Dėl galimų J. Narkevičiaus interesų supainiojimo – kreipimasis į etikos sargus (7)

Jaroslavas-Narkevicius-Alkas-lt-nuotr

Jaroslavas-Narkevicius-Alkas-lt-nuotr

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė, reaguodama į žniasklaidos informaciją, kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus galimo Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo, skirstant lėšas keliams Vilniaus rajone.

„Asfalto tema tampa vis klampesnė. Ministras ir jo aplinkos asmenys yra Lietuvos lenkų sąjungos nariai, ministras skiria lėšas Vilniaus rajonui, kurio vadovė irgi šios organizacijos narė. Viešai skelbiama informacija leidžia daryti prielaidą, kad ministras dėl šiam rajonui skirtų lėšų turi interesų konfliktą. Privalome gauti viešą teisinį įvertinimą, ar ministras neprivalėjo nusišalinti spręsdamas klausimus, kurie realiai tiesiogiai naudingi jam politiškai“, – sakė TS-LKD frakcijos narė A. Gedvilienė.

Seimo narė prašo VTEK aiškintis, ar ministras J. Narkevičius, rengdamas, dalyvaudamas ir priimdamas sprendimus „Dėl 2019 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų rezervo valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti paskirstymo“ nepažeidė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo. Vyriausybei teikiamą nutarimo projektą ir su tuo susijusią medžiagą pasirašė ministras J. Narkevičius. Susisiekimo ministras sprendimą pristatė Vyriausybės posėdžio metu ir dėl jo balsavo kartu su visais ministrų kabineto nariais. J. Narkevičius, pasirašydamas dokumentus ir pristatydamas sprendimą, nurodė, jog buvo nagrinėtas kiekvienas pasiūlymas, kiekvienas projektas.

Pasak A. Gedvilienės, iš nacionalinio transliuotojo straipsnio „Aiškėja naujos detalės dėl premjero gatvės remonto: papildomas finansavimas – be paraiškos ir prašomos sumos“ paaiškėjo aplinkybės, kad Vilniaus rajono savivaldybei ir Trakų rajono savivaldybei buvo papildomai skirta lėšų iš KPPP, nes buvo gauti tik šių savivaldybių administracijų prašymai, o tautinių mažumų gausiai gyvenamoms kitos keturios savivaldybės net nebuvo informuotos, jog gali prašyti papildomų lėšų.

Susisiekimo ministras J. Narkevičius privačių interesų deklaracijoje yra nurodęs, kad jis yra Lietuvos lenkų sąjungos narys, o iš viešai prieinamos informacijos matyti, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius yra Lietuvos lenkų sąjungos filialo Trakų rajono skyriaus pirmininkas, nors tai nėra nurodyta privačių interesų deklaracijoje. Atkreiptinas dėmesys, kad Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst privačių interesų deklaracijoje nurodžiusi, jog ji yra Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus narė.

Minėtų aplinkybių visuma leidžia kilti pagrįstoms abejonėms, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius priimdamas sprendimus dėl lėšų skyrimo Vilniaus rajono savivaldybei, kurios merė Marija Rekst yra asociacijos Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus narė ir pats priklausydamas minėtai asociacijai, negalėjo likti objektyvus ir nešališkas.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

7 komentarai

 1. Iš tiesų:

  J.Narkevičius kaip ir Tamošūnienė negalėjo būti paskirti Lietuvos Vyriausybės ministrais,nes turi ,,Lenko kortą”,kuri savininką įpareigoja nekenkti Lenkijos interesams.Įdomu,ar šie politikai šį faktą nurodė privačių interesų dekleracijoje? Ką apie tai žino VSD?

 2. Kitas:

  O man atrodo, kad tas diskutuojamas kelias yra Lietuvoje atviroje vietoje ir juo gali naudotis kiekvienas, kas tik nori, ponia pareiškėja gali juo važinėti šimtus kartų pirmyn ir atgal. Aišku, apmaudu, kad per 30metų vis dar yra neišasfaltuotų kelių.

 3. antanas:

  Tik pasvarstykim, ar Lenkijos valdžia leistų tokias aferas Punsko lietuviams. Ar Punske ir Suvalkuose visi žvyrkeliai asfaltuoti?
  Kažkodėl apie Punsko ir Suvalkų lietuvius paskutiniu laikotarpiu jokios žinutės…
  Pav. Jei Punsko ar Suvalkų lietuvis be statybos leidimo pasistatytų poilsio bazę prie ežero, taip, kai tai padarė V.Tomaševskis?
  Kiek lietuvių yra Lenkijos Seime ir kokioje ministerijoje.

 4. Stanislovas:

  Sunku suprasti, kai Susisiekimo ministras sąžiningai dirba tai jis konservatorių ir liberalų kaltinamas, o dėl tų kurie pinigus pasisavina tautos, kaip buvęs Susisiekimo ministras E.Masiulis, jis teigiamai vertinamas. Nesuprantama, kodėl Gedvilienė savo pisulkomis kiršina tautą. ir ieško smegenų kitoje kūno dalyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: