautume tą skaičių.
   Gal galėtumėte plačiau nurodyti, kur rasti informaciją, kurią nurodėte žemiau dėl 1943m.lietuvių policininkų ir žydų geto policijos veiksmų ?

   • Tvankstas:

    Turiu kažkur išsisaugojęs keletą žinučių, straipsnelių, lietuviškai, vokiškai, lenkiškai, rusiškai, angliškai, rašau iš atminties, nesiruošiu kokios tai knygos rašyti. Pabandykite per Google. Esu keletą kartų davęs internetinius adresus, prieš tai pasitikrinęs – ar yra, jau sekančią dieną nelikdavo. Tris kartus, tai reiškia yra interneto šaltinių sunaikinimo sistema, tam sėdi specialistai.

 5. Stebėtojas:

  O kuo čia dėta Izraelis?! Ten juk nebuvo vykdomas joks genocidas! Na, gal tik palestiniečių… Bet tai jau kita tema, neturinti nieko bendro su Holokaustu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: