A. Lapinskas. Lenkijos užsienio reikalų ministras Vilniuje vėl trenkė antausį Lietuvai (62)

Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius ir Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis | Alkas.lt koliažas

Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius ir Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis | Alkas.lt koliažas

Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius (Jacek Czaputowicz) viešėdamas Vilniuje vėl trenkė antausį Lietuvai.

Kalbėdamas apie lenkų švietimą Lietuvoje, kur jis suformuotas nuo lenkiškų lopšelių iki lenkiško universiteto, dvigubo lenkiškų gimnazijų skaičiaus, lyginant su lietuviškomis, susilpninto lietuvių kalbos mokymo, kad nesugadintų lenkiškos tarsenos, lenkų ministras vis tiek prisikabino, kad Lietuvos valdžia nepakankamai remia lenkų švietimą. Žodžiu, absurdiškos priekabės, bet Lietuva, bent jau kai kurie įtakingi valstybė veikėjai vis tiek nulenkia galvą ir sako – viskas tuojau pat bus sutvarkyta pagal bet kokius Lenkijos pageidavimus.

Anot ministro, Lenkija vis dar nepatenkinta ir dėl Lietuvos lenkų pavardžių rašymo. Priminsiu, kad ta pavardžių rašyba pačių Lietuvos lenkų pripažinimu yrs penktos eilės problema ir 97 procentai Lietuvos lenkų dėl jų nereiškia jokių pretenzijų. Begalūnės Lietuvos lenkų pavardės ardo lietuvių kalbos gramatiką, bet Lietuva vis tiek eina į tam tikrą kompromisą. Įsivaizduokime, kad Lietuva kiekviena proga šauktų dėl Lenkijos lietuvių pavardžių, kurios grubiausiu būdu verčiamos lenkiškomis, tuo pačiu pažeisdamos Lietuvos – Lenkijos sutartį. Lenkija tuomet sako, kad patys lietuviai nenori lietuviškų pavardžių, nes jų vartojimas lenkiškame kontekste yra iš tiesų problematiškas.

Tačiau Lietuvos lenkams prabilus, kad dėl pavardžių rašybos jie irgi nė kiek nepergyvena, Lenkija šaukia, kad Lietuvos lenkams gyvenimas tampa pekla.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

62 komentarai

 1. Virginijus:

  Kas gali paaiškint – kodėl taip ilgai iš savęs vergo psichologiją šalint trunka?
  Anksčiau tik Maskvai padus laižėm, dabar skandinavams, amerikonams, vokiečiams, lenkams…

 2. Iš Lenkijos:

  Kovo 11-osios Lietuvoje jau susikūrė,deja, ženkli dalis ypatingai prolenkiškų įtakingų intelektualų,politikų,žurnalistų. Visų pirma tai jie tapo Lenkijos vasalais ne tik politikos,bet ir kultūros,švietimo,istorinės atminties bei vidaus reikalų srityse. Ypač tai ryšku dabartinio Lietuvos Premjero,Užsienio reikalų ministro, bumblauskinių istorikų politinėje, kultūrinėje, švietimo veikloje.Tai nūdienos savotiški LDK bajorai, didikai. Apmaudu ir tai,kad iki šiol Lietuvos politinė valdžia neturi pietryčių Lietuvai skirtos daugiametinės integracinės strategijos, – tad šiame krašte sustiprėjo polonizacijos reiškiniai,čia subtiliai įgyvendinamos, deja, „Kresų” / „Paribio”/ politinės nuostatos. Raginčiau atsikratyti minėtų šiuometinių lietuviškų „LDK bajorų,didikų”,neleisti jiems užimti įtakingų ir svarbių valstybės postų, o vidaus valstybės reikalus tvarkyti be užsienietiškos įtakos.

  • Taškai sudėti iš esmės… – nėra ką ir pridurti. Nebent tai, kad pirmuoju naujo Seimo uždaviniu privalo būti 1994 metais Lietuvos ir Lenkijos sudarytos šiuolaikinio žečpospolitinio šalių bendrumo sutarties nutraukimas. Mat, ją nutrukus Lietuvai atsirastų teisė dėl Lenkijos veiksmų viešai sušukti, kad ji nesikištų į Lietuvos valstybės vidaus reikalus, nes būtent tam jos kišimuisi teisinį pagrindą suteikia minėta sutartis. Laikas rinkėjams suprasti šios sutarties vaidmenį santykiuose su Lenkija. Šalių santykiams visiškai pakanka tarptautinės teisės nuostatų, jomis ir privalėtų šalys vadovautis tarpusavio santykiuose nutraukus minėtą sutartį. Kada, galų gale, tai bus daugelio žmonių suprasta ir jos nutraukimas jų laikomas savo pilietine pareiga Lietuvoje! …

  • mociute:

   Nuosirdus ACIU uz puiku komentara. Juokingausia, kad beveik visi sitie a la politikai &Co “liankai” okupuotoje Lietuvoje kalbejo rusiskai ir garbino cccp………. Pradedant paciu Wolodzymyzhu su “koloradkemis”….. Is tiesu, nuo pat 1990 Kovo 11-os, o ypac kai i valdzia 1992 sugryzo komunistai, Salcininku rajonas o ir visas Vilniaus krastas buvo palikti savieigai ir ypac galvas pakele is kremliaus remiami lenku revizionistai . Be reikalo buvo ” uzspaustas” skandalas del lenku ispuolio Drauciu kaime Sirvintu rajone net nesityrus o nurasant ant vieno kazkaip keistai “isprotejusio” asmens…., berods 1998 Vasario 16, nors ta pacia proga dege kai nekuriu Lietuvos Nepriklausomybes aktyvistu pastatai ir pan.. Manau, kad atidziau patyrinejus dabartiniu tomaszewskiniu aktyvistu kilme paaisketu kad tai nera lenkai is prigimties….

 3. Vytautas:

  Aplinkui vien svoločiai, ir kuo arčiau tuo didesnis

  • Žemyna:

   Ta vieta, tos sienos spinduliuoja kažką nesveiką, nuo ko jie, vos Seimo ar vyriausybės slenkstį peržengę, tuoj pat užmiršta, ką žadėjo, kurios valstybės pilietybę turi, kurios šalies konstitucijai ištikimybę prisiekė.

 4. ŽEMAITIS:

  Visose valstybinėse mokyklose Lietuvoje turi būti mokoma tik lietuvių kalba.
  Kaip kad yra latvijoje. Juk ten neliko rusiškų ir pan. mokyklų.
  Valstybinė kalba Lietuvoje yra lietuvių kalba, tad visai logiška, kad ir mokyklose būtų dėstoma tik lietuviškai. Pvz., ar JAV valstybinės mokyklos yra ispaniškos? Ne. Visur dėstoma tik angliškai.
  Teisa, turėtų būti viena Lietuvoje gyvenantiems užsienio šalių diplomatų vaikams skirta mokykla, kurios būtų dėstoma angliškai. O visur kitur – tik lietuviškai!

  • mociute:

   Britanijoje, kur gyvena ,berods, gerokai virs milijono lenku (daugybe lenku i Britanija patrauke dar iki WW2 kuomet Lenkijoje labai aktyviai veike ir Hitlerio ir Stalino emisarai) taciau visi lenkai kaip ir kitu imigrantu vaikai ir jaunimas mokosi britu mokyklose kurios veikia pagal Britanijos istatymus ir destoma jose tik ANGLU kalba. Nera nei lenkisku darzeliu ar universitetu ir neteko girdeti kad tuo pilkintusi Varsuvos vadukai ar vietiniai lenkai – visi tyli lyg peles po sluota….. Daugelis turi sestadienines mokykleles, parduotuveles&ect , niekas nedraudzia seimose aukleti savo atzalas tautiskai. Beje, ir britu parlamente kuri sudaro 650 vietu per daugiau nei 20 metu pasitaike vos vienas kitas lenku kilmes MP taciau Britanijos piletis ir ne karto net neviauktelejes apie lenku ar kitu imigrantu teisiu. Net ir izulusis R.Sikorski, kuris, berods, pats dabar gyvena Britanijoje……

   • Stebėtojas:

    Taigi jie bijo tų anglosaksų kaip velnias kryžiaus! Išsižiotų koks nors Anglijoje gyvenantis lenkas prieš ten esamą tvarką – tuoj gautų į snukį, o paskui būtų deportuotas. O mes? Taigi mes – chamai litvinai! Mokame lenkų ponams tik, proszę pana, rankas bučiuoti…

 5. Stebėtojas:

  O ko jūs, gerbiamieji, tikėjotės?! Lenkai ir Afrikoje yra lenkai. Kiek jiems beptaikausi – vistiek bus mažai. Jie bijo tik vokiečių, kad tie, galutinai įsigalėję Europoje, nepareikalautų grąžinti savo žemių. Štai tokia, ponai, yra realybė. Bet ar mūsų gandragalviai tai supranta?… 🤔

  • Žemyna:

   Nei sisteminiai 2K to „nesupranta”! Grynai „iš naivumo” brutaliai grūda lauk iš valstybės pasų ir kt. asm. dokumentų valstybinę kalbą!
   Ir valstiečių 1K , + SS su Pranskiečiu ir dar keliais.
   Dėl 1K tai suprantama. Juk PL rinka didelė, ŽŪ jų irgi didelis klientas. Neduok Dieve, tokią rinką prarasti… 🙂

 6. Viskas gerai su tom lenkiškom pavardėm:

  Atsiverčiu NACIONALINIO Ėlėrtėo tinklapį. Ten parašyta: Jacekas Czaputowiczius , Mateuszas Morawieckis , Andrzejus Duda ,Tomaszas Grodzkis.

  • Stebėtojas:

   Swirnel, Karbowski, Bumbłowski … Dabar jau taip rašysime? 🤣

  • Žemyna:

   Vaje, koks pasiaukojimas – galūnes pridėjo… O žmonės tegu nežino jų skambesio, kaip jas tarti… Tai valstybės paslaptis.
   Iš čia ir kai kuriose atlietuvintose pavardėse nelietuviškos priebalsių grupės – kai jos buvo sulenkinamos, panas ksiondzas ar koks raštininkas iš skambesio lenkiškom raidėm pagal lenkų rašybos taisykles jas užrašė (lenkų k. turi sustabarėjusių priebalsių grupių, kurios skaitomos kaip vienas priebalsis), o grąžinant pavardei lietuvišką rašybą, lenkų k. nemokėjęs, ar tų raidžių atsiradimo istorijos nesuvokęs mūsų tarnautojas perrašė taip, kaip rado ir kaip pats suprato. Taip asmens pavardė net 2 kartus sumaitota. Pvz., -brz- vienas iš švelnesnių variantų. Šią akimirką negaliu prisiminti, kokį variantą teko išgirsti – lyg užrašytas arabų žodis kur vien priebalsiais rašoma. Dabar skaitai lietuvio pavardę – aiškiai matosi sulenkintas jos kamienas, kurį reikia lygiai taip „restauruoti”, kaip kad reikia priesagą atmesti.
   Taip ir šios pavardės tekste. LRT neturi kalbininkų, kurie paaiškintų, jog tik įv. teisinės reikšmės dokumentuose rašoma originaliai. O visuose kituose tekstuose rašoma pagal tautos, kuri pavardę skaitys, rašybos taisykles!
   Beje, štai ir šiandien Savukynas savo laidoje (o ir kiti laidų vedėjai), kaip visada, nežino, jog svetimvardžiai tariami pagal tos kalbos gramatikos taisykles, kuria kalba kalbi. Ir lenkai rašo bei taria pagal savo taisykles! Kad dezinformacijos nebūtų. Juk tam ir tarnauja visų kalbų gramatikos. Tačiau VS, didžiojo kalbotyrininko VT pamokytas, lietuviškai kalbėdamas, asmenvardžiams tik vardininko formą taikė 🙂

 7. antanas:

  Jei Skvernelis jau bučiuoja lenkų ministrui rankas, tai tok persidavėlis niekada nedirbs Lietuvai. Skvernelis savo tikslą pasiekė-gatvę išasfaltavo su lenko Narkevič pagalba, dabar Skverneliui į Lietuvos problemas nusispjauti. Skvernelis kol galės, visas jėgas ir resursus dosniai dalins lenkų frakcijai.
  Artėjam į Pilsuckio ir Želigovskio erą…

 8. Vidinis Balsas:

  Lietuviai nėra subrendę, nei doroviškai, nei protiškai, savo valstybę sukurti, turėti, apginti. Nieko čia nepakeisi. Tokių tautų tautelių pilna pasaulyje. Jų vis mažėja. Mažės ir toliau.

 9. Vidinis Balsas:

  Gera foto: duoda milicininkui į snukį, o jis bučiuoja – tikras katalikas. Lenkams tinka.

 10. Stebėtojas:

  Visiškas pyyypiecas ateina ant tos Lietuvos… Vargas tau, Jeruzale, ir tavo vaikams! 😢

 11. stasys:

  Ir vystyk reikėtu atgaivinti karikatūros meną . Pigus fotošopinis darbas nepriliks menininko pieštuko brukštelėjimui o ir patraukti visuomenės dėmesį gali kur kas lengviau . Aš iš dalies suprantu lenku ministro Jacek Czaputowicz priekaištus atvykai į Lietuva ir jau tapai Jacekas Čaputovičius …važiavai susitikti su Jarosław Narkiewicz o pasitiko Jaroslavas Narkievičius .Kur tik bepasisuksi visur tas Lietuviškumas Lietuvoje akis bado ..kaip ir bendrijoje vis dar žmogus esąs ..o va pasitinka ne su duona ir druska. Va ir mūsų Premjeras žeria priekaištus G.Nausėdai mol tas turi J.Narkevičiui priekaištu tautiniu pagrindu ..Geras policininkas turėtu žinoti negali Prezidentui mesti replika be kaltinimų , ne tos kabineto dūris ir ne tos buvusios jo pareigos ..o tas ‘šiaulietiškas’ akcentas “a ka tu nori pacans” ir aplamai ne vietoje .

 12. Romas:

  Taip, juokas dalykas rimtas. Karikatūros menas, “Šluota”, anekdotai labai pravertė tarybiniais laikais visai visuomenei matyti anos Sistemos trūkumus, ydas. Labai praverstų ir dabar.

  • mociute:

   karikaturos iki siolei labai populiarios ne tik Britanijoje, Danijoje (Blinstropo tevyneje) bet ir kitose civilizuotose valstybese. I britu spaudos akirati neperseniausiai buvo pakliuves ir EK komisaras nuo Lietuvos V.Andriukaitis kuomet leido vel naudoti palmiu alieju kepiniuose ir skysti mesos, desrelliu ir pieno produktu pakuotese visai netrukus kai britu mokslininkai nustate kad palmiu aliejus yra zalingas zmogaus organizmui ir netgi gali sukelti vezi

 13. ŽEMAITIS:

  Iš tiesų – juk Jungtinėje Karalystėje lenkų gyvena dar daugiau, nei Lietuvoje. Bet ar ten jie turi savo mokyklas ir pan?
  Valstybinėse mokyklose turėtų būti dėstoma tik lietuvių kalba (vienintelė išimtis – mokykla užsienio valstybių diplomatų vaikams, kurioje turi būti dėstoma anglų k.).
  Ir tikrai, juk niekas nedraudžia turėti šetadienines mokyklas. Bet kuri tautinė grupė jas gali susikurti. Kad ir Afrikos zulusai.

 14. Rimgaudas:

  Be pilietinio, tikras Rusijos rusas turi išsiėmęs ir DNR (angl. DNA) genetinį pasą.
  Be pilietinio, tikras Izraelio žydas turi išsiėmęs ir DNR (ang. DNA) genetinį pasą.
  Be pilietinio, tikras Lietuvos lietuvis turi išsiėmęs ir DNR (angl. DNA) genetinį pasą.
  Klausimėlis 1. Ar Rusijos valstybės Vyriausybės nariu gali būti pilietis be genetinio rusų kilmės paso?
  Klausimėlis 2. Ar Izraelio valstybės Vyriausybės nariu gali būti pilietis be genetinio žydų kilmės paso?
  Klausimėlis 3. Ar Lietuvos valstybės Vyriausybės nariu gali būti pilietis be genetinio liet. kilmės paso?
  Klausimas “Klausimėlio” vedėjui Jurui Jankevičiui: kada Klausimėlį 3 užduosite Lietuvos piliečiams?

  • atsakymėlis (del dezoksiribonukleininės rūgštutės kodo ...spiralinumo):

   Lyginimo pvz:
   Sk. 1. Lietuva 2 830 582 – Japonija 126 045 211 … t.y. 1 x 44,53 santykiu
   o pagal DNR
   (kaip japonai mano i š t i k s i a n t)
   Sk. 2 Lietuva apie 55 000 000 (dnr liet-kurš prūs-jotv-galind…) – Japonija 80 000 000…1 x 1,45
   taigi, apie 2070-uosius
   BEVEIK 3 kartųs lietuvių-japonų santykis Žemėje vėl bus pakitęs,
   kas buvę ir prieš kokius 3000 metų: vienam DNR-iniam lietuviui, 1,45 japono

   p.s.
   kiek bemėgintum moksliškai “neigt-teigt” matuot tikrint bet …atsakymėlis toks DNR gyvuoja

  • ŽEMAITIS:

   Nekliedėk nėra tokio “lietuviško DNR”. Kartą girdėjau paskaitą, kurioje buvo teigiama, kad, pvz., pietų Lietuvos gyventojai savo išvaizda yra artimesni Baltarusijos, Lenkijos šaiurės rytinės dalies gyventojams, o Šaiurės Lietuvos – artimesni latviams ir turi daugiau finiškų bruožų. O Žemaičiai – taup pat latviams. O ir išvaizdos (bei DNR) skirtumas tarp Žemaičių ir Pietų Lietuvos gyventojų yra didesnis, nei tarp P. Lietuvos gyventojų ir kaimynų lenkų ir žemaičių – bei latvių.
   Tad baikit naivius pasenusius kliedėsius apie kažkokį genetinį bendrumą. Lietuva praeityje buvo migracijų kryžkelėje, tad čia viskas persimaišę. O tai ir yra mūsų bendrumas – be to, susiformavimas iš tų klodų į savitą Lietuvių tautą, kuria ir didžiuojamės.

 15. Getas:

  Taigi, pavirtęs Čeputis pseudolenku, regis dar bajoru ir tapęs Čeputovičiumi yra blogiau negu tikras lenkas nuo seno. nereikia čia vadinti lenku Narkevičiaus – tai tipiškas lenkomanas, kaip ir Čeputovičius.
  Lenkų kalba YRA MAIŠYTA: pagrindai baltiški, toliau čekų, vokiečių ir hunų, kalbų likučiai. Tokiems Čepučiams ir Norkams reikia apie tai rašyti, o kviesti grįžti prie savo šaknų ir įsisavinti gražią, skambią lietuvių kalbą. Tik nemaišytos kalbos yra skambios: italaI, ESTAI, LIETUVIAI.
  Kalbant apie 1994 m. sutartį tai jos nereikia vykdyti, o būti oresnesniais negu lenkai, tada jie pradės pūrkštauti, o tada už jų įžulumą reikia ją nutraukti. oriais būti visada ypač su lenkais, jei jie nenustos kištis reikia kreiptis pagalbos į Vokietiją, jie tada taptų šilkiniais.

  • mociute:

   is tiesu, pasiziurejus atidziau i Vilniaus – Salcininku krasto “lianku” tikraja kilme paaisketu kad dauguma anu yra ne kas kitas o nutautinti Lietuviai…… Ne karta Londone uzkalbinus tautietcius is Salcininku paaiskeja kad jie kile is seimu kur daznai visi keturi seneliai buvo lietuviai arba vienas is keturiu ne visai tikras lenkas….. Panasi pedetis yra ir etninese Lietuvos zemes Lenkijoje – is tiesu lietuviu Lenkijoje gyvena labai daug tik jiems seniai uzdrausta jais save ivardinti ar rasyti lietuviskas pavardes ar vardus

 16. Kęstutis:

  Paskutinis straipsnio sakinys esminis – daugumai vietinių lenkakalbių jokio skirtumo kaip rašomos jų pavardės ir kiti “proliankiški” klausimai. Su vietiniu lenkakalbiu jaunimu tai apskritai jokios bėdos, dauguma taip gerai kalba lietuviškai, jog iš karto ir nesuprasi kokia jų gimtoji kalba. Gal tai labiausiai ir jaudina Lenkijos politikus? Geras lietuvių kalbos mokėjimas gadiną lenkišką tartį??? Ir tokie “išpoplintusiniai” pareiškimai dar gi viešai išsakomi?…

 17. Rimgaudas:

  Žemaičiui: jūsų teisybė, kad lietuviško DNR nėra. Yra prabaltiškas DNR, kuris rodo baltų genčių tam tikroje vietoje buvimo sėslumą. Pagal šį požymį užsienio šalių laboratorijose gali bet kas (Rusijoje apie 1000 Eu, JAV apie 200 USD, Izraelyje apie 250 EU ir pan.) ekspertizę (internete yra adresai) ir gauti genetinį pasą. Rusijoje dešimtys tūkstančių žmonių tokių pasų yra jau išsiėmę. Komentatoriaus “atsakymėlio” pastaba p. s., taigi, nėra iš piršto laužta.

 18. PRAŠYMAS:

  visiems perskaityti SOS str. apie Skvernelį
  ir suremti protus į vieną krūvą. Negalima to nutylėti.
  Tai papildo „kumščio bučiavimą”

 19. Lietuva net nenurodydama jokių priežasčių turi teisę diplomatiniais kanalais pranešti Lenkijai, kad 1994 m. sutarties netęsia, t.y. taip pranešti, kad ją nutraukia. Jeigu tai būtų buvę padaryta, tai save besivadinantys lenkais seniai būtų tapę Lietuvai “šilkiniais”… Dabar Lenkijos kišimuisi durys atviros, tuo gali naudotis ir Skverneliai su Pranskiečiais, „valstiečiais“ savo lenkiškoje politikoje…

  Pavardės su sandu ‚-vičius‘ veikiau yra vietovardinės negu tėvavardinės kilmės. Kai dėl pavardės Čaputovičius, tai ji galėtų būti sudaryta iš trijų lietuviškų gal kažkiek tarmiškų žodžių: čia+būti+vieta. Kalbiškai ji gali būti giminiuojama su Lietuvoje sutinkama Čioboto, Čiobio pavardės, kurios vestinos iš bendrinio žodžio ‚čiabūtis‘, reiškiančio “čia būnąs” – „vietinis“, laikant, kad pavardėje su ‚p‘ vietoje ‚b‘, taip yra dėl suduslėjusio ‚b‘. Tai, kad realiai žmonės yra vadinęsi „vietiniais“, patvirtintų, tarkim, ir pavadinimo ‚tūteišis‘ egzistavimas. Jo sudėjime įžvelgtinas dabar jau slav. tūt – ‚čia‘ ir liet. ‚eiti/aiti‘. Pagal gramatiką žodžiai ‚čiaeitis/čiaeisis/čiaeišis‘ yra lietuvių kalboje visiškai galimi. Slaviškasis ‚tūt-‘ žodyje ‚tūteišis‘ gali būti atsiradęs kaip liet. ‚čia‘ vertimas. Senovėje būti čiabuviu reiškė nuosavybės turėjimą toje vietoje. Iš to radosi vietos su Čiabutų, Čiabutavų pavadinimais, iš šių kilę žmonės gavo vietų pavadinimų pavardes, pridedant prie jų dar iš žodžio “vieta” pasidarytą priesagą (sandą) ‚-vičius‘ ir sujungiant ją su atitinkamos vietos pavadinimu o/a/e jungiamaisiais balsias. Tai tokia galėtų būti pavardės Čaputovičius kalbinė istorinė kilmė.

 20. Bartas:

  Aš tai nematau nieko keisto. Šiaurinėje vaivadijoje, vietiniai vadukams privaloma priminti (durniuot pradeda). Kas yra “krikšto tėvai”, kas juos į Europą nuvedė. Taip kad “kulokas” panosėje visiškai pateisinamas.

 21. LRT Radijas 14.05:

  Laida „Radijo byla” .
  Viena iš laidos temų – teismo bylos dėl nelietuviškų pavardžių originalios rašybos.

 22. Gal jau iškrypstu iš normos?:

  Staiga man šovė mintis, kad mūsų politinis „elitas” labai mėgsta „pasukti į kairę”, ir, gal būt, priklauso kokiam mazochistų būreliui? Tai ir laksto ieškodami, kas skaudžiau duos per nosį, kas savo reikalavimais tyčiosis ir žemins… O jiems širdys sąla, akis tik varto, mėgaujasi, komandas vykdo, ir vėl lekia pas savo aistros objektus naujos „kaifo dozės” gauti…

 23. Tvankstas:

  Abu ministrai savo vietoje : vienas kaip Dievo Motinos Karalystės, kitas kaip vaivadijos vaivada.

 24. Žemyna:

  ANTRADIENĮ
  „Seimas svarstys E. Jovaišos įregistruotą nutarimo projektą”
  – diena.lt/naujienos/lietuva/politika/seimas-svarstys-e-jovaisos-iregistruota-nutarimo-projekta-967990

  „Seimui siūloma paskelbti 2021 metus Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado metais.”

  Ar dar mažai kartų įsitikinta, jog abiem mūsų kaimynėms pasižadėjimai bei sutartys absoliučiai nieko nereiškia. Joms sutartys nebent tik kitos sutarties šalies terorizavimo ir šantažo priemone joms tarnauja. Pačios jos nesijaučia įsipareigojusios.
  O LT, tartum alkoholiko vyro, neseniai eilinį kartą pažadėjusio daugiau nemušti, žmona – vėl duris atidaro, vėl pasitinka ir tikisi, jog šį kartą nemuš – juk visi keičiasi, tai ir jis gal pasikels…
  Kas sakė, jog „Jesli dura(k), tak nadolgo”.
  Ponas E.J. jau nudžiugino mus pasiūlymu užs. kalbų mokyti nuo darželio (užuot sustiprinus ir paįvairinus valstybinės kalbos įtvirtinimą, supažindinimą su folkloru). Ir daugiau buvo nustebinusių mus iniciatyvų. Ar tik nesupainiojo, kokios tautos paveldą įtvirtinti į Seimą ėjo?

 25. Bardzo smacznie!:

  „Jauniausias Lenkijos egzorcistas apžavėjo Vyriausybę: gavo 50 mln. zlotų”
  – lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/2020/05/25/news/jauniausias-lenkijos-egzorcistas-apzavejo-vyriausybe-gavo-50-mln-zlotu-15020444/

  Kokių minčių galvose toks galėtų pasėti?

 26. Gražina:

  Negaliu patikėti savo akimis… Ar aš gerai matau? Ar tikrai Skvernelis bučiuoja tam lenkui rankas? Už ką? Kodėl? Gal kas galėtų paaiškinti? O gal čia toks pats nusižemimas. Panašiai kaip popiežius plauna varguoliui kojas…

  • Žemyna:

   Nuotrauka – labai sumaniai „Alko” panaudotos (sudurtos) dvi nuotraukos.
   Tačiau ar praktiniai premjero žygdarbiai (ne LT, bet PL naudai!) to neliudija? Gaila, nėra svečio nuotraukos kad ir iš paplūdimio – galima būtų dar išraiškingesnį, tikroviškesnį koliažą sukurti.
   Ilgus metus iki 2016 m. Vilniaus krašto LK mokyklų mokytojai šaukėsi valdžių dėmesio ir skubios pagalbos – kraštas intensyviai nutautinamas skurdu + kaimynės „motiniška atjauta ir pagalba” (suprask: tik PL tavo šeimą, tavo vaikus iš skurdo ištrauks: eik į lenkų m-klą – visokeriopą materialinę ir piniginę paramą gaus ir tavo vaikas, ir tu, ir nebūsi pirmas eilėje netekti darbo). Tokiais būdais vaikai iš apleistų (vyriausybės, savivaldybių ir seniūnijų pastangomis) LT m-klų perviliojami į klestinčias lenkiškas, o „akyla ir išmintinga” vyriausybė nemato nei priežasties, kodėl taip yra, nei klastos, kokia tai pasiekiama. Mūsų vyriausybėms lietuviška mokykla, pasak tėvelio Stalino, „nėra mokyklos, nėra problemų”?
   Juk okupaciniai karai ne tik fiziniai būna – galima ir taip nukariauti bei užgrobti dalį kaimynės žemių? Pradžiai dalį. 🙁 O atvažiavus į svečius, arba eilinių „draugystės įžadų” pasirašyti, „civilizuotai”, maloniai šypsotis savo grobiui ir kol kas dar tik akimis jį ryti (matuojant, kiek reikės išsižioti, ir kt. veiksmus apmąstant)…

 27. AISTIS:

  Kai skaitai, kad Lietuvoje skriaudžiami sulenkėję lietuviai arba lenkai, tai tiesiog pyktis ima. Vilniaus krašto gyventojai per 30 Lietuvos Laisvės metų taip sulenkėjo, kaip niekada…gal tik kai gyvavo Lenkijos- Lietuvos respublika, kai lenkai šeimininkavo ir laisvai vykdė polonizavimą visoje Lietuvoje. SUnku ir suprasti dabartinius mūsų vadovus – prezidentą ir premjerą, UR ministrą, kurie be muilo lenda lenkų vdovams į užpakalius, kad tik labiau būtų lenkinamas mūsų kraštas. Ar jie neskaitė mūsų liūdnosios istorijos, kai nuo 1386 metų lenkai užplūdę mūsų kraštą, laisvai, katališku krikštu prisidengę, klupdė mūsų tautą ant kelių ir prievarta mokė savo LENKIŠKOS kalbos, prievarta užgrobė mūsų tautos žemes ir turtus, sunaikino mūsų tautos ir valstybės ISTORIJĄ, DARKĖ JĄ PAGAL SAVO NORUS IR IŠNIEKINIMUS- RODYDAMI LIETUVIŲ TAUTĄ TARTUM LAUKINIŲ TAUTĄ, Ko imperialistiniai lenkai SIEKIA IR DABAR. jJie nau valdo Vilniaus kraštą, Mažeikiuose jau valdo pagrindinį mūsų krašto energetikos šaltinį. AR TAI MAŽAI? AR SKVERNELIUI IR NAUSĖDAI NIEŠTI DAR DAUGIAU LENKAMS ATIDUOTI??? Lenkams ne raidžių reikia: jiems REIKIA PRISIJUNGTI VISĄ LIETUVĄ PRIE KURIAMOS DIDŽIOSIOS LENKIJOS IMPERIJOS.

 28. Žemyna:

  Baltijos valstybių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai aptarė bendradarbiavimo klausimu
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/lietuvos_politika/baltijos_valstybiu_ir_lenkijos_uzsienio_reikalu_ministrai_aptare_bendradarbiavimo_klausimus/

 29. Žemyna:

  Naujas radinys atskleidžia, kur iš tiesų buvo pirmoji Lenkijos sostinė
  – lrytas.lt/it/ismanyk/2020/07/08/news/naujas-radinys-atskleidzia-kur-is-tiesu-buvo-pirmoji-lenkijos-sostine-15542078/

 30. Vytautas:

  Lietuvoje valstybinė kalba yra viena, lietuvių. Tik lietuviškos mokyklos turi būti išlaikomos iš mūsų visų pinigų. Lenkiškas, rusiškas ar žydiškas mokyklas tegu išlaiko jų bendrijos ar valstybės. Be to, jie ne ubagai ir ne jokios tautinės mažumos kaip, kad mūsų karaimai ar totoriai. Ne gana to, kad jie sėdi mums ant sprando, jie dar drįsta purkštauti. Nedėkingos kiaulės.

 31. Laikas LIETUVIAMS ŽINOTI – KAD LIETUVIAMS ir LIETUVIŲ KULTŪRAI (ANOT MAHATMOS
  GANDŽIO – per 50 000 metų ( anot ŠUMERŲ LIETUVAI – per 450 000 metų !
  LENKIJA gi, savo praeitį skaičiuoja, – nuo mūsų gentainio DAUGONIO, kuris 950 metais, būdamas LIETUVOS VANDUOLIJOS rikiumi, priėmė ROMOS KARŪNĄ ir pasikrikštięs virto ČEKIJOS KARALIUMI – MIEŠKO!!! Tad – palyginkite LENKIJOS ir LIETUVOS PRAEIT!
  Kas gi gali pasakyti – kada lenkija TAPO lenkija IR NUO KADA skaičiuojama JOS istorinė PRAEITIS?!

 32. Na, ir ...?:

  Lenkijos vyriausybės likimas pakibo ant plauko – rietenos gali nuvesti į naujus rinkimus
  – lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/2020/09/25/news/lenkijos-vyriausybes-likimas-pakibo-ant-plauko-rietenos-gali-nuvesti-i-naujus-rinkimus-16445536/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: