A. Anušauskas siūlo valdžiai leisti piliečiams laisviau išreikšti pilietiškumą (14)

Arvydas Anušauskas | Alkas.lt nuotr.

Arvydas Anušauskas | Alkas.lt nuotr.

Sausio 14 d., Seimo TS-LKD frakcijos narys Arvydas Anušauskas įregistravo įstatymo projektą, kuriuo siekiama įtvirtinti, kad taikaus susirinkimo rengėjai laisva forma gali, bet neprivalo pranešti savivaldybės administracijos direktoriui ar jį pavaduojančiam asmeniui apie rengiamą susirinkimą, kuriame dalyvaus ne daugiau kaip 15 žmonių.

„Nedidelė žmonių grupė, laikydamasi viešosios tvarkos reikalavimų, rengdama taikų viešą susirinkimą, turėtų galimybę tai daryti lengviau, įgyvendindama savo teises ir laisves. Teisė rengti ir rinktis į taikius susibūrimus yra įtvirtinta ir Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, ir tarptautinės teisės aktuose. Piliečių siekis rengti taikius susirinkimus, nepažeidžiant pamatinių visuomenės

vertybių, viešosios tvarkos ir kitų asmenų teisių yra vienas iš pilietinio aktyvumo raiškos, o ir demokratijos veikimo principų, tad įstatymo projekto tikslas yra leisti žmonėms laisviau pareikšti savo požiūrį“, – teigia projekto iniciatorius A. Anušauskas.

Jis taip pat priminė, kad Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje skelbiama, jog „kiekvienam, kuris naudojasi savo teisėmis ir laisvėmis, gali būti taikomi tik tokie apribojimai, kokie yra nustatyti įstatymo, tik tam, kad būtų užtikrintas kitų teisių ir laisvių pripažinimas ir pagarba joms“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. Žodžio laisvė...:

  Lietuvos Konstitucija numato ir Visuotinė Žmogaus Teisių Deklaracijos 20 straipsnis sako:”1.Kiekvienas
  žmogus turi teisę į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę….”.Kai veržėmės iš okupanto nasrų,tuomet
  jokie valdinikėliai negalėjo diriguoti Tautai.Laisvėjantys ir drąsėjantys piliečiai rinkosi ir mitingavo tiek kiek norėjo ir kur norėjo.Nebijojo pasakyti okupanto didžiajam emisarui į akis Šiauliuose ,kad gimė
  laisvoje Lietuvoje ir nori gyvenimą pabaigti Laisvoje Tėvynėje.Tai kur šiandien yra pasakyta,kad reikia
  klausti ” karinų” leidimo ,kad pamojuoti Trispalve valstybės vėliava.Lietuva,saugok savo orumą ir nelenk
  galvos prieš vidutinybes.

 2. Romas:

  Man toks leidimas priminė anų laikų eilėraštį:
  Была зима и бутет лето
  Спасибо партии за это
  Теплее стало ворабью
  Спасибо Леониду Ильичу
  Šiuo atveju dėkingi TS-LKD ir A. Anušauskui.

 3. Nic nie będzie, panowie!:

  Užtaikiau KK2 dalį, kur taip išsityčiota iš mitingo dėl valstybinės vėliavos arešto bei iš dalyvių, kad nuolatiniams KK2 žiūrovams ir garbintojams viskas aišku – vėliavą gali bet kas panorėjęs bet kam iš rankų išlupti ir nusinešti.
  Ar MGB paskelbus, jog vsio zakonno, visi politikai tuoj ir pritūps? Nes kaip MGB pasakys, taip ne tik Seime, vyriausybėje, VRM, VPD, bet ir teisme bus?..
  Nežinau, ar Kaka 2 ne patys atsivežė kalbintą „dalyvį”, kuris atėjo, atseit, nežinodamas nei kas įvyko, nei ko čia žmonės susirinko, bet draugai paskambino, tai jis ir atėjo. Bent pati tokio ten nepastebėjau.
  Galiausiai išsityčiojo, jog niekas tai mokytojai pinigų neaukojo..

  Todėl primenu – patikrinkime, gal tikrai užmiršome?
  O čia Puteikio pateiktas sąskaitos Nr. paramai:
  Gavėjas: Astra Genovaitė Astrauskė.
  Sask. Nr. : LT524010044300101402
  Paskirtis: parama teisinei gynybai.
  Iki 2500 eurų gali žmonės vieni kitiems pervesti, o gavėjas nuo tos sumos neprivalo mokėti gyventojų pajamų mokesčio.

 4. Bartas:

  O kalba , kad Lietuvoje nieko negalima padaryti. Prašau , jau ir A. Anušauskas veikti pradeda. Rinkimai ant nosies. Dabar pats laikas lenkti medį kol lenkiasi. O jeigu lūž?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: