T. Baranauskas. Prekyba Sausio 13-aja: Neužmirštuolė – Monikos Navickienės prekės ženklas (61)

Monikos Navickienės komercinė veikla su nuosavu prekės ženklu 2016 m. | Alkas.lt ekrano nuotrauka

Monikos Navickienės komercinė veikla su nuosavu prekės ženklu 2016 m. | Alkas.lt ekrano nuotrauka

Naujo Sausio 13-osios „įbrendinimo“ akcija, prasidėjusi 2014-aisiais, nesibaigia. Jau teko rašyti, kad šios idėjos autorius – viešosios erdvės trolis Vaidas Saldžiūnas, įpiršęs tą ženklą su TS-LKD viršūnėlių parama bei pritarimu ir besididžiuojantis prieš visus, kad čia sprendžia jis, o ne kas nors kitas.

Nors, tiesą sakant, eilinių žmonių tarpe šis įžūliai peršamas simbolis darosi vis mažiau populiarus, jo brukimas oficialiais (LRT, mokyklos) ir viešųjų ryšių kanalais nesibaigė ir šiemet. Tačiau vis daugiau žmonių, tame tarpe tokios iškilios asmenybės, kaip 1991 m. sausio 13-ąją Laisvės gynėjų dvasią stiprinęs kunigas Robertas Grigas, viešai pasisako prieš šio naujadaro siejimą su visiems brangiu Sausio 13-osios atminimu.

Dėmesį patraukė žinomo visuomenininko Valdo Vižinio kreipimasis į „neužmirštuolininkų“ priešakyje stovinčius TS-LKD narius: „Jūs mane apvogėte, – rašo V. Vižinis savo Veidaknygės paskyroje. – Jūs iš manęs atėmėte Sausio 13. Neginčytinai reikšmingiausią dieną mano gyvenime. Kurios viešai nebešvenčiu. Nes įsikišote JŪS. JŪS suprekinote Laisvės dieną ir metai iš metų dalyvaujate atminties šia diena politinėje prekyboje. Jūs pasitvirtinote prekės ženklą – neužmirštuolę. Įdiegėte. Kažkas kužda, jog šis prekės ženklas tvarkingai įregistruotas prekės ženklų registre. Jūs iš to sukate politinį biznį. Neužmirštuolės ženklu neįprasmindami – įpurvindami Sausio 13 atminimą.“

Valdo Vižinio nuojauta dėl to, kad Neužmirštuolė tvarkingai registruota prekės ženklų registre, man pasirodė tokia realistiška, kad nusprendžiau patikrinti Lietuvos Respublikos prekės ženklų duomenų bazėje. Nepasakysiu, kad labai nustebau, bet V. Vižinis pasirodė visiškai teisus.

Neužmirštuolė Prekės ženklų registre | Alkas.lt ekrano nuotr.

Neužmirštuolė Prekės ženklų registre | Alkas.lt ekrano nuotr.

Paraiška registruoti prekės ženklą „Neužmirštuolė“ gal kiek vėluojant buvo pateikta iš karto po pirmosios jos diegimo akcijos – 2014 m. sausio 14 d. Prašymas patenkintas ir prekės ženklas registruotas 2015 m. vasario 24 d., registracijos numeris – 70650. Registracija galioja iki 2024 m. sausio 14 d. Ženklo savininkė – Monika Navickienė, šiuo metu – Seimo narė nuo TS-LKD, o 2014-aisiais dirbusi TS-LKD vykdomąja sekretore ir buvusi šios partijos Prezidiumo nare.

Su šiuo ženklu Monikai Navickienei yra suteikta teisė veikti dviejose tarptautinės prekių ir paslaugų klasifikacijos klasių kategorijose, teikiant prekes ir (ar) paslaugas, šiose srityse: „16 popierius, kartonas ir jų gaminiai, nepriskirti prie kitų klasių; spaudiniai; įrišimo medžiagos; fotonuotraukos; raštinės reikmenys; raštinės ir buitinės lipniosios medžiagos…“ ir t. t. bei „41 švietimas; mokymas; pramogos; sportinė ir kultūrinė veikla; akademijos (mokymas); atrakcionų parkai…“ ir t. t.

Balsuokite... | Alkas.lt plakato nuotr.

Balsuokite… | Alkas.lt plakato nuotr.

Kaip galima spręsti iš Monikos Navickienės Veidaknygės paskyros, ji šiomis savo teisėmis realiai pasinaudojo 2016 m. Seimo rinkimų kampanijos metu, dalindama neužmirštuoles savo rinkimų apygardoje „nuo durų iki durų“.

Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras informuoja, kad „Ženklo (…) savininkas turi išimtines teises į tą ženklą (Prekių ženklų įstatymo 13–22 straipsniai). Jis turi teisę uždrausti kitiems asmenims be jo sutikimo komercinėje veikloje naudoti tapatų ar klaidinamai panašų žymenį tapačioms ar panašioms prekėms ar paslaugoms ir kt. (…) Teisės į prekių ženklus gali būti perduodamos, suteikiamos licencijos, įkeičiamos ir areštuojamos, į jas gali būti nukreiptas išieškojimas. Už prekių ženklo savininko teisių pažeidimą yra numatyta civilinė (Prekių ženklų įstatymo 70-76 str.), baudžiamoji (Baudžiamojo kodekso 204 str.) ir administracinė (Administracinių nusižengimų kodekso 125 str.) atsakomybė.“

Tad Sausio 13-ąją į atlapus be Monikos Navckienės leidimo ir licencijos Neužmirštuolę™ besisegantys piliečiai turėtų neužmiršti, kad tik dėl begalinio Monikos Navickienės širdies gerumo jie neatsiduria teisiamųjų suole ir jiems netaikoma baudžiamoji ar administracinė atsakomybė.

Balsuokite už TS-LKD ir Moniką Navickienę, kad jie ir toliau mums būtų tokie maloningi ir geri!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

61 komentaras

 1. Regina:

  Matai, kaip viską reikia sekti, knisti, nagrinėti… žiūrėk, dar atsidursi netyčia kur nors ne ten kur nori Pagarba V. Vižiniui

 2. Arnė:

  Nei verkti, nei juoktis… Gal mes savo abejingumu nusipelnėme „makaronų“ kabinėjimo ant ausų? Jau ir vėliava mojuoti pavojinga darosi.

  • mociute:

   is tiesu jau net nejuokinga – verkti norisi kad visame civilizuotame pasaulyje kaip atminimo zenklas pripazystama nuostabi gele – neuzmirstuole jau net politikos gincais meginama paversti!? Vokieciai neuzmirstuoles vadina “,vergissmichnicht”, anglai “don’tforgotme” ir net ypac solidzios laidojimo paslaugu firmos Britanijoje savo reklaminiuose-informaciniuose lankstiniuose ideda pora paketeliu neuzmirstuoliu seklu…… Negi T.Baranauskas taip smarkiai grauziasi kad i seima buvo isrinkta M.Navickiene i o ne A.Paleckis???
   O kad atminimo simbolis – neuzmirstuoles ziedelis uzregistruotas butent Sausio 13 auku atminimui – tai net arkliui turetu buti aisku – kodel. Gerai kad suspeta kol neuzmirstuole nepasidabino kas nors kitas – visai to nevertas…..

   • Tomas Baranauskas:

    Navickienė ir Paleckis – vieno lizdo paukščiai, abu savaip darantys sau reklamą iš Sausio 13-osios.

   • Žemyna:

    Matot, močiutyte, viskam savo vieta. O ES svarbiausia – įvairovė, būti, kuo esi, ar ne? Taigi, VISADA ir VISUR pirma apie tai turėtume pagalvoti, o ne apie susiliejimą, įsiliejimą ir… ištirpimą be pėdsakų…
    Viskas būt nieko, jei ta gėlelė (ją tikrai labai myliu nuo tada, kai į vienas laidotuves velionio draugė nuo jaunystės atnešė ir tarp prabangių vainikų pastatė kuklių neužmirštuolių vazonėlį…) – jei ji nebūtų didelės delionės dalis – visko, kas tautiška, ar kas su tautos istorija susiję, aršiu stūmimu lauk.
    Štai šiandien VLKK lekia derinti rašybos LIETUVIŠKUOSE pasuose su …. URMu! Gal nuo šiol URMas mums rašybos taisykles sudarinės?
    Tas pataikūniškas, vergiškas noras susilieti, pasislėpti, tapti nematomais… O kodėl mes turėtume patys dėti pastangas išnykti – jei esame, vadinasi, esame Plano dalis. Todėl mūsų PAREIGA būti… savimi, kaip teigia pažanguoliai.

    • mociute:

     miela Zemyna, tikrai nesuprantu – kuo gi Lietuvos istorijai nusikalto (ar ka gi izeide ar pazemino?) kulus neuzmirstuoles ziedelis?? Apie kokia “delione” rasote?
     Tikrai neisvaizduoju kad Lietuviu tauta ar musu tautine savimone, paprociai, savitumas&ect galetu istirpti net ir istisoje neuzmirstuoliu juroje?

 3. mociute:

  beje, britu atminimo zenklas visiems uz laisve zuvusiems pagerbti yra raudonas laukines aguonos ziedas taciau niekam nesauna i galva pavadinti britus narkomanais…..

  • Regina:

   O prie ko čia britai, vokiečiai…? Mes turim savo simbolius, su kuriais ėjom Sausio 13 ginti savo laisvės. Džiaugėmės, kad galime jais didžiuotis!

   • mociute:

    gal priminkit – su kurias simboliais JUS ejote ginti savo laisves?

    • Birutė:

     O jūs, močiute su kuriais?

     • mociute:

      nuo 1991 sausio 8 iki 18 dienos mano sunus savanoris tik viena nakti buvo parvykes namo issimiegoti – visa kita laika buvo Lietuvos respublikos parlamento rumuose kartu su kitais savanoriais o ir Sausio 13-os nakti is ten nepabego kaip kad dalis savanoriu buvo padare….
      Mano simbolis LIETUVA o neuzmirstuole mano graziausia gele……

      • mociute:

       beje, jeigu ne tuo metu sunkiai serganti mano MAMA, tikriausiai buciau atsidurusi Vilniuje ir as, taciau teko pasitenkinti tik buvimu pries Kauno TV boksto o veliau prie Kauno TV studijos……

       • to mociute:

        tai tamstelės sūnus kaip suprantu iš konteksto ten savanoriavo su nėzabūdke atlape ar taip supratau. O pati irgi ne vėliava ar vyčiu mojavote o su neužmirštuolėmis papuoštu audeklu.

        • mociute:

         Nuvilsiu – mano sunus dar 1983 metais buvo isgrustas lauk su “vilko bilietu” is sovietines mokyklos be teises kada nors ” perzengti tarybines mokyklos slenksti”…. uz tai kad skaite ir draugams dave skaityti A.Sapokos 1936 metu leidimo Lietuvos istorija. O kaip veliau, kuomet mokyklos partorgei apskundus paauglius suseme KGB sunekai, paaiskejo kad vaikai dar ir Vyciu pripiese i kaimyniniu namu butu pasto dezutes primetydavo per Vasario 16-aja ir panasiu nutikimu daugiau buve… Taigi, Sausio 13-osios nakti kaip ir kitas 1991 Sausio naktis mano sunus kaip ir kiti Laisves gynejai buvio su LIETUVOS vardu! Ir prasyciau NESITYCIOTI is nuostabios geles – neuzmirstuoles!

        • to mociute:

         Tai, vis tiktai, pasirodo jūsų sūnus ir jūs nezabūdkos, tų įvykių metu nesegėjo ir nenešiojo. O gal nešiojo. Ir jūs gal nešiojot. Vietoj vyčio Gedimino stulpų, trispaLvės. Kiek teko dalyvauti tuose įvykiuose mačiau tik trispalves, Vyčio vėliavas, ženkliukus vyčio, gedimino stulpus ir t.t. O ką jūsų sūnus veikė sovietmečiu ir kas jam nutiko tuo metu, nelabai į temą. Reikia neturėti visiškai tautinės savigarbos, kad segtis prie atlapų neužmirštuolę, kuri visiškai nesusijusi su valstybės simbolika. Tik provokatoriai ir kiršintojai taip elgiasi, – iššoka iš kažkur ir visiems įsūdo neužmirštuolę vietoj su įvykiu susijusių simbolių,- Vyčio, trispalvės, Gedimino stulpų. Tiems įvykiams net ta pati gėlė rūta labiau tinka nei nezabūtka..

         • mociute:

          gal atsikabinkit, pagaliau, nuo neuzmirstuoles ir nesityciokit bent is augalu! Vargu ar pats suvokiate tikraja Lietuvos simboliu prasme kad taip svaistotes nevykusiais rusiskais vertiniais. Mano sunui kaip ir visiems kitiems doriems Lietuvos zmonems 1991 Sausio ivykiu metu terupejo Lietuvos laisve o ne knysliu sapaliones

      • Tomas Baranauskas:

       Tai, kad, močiute, neužmirštuolė – ne jūsų. Pagal įstatymą ji – Monikos gražiausia gėlė, o jus už jos savinimąsi be licencijos ji gali į teismą paduot.

       • stasys:

        palaikau močiute. Kai eini ginti tėvynės ne simboliai tam tikslui rodo kelia. :))

        • Gėlelė:

         Stasį nenusišnekėk. Nėra ką bepridurti. Pliurpiat kad pliurpti, kas apie suknelę, kas apie oi kokią gražią gėlelę, bet ar galvojate, kodėl būtent tą, pačią skaudžiausią dieną, mums bando prisegti svetimą naujadarą? Ačiū Tomui už straipsnį, tik ar daugelis iš viso supranta apie ką jūs rašote.
         Daugelui kaip suprantu, svarbu, kad duoda, nemokamai duoda bėduliams atėjusiems. O kas už tas gėleles sumoka ir koks tikslas per visas mokyklas ir darželius ne trispalvės ženkliukus ar vėlevėles išdalinti, o “tokią neklatą” gėlytę. Kam ta Lietuva, kam tie simboliai? Pabandyk katalonui ar ispanui ar belgui įbrukti tokią gėlelę netinkama proga?

        • LosAngeles:

         salote ne simboliai, Stasi… o atai kas leiskite paklausti? ir kodel zmones taip staiga ciupo Trispalves, Vycius, Stulpus? Kazkaip neuzmirstuoliu nepamenu buvus… Tiesa turbut paprastesne nei bandote prastumti: simbolis ir yra tai, kas zmones vienija. Ir kada stovi su Lietuvos simboliais- visi mato ir supranta uz ka esi. Kada stovi su kazkieno simboliu (melyna penkiakampe- pakankamai senai naudojamas tam tikruose sluoksniuose simbolis)- neisvengiamai ir atstovauji kazka… Autorius turbut norejo ypatingai atkreipti demesi i pati fakta- uzpatentuota simboli tam tikram ivykiui. Pabandykime isiklausyti- ‘..zenklas iregistruotas PREKES ZENKLU REGISTRE..’. Tai Sausio 13oji- preke?

       • mociute:

        menkysta esate, Tomai Baranauskai – ka cia daugiau ir bepridursi….
        Jau ir geles akis bado nuo ituzio uzkaitusiems? Is kur tokia neapykanta kukluciam ziedeliui?
        belieka jus uzjausti ir palinketi praregeti……
        P.S. Lietuvoje auga pakankamai daug neuzmirstuoliu, kaip ir visoje Europoje – pakaks ne tik gerb M.Navickienei bet ir visiems kitiems jas mylintiems bei atmintes ir pagarbos zenklams zuvusiems……..tik labai norisi kad butu kuo maziau zuvusiu

        • to mociute:

         Pati esi menkysta be tautinės savigarbos, tai ir kitus teplioji. Nešiok tu tą savo nezabūtkę. Negaila. Tik nelysk prie tų kurie turi tautinę savigarbą. Spacieravok sau, kad ir pliku užpakaliu. Eik delfinariuma ir turškis ten.

        • Arūnas:

         o Binkis pasipuošdavo į švarko atlapą įsisegęs ridikėlį- atsieit, esąs raudonas, nors vidus baltas. Bet ir ridikėlis, ir neužmirštuolė geri augalėliai, ypač jei naudojami pagal paskirtį. Tautinės vėliavos reikšmė gilesnė net negu ąžuolo vainiko…

        • Žemyna:

         Trumpai ir drūtai į šį klausimą atsakė Kažin 2020 01 14 11:48 komentare. Tai diena, kai segame ne šiaip, kas gražu, o tai, kas tinka, kas būtent su ja tampriai susiję, ją primena. Tiesiog netgi vidumi jauti, kas šią dieną dera, o ką kitoms progoms palikti… Lygiai kaip ir fantastiškai tinkančios lengvos, visą tavi kūną glostančios suknios nesivilksi į oficialų priėmimą ar renginį… O ta suknia spėsi pasidžiaugti – progų tikrai pakaks.

        • Juozas:

         negi taip sunku suprasti : prieškario savanoriai, pokario partizanai ir Sausio dienų dalyviai kovojo po Lietuvos trispalve, su Vyčio ir Gedimino stulpų ženklais ant krūtinių ir kepurių. Ir tuos simbolius pakeisti masonų ženklu( galite pasiguglinti-būtent masonų ! ) yra trumparegiška ir ne į temą tokiomis datomis. Tokiu būdu išplaunama mūsų tapatybė, devalvuojami mūsų tautiniai ženklai. Kokiam jomarke nešiokit kas patinka

         • stasys:

          Juozui matyt pasikarščiavote . Man kol kas liko paslaptis kokiu būdų tas proginis simbolis kėsinasi į tamstos tapatybe. Tikiuosi buvo apsieita be radikaliu priemonių o Jus vis dar jaučiatės lietuviu . 🙂

      • Gėlelė:

       Gerb. mociute, čia ne apie gėlelės grožį yra kalba. Niekas nesiginčys dėl patikimo vienos ar kitos. Čia kalbama apie valstybės ir tautos simbolius. Ir, kaip jūs deklaruojate apie sūnų ar sūnus, jis tikrai ne sučia gėlele prie krūtinės prisisegęs ėjo savanoriauti, aplink jį stovėjo ir budėjo žmonės su Lietuvos trispalvėmis didelėmis ir mažomis, su trispalvės ženklu ar bent mažyte juostele prie atlapo. O svetimų ženklų brukimas, tai tam tikros grupės noras išstumti tikruosius valtybės ženklus, simbolius. Labai keista, kodėl būtent sausio 13-osios aukų atminimui skirtuose renginiuose taip aktyviai brukamas šis naujadaras? Ar atsiklausė žuvusiųjų artimųjų? O valstybės vyrams ir moterims, kurie užima pareigas tikrai nederėtų puikuotis bent jau oficialiame žuvusiųjų pagerbimo/paminėjimo renginyje.Užsienio svečiai segi tikruosius lietuviškus simbolius, o tautos atstovai galai žino kokias pamėlusias popierines gėlikes. Jei kažkam reikia naujų švenčių, lai susisega neužmirštuoles ir eina miesto vejų ir kt. gėlynų tvarkyti.

       • Žemyna:

        Į temą ir:
        Signataras Rolandas Paulauskas: Nebeturime svarbiausių valstybės atributų
        – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/signataras_rolandas_paulauskas__nebeturime_svarbiausiu_valstybes_atributu/

        O diskredituotos premijos laureatas TV laidoje jaudinasi dėl mūsų kalbos likimo (oho!): na, kodėl ją taip skurdiname, neįsileidžiame į ją svetimžodžių ir tarptautinių žodžių – kokia turtinga ji taptų, jei nebūtų trukdoma laisvai paleisti … 🙁 Ir žavisi vaikais, kai, negalėdami išreikšti norimų minčių lietuviškai, šie staigiai persimeta į anglų k. ir pasako viską, ką reikia… (Jis anglų žargoną skiria nuo bent kiek sunormintos kalbos?)

       • LosAngeles:

        labai taikliai, gal tik truputi pataisyciau (jums leidus)… sakote ‘..pamelusias popierines gelikes..’. Kazin ar atsitiktinumas, kad tai paprasciausios ‘pamelusios penkiakampes’. Ir kaip simbolis tam tikruose sluoksniuose jos naudojamos pakankamai senai

      • žmogiškasis veiksnys:

       Gerbiamoji, atsikabinti nuo tos nuostabios gėlelės geriau siūlykite ją brukantiesiems. Svastika taip pat teigiamas simbolis, kai juo nepasinaudojo žinomi istoriniai veikėjai, po ko šis simbolis buvo uždraustas. Tokį patį, atgrasantį, poveikį neužmirštuolės simboliui daro ir jos brukimas jau nekalbant ją naudojančiųjų siekius. Po neužmirštuole paslėptas atminties trynimas ir savaime suprantama, kad suvokiantys ar nujaučiantys žmonės tam priešinsis. Ne gėlelėje čia esmė, o po ja paslėptuose siekiuose. Akivaizdu jog jūs jau tam pasidavėte.

 4. jurgis:

  Na ir putos pakilo dėl mažyčio žiedelio… Negi Tomui nežinoma, kad formaliai simbolius reikia registruoti? Žino, bet putos vis tiek drimba iš istoriko nasrų…

  • Tomas Baranauskas:

   Ne, nežinoma. Registruoti ar ne, sprendžia tas, kas nori registruoti. Paprastai registruojami komerciniai ženklai. Tiems, kas Sausio 13-ąją pavertė savo preke, turėtų būti labai gėda, jeigu jie turėtų truputį sąžinės.

  • Žemyna:

   O, kaip žavu!
   Kaip suprantu, paskutinis sakinys – iš pagarbos oponentui?

   • jurgis:

    O ką, gėlytėmis šiemet prekiavo? Po kiek? Prie LRT užvakar man dovanojo kiek nori. Tai kur čia komercija? O įregistruoti ženklą, simbolį, pavadinimą – kiekvieno padoraus piliečio reikalas. Nemodeliuokim pasaulio pagal savo siaurą supratimą…

    • taskas:

     tai ir nemodeliuokim… Ar tik kitiem galioja?

    • Dronas:

     Gėlytėmis neprekiavo, bet… Jau pavargau su tuo bet, bet… Kažkas jas pagamino, užsakė ir apmokėjo. Kam tai naudinga ir iš kieno kišenės? Kada rimtai užduosite tokius klausimus patys sau, tada gal ir kitaip pažvelgsit į šitą simbolį. O dar, paklauskite, kodėl juo bando pakeist TIKRUS simbolius. Ir pabaigai. Savanoriai, partizanai, gynėjai prie bokšto ir seimo, kiti Lietuvai nusipelne žmonės, žuvo, kentėjo, stengėsi ir tikėjo, su trispalve, vyčiu, Gedimino stulpais. jiems nereikėjo dar vakar sugalvotu gėlelių, jie turėjo tikrus, ištisų kartų, saugotus ir puoselėtus simbolius. Simbolius, už kuriuos žuvo, simbolius už kuriuos trėmė, simbolius, kurių nepamiršo net juodžiausią akimirka.

 5. Laimis:

  Arogancija ir nužmogėjimas. Savo partijos reklamai užpatentavo sausio 13 Laisvę

 6. S O S !:

  Šiandien VLKK A.Antanaitis kalbėsis su… VRMu L.L.(!!!) dėl užsieniečių asmenvardžių rašybos… A. A. dar kartą patvirtino, jog VLKK SUTINKA dėl originalios užsieniečių a-vardžių rašybos lotyniškos abėcėlės ?pagrindo raidėmis, todėl toliau atiduoda reikalą į politikų rankas (o savąsias nusiplauna?).
  Ir aš sutinku! Tik – kodėl ji turi būtinai IŠSTUMTI valstybinę kalbą, jeigu
  – Konstitucija nustato įrašų LT pase tvarką (valstybių pasai skiriami, VISŲ PIRMA, VIDAUS reikalų tvarkymui, kad mes kiekvienas galėtume perskaityti ir ištarti (mes neprimetame to užsieniui!);
  – iš toliau pateiksimo pavyzdžio matome, jog ta pati raidė skirtingose šalyse reiškia VISAI KITĄ GARSĄ, arba dvigarsį ar net ir 4 garsų grupė žymima ta viena raide, arba garsas nėra nusistovėjęs – viename garsu rinkinyje ta pati raidė tariama vienaip, kitame – kitaip! Taigi, užrašas vien grafiniu originalu NUSLEPIA pavardės tikrąjį skambesį, todėl –
  – darbuotojai, turintys reikalų su užsieniniais pasais bei su pavardžių originalais įv. dokumentuose, dabar jau skundžiasi dėl pablogėjusių darbo sąlygų, dėl jų keliamos sumaišties ir gaišaties, nesusipratimų ir klaidų.
  – užrašas komercine abėcėle nėra gelbėjimosi ratas, nes jis irgi daro tą patį – ne tik nuslepia grafinį originalą, bet dar ir papildomai klaidina tuo, kad tokia pavardė dar ir TARIAMA NE originaliai, bet pagal anglų abėcėlės taisykles! T.y., mes tarsime ją ne taip, kaip toji tauta, bet kaip anglai ją taria;
  – pase pakanka ABIEMS įrašams vietos!
  – gal politikai lai pradeda kalbą nuo pasiaiškinimo TAUTAI(!!!), kodėl taip atkakliai nori IŠSTUMTI LAUK VALSTYBINĘ KALBĄ NE TIK IŠ LR piliečio paso, bet ir iš visų registrų bei dokumentų, kuriuose įrašai daromi pagal pasus??? Juk 2-KALBIS PASAS patenkina ne tik kitos pusės interesus, bet ir LK bei valstybės, kurioje jie registruojasi, gyvybines reikmes, t.y., neklaidina, nenuslepia nei formos, nei skambesio originalų. Tegu ponai pasiaiškina, kodėl mūsų pseudopolitikai leidžia sau mūsų valstybę ir mūsų Tautą bei Kalbą nuleisti iki KOLONIJOS lygio, su kuria ponai atitinkamai elgiasi…

  Palyginkime – pavyzdžiai, surinkti iš oficialioje raštvedyboje anglišką (buv. kolonizatorių?) abėcėlę naudojančių pasaulio valstybių rodo, jog ne visur lotyniški balsiai reiškia balsius, o priebalsiai – priebalsius. Pasitaiko ir atvirkščiai, o ir visai netikėtų neatitikčių pasitaiko.
  Ar apie tai, kad įv. valstybės žymi jomis savus – nei angliškus, nei lotyniškus, bet visai KITUS garsus, politikai nenori žinoti? Geriau užsimerkti, negu pasiryžti 2-kalbiam pasui? Neturime tiek parako, kiek turėjo mažesni, bet oresni ir drąsesni už mus mūsų braliukai?
  Nenori nei to žinoti, jog tokios komercinės „abėcėlės” puikiai pasitarnauja asm. dokumentų KLASTOČIŲ VERSLUI? O ką apie tai mano tie, kieno pareiga saugoti valstybės sienas, jos saugumą: darbuotojai, kurių laukia dar didesnis ne valstybine kalba rašomų pavardžių antplūdis?
  Beje, vien su abėcėle dar kruopščiau padirbėjus, galima ir daugiau PRIEŠ argumentų pateikti, prieš kuriuos politikai su savuoju „it’s my business” turėtų slėptis paloviuos!
  Taigi – raidė, ir pavyzdžiai, kaip ji tariama. Pvz., A – nuo a iki dvigarsio, ir iki visai nebe a, o net iki slaviško ы (lenk.y) . Vien tik L „kukli” – vos 2 variantus turi.
  A = a; (a); *au; a:e; a/e; a/ei; ei; ~e; *e; e; eu; a/o; *o; o; jo; *o/a/e; *e/o; *u/ö/ü; ü; *ы;
  B = b/v; b:v; b/p; d/v;
  C = c; s; s; s/k; k; s/t; č/k; s/k/č; k/g; č/dž; si; dž/č; *š; f:; ši, si, to, do sei; k; s/k; z; *dž; *dž;; si; *c;
  CH = c; č; g; k; ke:te; t; š;
  D = dž; t; dz ; t; j; v;
  E = e; ė; e/i; ei; ö; je; *e/*i;; i/e; e/ė/i; +i; *ė; i; e/e:a/j+;
  F = ~s; e; v;
  G = ch; dž; chh; +g; j; (g); k; kch; v;; ž; z; ;
  gg = dž;
  H = adži; ači; aka; ch; aga; o; (h); eit; eič; j; i;
  I = j; ai/i; ы; е/i; а; *ы;
  Y = a; ai; a/i; ei; i/ie; j; je; ju; ö; r; *r/j; uai; y/ei; (y); ü; ы; a/y; uai; vai; e/a/u;
  J = ž; dž; d; ch; j; i; ti; t;
  K= g; (k); č; dž; ch; t; sprog.k; kv; ;
  L = l/ł;
  M = n;
  N = ы; z;
  O = au; ~au/o; e; *e/*a; eu; u; o/u; uo; ö; (o); uva;
  P = d; b; ~f; (p)
  Q = g; h; k; kie; kjū; kiu; ku/kv;
  R = ž;*ž; h; d; t; dž; l;
  S = š; z; ž; č; c;
  T = č; c; t; /ch; d; z; t/s;
  TH /PH = f;
  TH = t; f;
  U = a; i; iu; *ü; o;
  V = z; f; t=c; b/v;
  W = u; ui; f; u:w;
  X = eks; ekis; egs; egz; š; s; ch; k;
  Z =c; č; v; *ž/*z; s;
  Štai taip – matai žodį iš vos 4 raidžių, tačiau vien X raidė jame reiškia iš karto 4 garsus. Gerai, jei kitos žodžio raidės tik po vieną garsą reiškia (ir tą nebūtinai lotyniškai tariamą… Jei ne – turime trumpai užrašytą, bet ilgai tariamą žodį.
  ——————–
  T A L K A ! AŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪ! Ko imamės?

 7. Tos gėlytės žiedelio ženklas yra per gležnas gamtos ir istorijos suformuotam lietuvio gyvenimo būdui. Tam tikslui turime savus amžinai žaliojančios rūtos, ąžuolo, dobilo lapo, atinkamų juostelių su ženklais, spalvomis ar pan. simbolius. Taigi klausimo dėl brukamos “Neužmirštuolės” kaip ženklo atitikimo Lietuvai kėlimas yra svarbus lietuvio tapatybės prasme.

 8. stasys:

  Dauguma proginiu ženklu yra užpatentuojami siekiu išsaugoti jų pradinę idėją- mintį ir noro ji sukomercinti . Tomas Baranauskas gal norėtu atidaryti pigaus alučio linija, nepasiturintiems, su tokiu ženklu ,..žiūrėk savininkė imtu ir uždraustu. Na kas bendro tarp to proginio ženklo skirto Sausio 13 dienos progai atminti ir ilgos eilės mėlinanosiu 6 val .ryto laukiančiu savo ‘dozės ‘. ?

 9. Išties:

  Mėlynakę gėlytę Sausio 13-osios renginiuose visuomet įsisagusi turėjo Seimo pirmininko I-oji pavaduotoja Baškienė, Seimo pirmininkas Pranckietis, vieną kartą ir J.E.Prezidentas, daugelis Vyriausybės narių, įvairiaus plauko liberalmarksistai,ypač Gabrieliaus ,,konservatoriai”.Deja.
  ,,Konervatoriai” brukte bruka ir kitą gėlę-kardelį ,užuot garbingus Valstybės ženklus,simbolius.Šias gėlių akcijas labai įkyriai palaiko ir neoliberalioji LRT.Tad, išvalstybinimas bjauriai ir apgaulingai vykdomas panaudojant gėlių ženklus,kurie neturi jokių sąsajų su ypatingos svarbos Lietuvos įvykiais,minėjimais,šventėmis.

 10. T0mas J.:

  Saldžiūno sukurtas ir Navickienės užregistruotas žydras žiedelis į valstybės simbolius nepretenduoja, nes yra tik PREKĖS ŽENKLAS, priklausantis Monikai Navickienei ir laisvės kovose jis niekada nedalyvavo.
  Valstybės simboliai – Gedimino stulpai, Vytis, Trispalvė – tautai brangūs, nes yra istoriniai, dalyvavę laisvės kovose ir aplaistyti krauju.

 11. Aušra:

  Ir kuo ji skiriasi nuo taip puolamos Gretos?O ją pasmerkti buvo pirmi….

 12. ŽEMAITIS:

  Svetimas simbolis. Niekada jos nesisegu.

  Mes, lietuviai, turime savų simbolių. Tad jais ir prasminga išreikšti savo požiūrį bei jausmus.

 13. Kitas praeivis:

  Katalikai – erškėtrožių vainiką , konservatoriai – neužmirštuolę , B. Vanagas – stilizuotą Vytį , Valstiečiai – gandrą ir tt. Rusai iš viso Vlasovo armijos juostelę.
  2020m už lango ir mes gyvename kapitalistinėje visuomenėje.
  Kažkada užsipuolėte mane dėlto , kad pasakiau , kad lietuviams būdingas pavydas.
  Jums šimtus tūkstančių tonų neišvalyto vandens į Baltijos jūrą leidžia , jūsų vaikai tuose srutuose maudosi , o čia pergyvenate dėl simbolio , kurį kažkas užregistravo ir bando įsukti.
  Pagal tokią logiką , skulptoriai ir menininkai turėtų atsisakyti honoraro už tai , kas susiję su sausio 13d
  P.s A. Šimėnas pabėgo sausio 13 ( lietuviška tradicija ) , 20 metų gerai pasišildė Lietuvis Geležinkeliuose, dabar LR rentą gauna valstybinę.

 14. Jėginis straipsnis. Šiek tiek nustebau, kad tas „brendas“ registruotas kažin kokios moteriškės, o ne paties išradėjo, to pikto jaunuolio vardu. Kuris, beje, pastiprindamas keiksmažodžiais, yra minėjęs, kad tą simbolį „nukopino nuo popio“ (t.y. nukopijavo nuo tos angliškos aguonos).

 15. Kaunietis:

  Visus neužmirštuolininkus siūlau vadinti UŽMIRŠTUOLIAIS. Tai gražus lietuviškas Alzheimerio ligos kankinamų žmonių pavadinimas. Jie kažkodėl užmiršta ne vien “kodėl jie yra laisvi”, ir todėl uoliai nešioja tą tarptautinį senatvine silpnaprotyste (demensija) sergančių žmonių simbolį, bet užmiršta, kad lygiai taip uoliai segėjo Sovietinių spaliukų, sovietinių pionierių ir komsomolcų ženkliukus. Neužmirštuolė UŽMIRŠTUOLIAMS tai nuolat primena.

 16. Žemyna:

  Na, nepeikime nei Navickienės, nei Saldžiūno – jie politikos naujokai, tai padarė tai, kas jiems turėtų atnešti sėkmę partijoje – tikriausiai pats partijos vadas patikėjo jiems šią svarbią operaciją IKS…
  O čia apie ją:
  Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos II. Užmirštuolė
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/rasa-cepaitiene.-signalines-sistemos-ii.-uzmirstuole

 17. Sveikinimai:

  Sveikinu Alką prisijaukinus Stasį. Tai nuostabi puošmena jūsų linijai.
  Taip pat svekinu su jūsų augintiniu Antanaičiu:)

 18. jo:

  Tada 1991 m. sausio 13-ąją gynėme Lietuvą, t.y., lietuvių tautos valstybingumą, Lietuvos Nepriklausomybę. Tai darėme su lietuviškais simboliais: lietuviška trispalve, vyčiu, Gedimino stulpais… Dabar gi leftistai-liberastai siekia revanšo, atkreipkite dėmesį – jie nevartoja žodžio tauta, jie nesikreipia į mus žodžiais lietuviai, tautiečiai, jie stengiasi pakeisti perdažyti tuos įvykius, todėl pagal left-liberastinius ideologus mes tada ne siekėme nepriklausomos Lietuvos valstybės, o siekėme kažkokios abstrakčios ir unifikuotos, be konkretaus turinio, bespalvės „laisvės“. Taip pat ir lietuviškus simbolius jie stengiasi pakeisti naujais, unifikuotais. Todėl ir bruka tą mėlyną penkiakampę gėlytę vietoje lietuviškų simbolių. Ir jiems visai sėkmingai pavyksta šitaip išplauti prasmes ir įbrukti naujadarus nebrandaus, paviršutiniško, vaikiško ar sutrikusio mastymo žmonėms, tokiems kaip čia pasireiškusi „mociute“, kuriai priimti tokį reikšmių ir simbolių pakeitimą pakanka štai tokių vaikiškų argumentų: nuostabi gelele, kuklus neuzmirstuoles ziedelis, graziausia gele.

  • gailia:

   Sutrikdyto- apmąstymo be–
   -veik visa lietuviškoji oku- ir ikioku-
   -pacinė aplinka (t.y. dabartinė – gimusi
   iki kokios 1996-01-12).

   Tik nuo 1996 Sausio 13-osios, kai aiškus gedulas, baimė bei nerimas pradėjęs sklaidytis
   – trikdžiai atsitraukė (užstrigę vienok giliai giliai LRT: tarybinio sovieto MGB-istiniam “diege”),
   ir piktintis, mėtytis bent kokiu pakaltinanmumu, nederėtų. “Mačiutes”, “jurgelius”, ir pan. žioplai pasišovėlius ant uspask-paks-juozaitinių vilionių jauko žioplumu galim įvardyt (bet tik ne kalte)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: