Panevėžio merui pateikti nauji įtarimai dėl kyšio paėmimo, jis nušalintas nuo pareigų (0)

STT logo | Wikipedia.org nuotr.

STT logo | Wikipedia.org nuotr.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Prokuratūra paskelbė apie naują tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu Panevėžio miesto savivaldybėje, merui pateikti įtarimai, praneša STT.

Sausio 20 d. Panevėžio apylinkės teismas  Panevėžio miesto merą Rytį Račkauską mėnesiui nušalino nuo pareigų.

„Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai šiandien pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą ir šiandien Panevėžio miesto savivaldybės merui Ryčiui Mykolui Račkauskui pateikė įtarimus dėl prekybos poveikiu“, – per spaudos konferenciją pirmadienį sakė Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė.

Atliekant procesinius ikiteisminio tyrimo veiksmus, šiandien buvo atliktos kratos kai kurių asmenų darbo vietose ir namuose. Panevėžio miesto merui pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu, paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

STT duomenimis, turima informacijos, kad meras pernai priėmė kelių tūkstančių eurų kyšį. Už tai krepšinio klubui „Lietkabeliui“, iš kurio vadovo paimtas kyšis, turėjo būti skirta finansinė parama.

„Pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Panevėžio miesto savivaldybės meras R. M. Račkauskas 2019 metų pavasarį susitarė su Panevėžio miesto vieno iš sporto klubų prezidentu iš jo priimti ne mažesnį nei kelių tūkstančių eurų kyšį. Už šį kyšį meras, pasinaudodamas savo įgaliojimais ir kita įtaka, kaip įtariama, pažadėjo klubo prezidentui paveikti Panevėžio miesto savivaldybės darbuotojus, savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovus, kad sporto klubui būtų paskirta finansinė parama“, – kalbėjo Panevėžio valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.

Tai nebe pirmasis ikiteisminis tyrimas, susijęs su Panevėžio miesto savivaldybės meru. Šiaulių apygardos teisme jau nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje meras ir jo patarėja  kaltinami piktnaudžiavimu. Atlikdami ikiteisminį tyrimą STT Panevėžio valdybos pareigūnai nustatė, kad Panevėžio meras, talkinant patarėjai, galimai davė neteisėtus nurodymus Panevėžio miesto savivaldybės administracijos tarnautojams. Kaip įtariama, buvo siekiama, kad Panevėžio miesto savivaldybės administracijos organizuojamų viešinimo ir komunikacijos srities viešųjų pirkimų konkursų laimėtoja neteisėtais būdais taptų viena įmonė. Dėl to galimai iš anksto buvo suderintos perkamų paslaugų apimtys, techninės specifikacijos, paslaugų kainos. Be oficialiai savivaldybės nupirktų paslaugų, merui galimai buvo suteikta asmeniškai, kaip politikui, naudingų konsultacijų. Manoma, kad Panevėžio savivaldybė patyrė ne mažesnę nei 5000 eurų žalą, kai už galimai suteiktas asmeniškai merui paslaugas buvo nepagrįstai sumokėta miesto biudžeto lėšomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: