ES Parlamente uždraustos nacionalinės vėliavos? (11)

Europos tarybos parlamentinė asambleja | mission-ce.mfa.lt nuotr.

Europos tarybos parlamentinė asambleja | mission-ce.mfa.lt nuotr.

Pasirodė pranešimų, kad Europos Parlamento (EP) pirmininkas Dovydas Sasolis (David Sassoli) nusprendė, kad visi nacionaliniai simboliai, įskaitant ir Lietuvos vėliavą, Parlamente bus uždrausti. Toks sprendimas sukėlė kai kurių šalių narių atstovų pyktį.

Anksčiau ES Parlamento nariai rūmų salėje, priešais savo kėdes, galėjo turėti tos šalies, kuriai jie priklauso, vėliavas. Bet nuo šiol tokios galimybės nebebus.

Sausio 13 d., irmadienį, Naidželas Faradžas (Nigel Farage), britų Brexito partijos lyderis, Twitter platformos žinutėje pasauliui išreiškė savo pyktį. Jis rašė, kad ką tik nuo jų suolų ES Parlamente buvo nurinktos nacionalinės vėliavos.

„Mūsų Didžiosios Britanijos vėliavos Parlamento pirmininko nurodymu ką tik buvo nuimtos nuo mūsų suolų Europos Parlamente. Nacionaliniai simboliai dabar yra uždrausti. Ačiū Dievui, mes išeiname“, – rašė jis.

Nors tuoj pat po N. Faradžo pareiškimo pasirodė komentarų, kad vėliavos, esą, nuimtos dėl to, jog Jungtinė Karalystė išstoja iš ES, tačiau Danijos parlamentaras Peteris Kofodas (Peter Kofod) iš Danijos Liaudies partijos (Folkeparti) savo paskyroje Feisbuke taip pat išreiškė pasipiktinimą dėl jo šalies vėliavos nuėmimo. P. Kofodas parašė, kad nuo jo sėdimos vietos EP taip pat nuimta Danijos vėliava:

„Mano Danijos vėliava jau pašalinta iš mano vietos Europos parlamente! 😡 😡

Ši nuotrauka yra iš mano pirmosios dienos parlamento salėje Strasbūre. Tada prieš savo sėdėjimo vietą pasidėjau mažą nacionalinę vėliavą, nes didžiuojuosi atstovaudamas savo šaliai ir beveik 300.000 danų, kurie balsavo už DF (Dansk Folkeparti – Danijs Tautininkų Partija).

Dabar parlamento pirmininkas, matyt, įsakė mažas nacionalines vėliavas PAŠALINTI! Jis taip akivaizdžiai nekenčia tautinių valstybių, kad reikalauja pašalinti jų simbolius iš parlamento narių sėdimų vietų.

Kaip visą laiką elgiasi ES elitas? Iš kur ateina jų neapykanta? Kas jie mano esantys, kai jie leidžia sau taip elgtis? Europos Sąjunga ruošiasi tapti federacija – tada nacionalinės valstybės ir apsisprendimas kliudo biurokratų ir ES mylėtojų svajonei! Tai šlykštu!“ – teigė P. Kofodas.


Parengta pagal Propatria.lt, Samnytt.se, Scramnews.com, Facebook.com, Twiter.com.
Vertė Daiva Jakubonienė, Jonas Vaiškūnas

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. Ona Voverienė:

  Tai kam tada mums reikia būti toje sukomunistėjusioje ir nužmogėjusioje, doroviškai degraduotoje Europos Sąjungoje? Ar nereikėtų ją tiesiai, šviesiai palikti ten, kur ji ir trokšta būti? Sujungti su Putino Rusija? Jeigu bus iš tikrųjų panaikinta mūsų vėliava Parlamente, kviečiu valdžios vyrus pamąstyti apie šitos nutautėjusios ir degradavusios, vadovaujamos Putino, Europos Sąjungos palikimą; pradėti draugystę su Didžiąja Britanija po Brexito ir sustiprinti ryšius su JAV. Pagarbiai Ona Voverienė, Vilnius, 2020. 01.15

 2. Na ,tai laukiam tęsinio:

  Bus nuimtos vėliavos ar nebus. Kolkas nieko neaišku.

 3. Vieni taip ,kiti kitaip:

  To paties straipsnio antraštė portale “Pro Patria” : ES Parlamente uždraustos nacionalinės vėliavos

 4. Romas:

  To ir reikėjo laukti, nes kursas paimtas į federaciją. Toks sprendimas trumparegiškas, VIENYBĖ kategorija dvasinė, jos nepasieksi naikinant fizines formas (valstybes ir tautas).
  Tokios centralizacijos tikslas vienas – absoliutus valdymas, visų žmonių paklusnumas. O užsakovas – anunakai (sąmokslo teorija).
  Apie tai daugiau – Barbaros Marciniak knygoje “Nešantys šviesą” (lietuvių kalba).

 5. Žemyna:

  Šiame tekste rašoma, kad nuo jų darbo stalų salėje nuimtos.
  Ar ne iš Vilniaus policijos nusižiūrėjo, jei atėjo ir „patvarkė” ne jiems asmeniškai priklausančias vėliavas, kurios jiems, prezidiume sėdintiems, tikrai netrukdo …
  Nebent taip užmaskuos nuo naujokų, kas salėje yra oficialus RU atstovas EP?

  • Žemyna:

   Gal jų protai taip sugalvojo užkirsti kelią bet kokiems atsiskyrimams nacionaliniu pagrindu – kad jokių -exitų nepasikartotų.
   Bet kuriuo atveju – juk kažkas negero susikaupė virš mūsų visų, blogai veikia ne tik gamtą, bet ir mūsų visų galvas…
   Debesys – mūsų mintys… – dar prieš 30 m. net įsivaizduoti neįmanomos, suagresyvėjusios griauti viską norinčių mintys – sunkia mase užgulė visus ir viską? Vietas, kur turėtų būti tik valstybių išminčiai, okupavo kažkokios piktosios dvasios…

   • mociute:

    nemanau,kad ES nusiris iki tokio lygio, juolab, gavusi toki skambu antausi nuo britu. Gaila, kad Lietuvos info pateikia tik labai nedidele ir fragmentuota dali info is Britanijos ir ES konflikto. Juk ne del tulo N Farage viaukciojimu prasidejo ir ivyko Brexit’as – su savo reksniu partija paskutiniuose britu parlamento rinkimuose sis samdomas idiotas negavo ne vienos vietos o ir pries tai, berods, turejo tik viena ar dvi vietas. Butent, is didziuju Europos valstybiu vieninteliai britai reikalavo vienodu teisu visoms Europos valstybems – didelems ir mazoms taciau 2014, kuomet kilo gincai tarp britu ir ES Europoje dominavo “Merkozy” tandemas kuris kaip buldozeris stume visus i sali kurie nesutiko su ju diktatu – D.Cameron’ui A.Merkel kumsciais mojavo pries nosi klykdama Krieg, Krieg (karas, karas) kuomet britu premjeras pareikalavo kad graikams nebutu suskisti 200 milijardu krizei gelbeti taciau Merkel vistiek sugebejo isgelbeti vokieciu stambuji kapitala Graikijoje visos ES pinigais……… Labai neuzilgo pamatysime kaip seksis EK be britu milijardu ir net neabejoju, kad pati ES bus priversta keisti savo uzgaidas ir kvailus pasiulymus.

 6. Romas:

  Britai daugiau už kitus informuoti. Gal jau desėtka metų jų rašytojas ir publicistas Deividas Aikas skaito paskaitas apie tai kas valdo pasaulį. Kas stumia globalizaciją ir Europos centralizaciją. Jas galima pažiūrėti per jutubę, paieškos laukelyje užrašius vardą, pavardę ir pasirinkus pvz. “didžiausia paslaptis”.

  • mociute:

   Butent. Sugryzus i Lietuva is Britanijos visu pirma pasigendu netgi kasdienines informacijos, pasijuntu lyg negyvenamoje saloje kur gyvenimas eina sau o Lietuvos zmonems nereiketu zinoti daugybes labai svarbios informacijos apie tai kas vyksta pasaulyje.. Visa laime kad yra internetas……. Britanijoje yra daugybe leidiniu kuriu autoriai, tokie kaip Robert Fisk kuris bene 25 metus gyveno ir dirbo Artimuose rytuose ir labai puikiai analizuoja kruvinu konfliktu tame reigione prielaidas ir priezastis bei globalizacija . Vien Kembridzo universiteto profesoriaus emerito Christopher Andrew dabai turetu buti isversti ne tik i Lietuviu kalba….. Paskutiniu metu yra isleisti labai puikus ilgamecio BBC zurnalisto Jeremy Paxman pastebejimai globalizacijos tema ir kt. Butu gerai kad kuris nors Lietuvos leidinys bent dalimis spausdintu isversta siu autoriu medziaga

 7. LRT Radijas 14.05:

  Laida „Radijo byla” .
  Viena iš laidos temų – teismo bylos dėl nelietuviškų pavardžių originalios rašybos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: