Ministerijos apdovanojimai – sveikatingumo žygių rengėjams (0)

Ministerijos apdovanojimai – sveikatingumo žygių rengėjams | lrv.lt nuotr.

Ministerijos apdovanojimai – sveikatingumo žygių rengėjams | lrv.lt nuotr.

„Už iniciatyvą rinktis sveikesnį gyvenimą“ – tokia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) apdovanojimu „Už sveiką gyvenseną“ pagerbtas didžiausias Baltijos šalyse pėsčiųjų žygių rengėjas „TrenkTuras“. Judėjimas, gamta, grynas oras ir bendrystė – tai įkvėpė jau dešimtis tūkstančių dalyvių kartu žengti sveikesnio gyvenimo link.

„Prieš penkerius metus gyvenimas tekėjo įprasta vaga, turėjome savus įpročius, tačiau norėjosi padaryti kažką trenkto ir nekasdieniško“, – sako vienas iš „TrenkTuro“ žygių rengėjų Vytautas Bartulis.

O viskas prasidėjo nuo jo kartu su bičiuliu Deividu Urbonavičiumi rengto pirmojo žygio. Visa tai išaugo į organizaciją, kuri vos per kelerius metus žygio džiaugsmą paskatino patirti net 60 tūkstančių žmonių.

Pirmojo žygio sėkmė

Deividas ir Vytautas neslepia, kad „trenkti“ dalykai jiems yra patys smagiausi. Būtent iš čia ir atsirado pavadinimas, puikiai nusakantis rengėjų požiūrį.

Nusprendę rengti pirmąjį masinį žygį rengėjai, kurių anuomet buvo viso labo penki asmenys, susidūrė su bene didžiausiais rengybiniais iššūkiais savo gyvenime.

„Tada mes viską darėme patys: krovėme, nešėme, statėme, klijavome, paišėme, kūrėme internetinę svetainę“, – pasakoja jie.

Žygio pradžia buvo numatyta šeštą valandą ryto. Rengėjai pastatė palapinę ir laukė ateinančių pirmųjų dalyvių, dvejodami ir svarstydami: „Gal niekas neateis..?“.

Atėjo. Ne vienas, ne penki ir ne dešimt, o visi penki šimtai penkiasdešimt žygiuoti ištroškusių žmonių.

„Pamatę visus dalyvius, supratome, tai – realybė ir tuo pat metu aiškus stimulas judėti į priekį bei kitą kartą stengtis surengti žygį dar geriau“, – mena Vytautas.

Kai idėja tampa žygiavimo švente tūkstančiams

Šiandien rengėjai skaičiuoja jau 20 masinių žygių. Juose dalyvavo 60 tūkstančių dalyvių, kurie nuėjo beveik 2 milijonus kilometrų. O ir „TrenkTuro“ komandą kiekvieno žygio metu sudaro daugiau nei 50, o kartais ir 150 žmonių.

Vytautas sako, kad nors „TrenkTuras“ išaugo, jų tikslas išlieka toks pat, kaip ir pradžioje.

„Žygius ir gamtą mylinčių žmonių komanda nuoširdžiai stengiasi sukurti dalyviams įsimintiną žygiavimo šventę, analizuoja ir siekia sukurti įdomiausius maršrutus, numato  stoteles ir tai, kokį maistą, gėrimus bei kitas paslaugas suteikti. Galiausiai žygių metu sprendžia įvairius nenumatytus klausimus“, – pasakoja jis.

Organizacija skatina žygių dalyvius atrasti naujų vietų. Štai pernai 4 tūkstančiai dalyvių pirmą kartą aplankė mažą Latvijos miestelį – Siguldą. Jis įsikūręs vaizdingame Gaujos upės slėnyje. Ateinančiais metais žadami net 9 žygiai, iš kurių vienas, kaip užsimena rengėjai, numatomas dar iki šiol „TrenkTuro“ „nepažintoje žemėje“ – Lenkijoje. Tokie neatrasti maršrutai, kaip teigia žygių rengėjai bei dalyviai, yra viena esminių žygiavimo žavesio dalių.

Pasiklydusio žygeivio istorija

„TrenkTuro“ vyrai neslepia – tokiuose žygiuose pasitaiko ir išskirtinių, filmo vertų nutikimų.

2018 metais pajūrio žygio savaitgalį Kuršių Nerijoje siautė labai didelė audra, buvo itin sunku orientuotis. Naktį 100 kilometrų žygyje rengėjai sužinojo, kad vienas iš žygeivių pasiklydo ir iš nuovargio nebegali eiti toliau. Jaunuolis neturėjo išmaniojo telefono, todėl bejėgiškai gulėdamas kopose negalėjo pranešti savo buvimo vietos. Maža to, jo telefonas jau buvo beveik išsikrovęs.

Padėtį itin sunkino prarastas ryšys su dingusiuoju. Vytautas pasakoja, kad tuomet vyko tikra gelbėjimo operacija: „Sutelkėme visas savo pajėgas ir apie dešimt būrių kelias valandas skenavo pajūrį, štabe žymėjome išieškotas atkarpas, svarstėme, kur galėtų būti paklydėlis“.

Prie paieškos prisijungė ir jaunuolio tėvas, kuris, nors ir buvo išsigandęs, tačiau puikiai laikėsi ir aktyviai dalyvavo sūnaus paieškose.

„Galiausiai žygeivį sėkmingai suradome truputį sušalusį ir išsigandusį, tačiau visiškai sveiką – mūsų skubios pagalbos medikams prireikė tik jį pavaišinti karšta arbata“, – džiaugiasi Vytautas.

Socialinės atsakomybės svarba

Anot žygių rengėjų, „TrenkTuro“ tikslas jau tapęs daugialypiu – pirmiausia, žmones siekiama sudominti sveika gyvensena bei pamilti ėjimą – tiek jaukius pasivaikščiojimus gamtoje, tiek ir ištvermės reikalaujančius ilgus žygius.

Taip pat, visa komanda puikiai suvokia, kaip svarbu prisidėti prie tvarios visuomenės savimonės ir ekologijos puoselėjimo. Kiekviename žygyje rengėjai bendradarbiauja su skirtingomis organizacijomis. Tarp jų – „Gyvastis“, POLA, VšĮ „Mamų Unija“ ir kitos.

„Stengiamės dar labiau sustiprinti jų skleidžiamą socialinę žinutę, atkreipti visuomenės ir mūsų dalyvių dėmesį. Mums tai atrodo labai svarbu ir dar geriau įprasmina mūsų veiklą“, – sako vienas iš „Trenkturo“ įkūrėjų Vytautas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: