Lietuviai pasisako už glaudų bendradarbiavimą su Lenkija, rodo apklausa (4)

Užsienio reikalų ministerija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Užsienio reikalų ministerija | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje Užsienio reikalų ministerijos (URM) užsakymu atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai pirmenybinio bendradarbiavimo šalimi laiko Lenkiją.

Gyventojų klausta, su kuriomis šalimis Lietuva turėtų bendradarbiauti aktyviausiai. 73 proc. respondentų nurodė Lenkiją. 2018 metais Lenkiją kaip pirmenybinio bendradarbiavimo šalį buvo įvardinę 62 proc. apklaustųjų. Taip pat atsakymuose minėtos Latvija (69 proc.), Estija (58 proc.) ir Vokietija (58 proc.). Kitos šalys buvo minimos rečiau.

Pagerėjo ir Lietuvos-Lenkijos dvišalių santykių vertinimas – 2018 metai teigiamai vertinančiųjų buvo 68 proc., 2019 metais tokių asmenų skaičius išaugo iki 75 proc. respondentų. Beveik visus dvišalius Lietuvos santykius apklaustieji apibūdino kaip greičiau teigiamus negu neigiamus.

Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą ministerijos užsakymu 2019 metų lapkričio – gruodžio mėnesiais atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

4 komentarai

 1. Iš tiesų:

  ,,Vilmorus”-nepatikima ir šališka agentūra.Ministras Linkevičius pertekliniai prolenkiškas politikas,tad tikriausiai džiūgauja šios agentūros apklausos rezultatais.

 2. Čia matyt buvo apklausti tie, kur važiuoja į Suvalkus apsipirkti. Šiaip tai nesigirdėjo, išskyrus Skvernelį, Pranskietį, Nausėdą, kad kas norėtų bendradarbiauti su Lenkija arba girtųsi, kad su ja bendradarbiauja. Tas faktas, kad praktiškai ženklesnio lietuvių bendradarbiavimo su Lenkija nesijaučia, viską pasako be jokios apklausos. Panašu, kad metai ėjo prie pabaigos – ministrui buvo būtina tiems metams gautus pinigus išleisti…

 3. Žemyna:

  Ar tie norėtojai jau išsimuilino?
  Po kiek apklausos? O kokia norimo jų rezultato kaina?
  O jei rezultatas bus ne toks, užsakovas kitą kartą kreipsis į kitą skaičiuotoją? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: