Prezidento vetuotos pataisos dėl rinkimų kartelės bus svarstomos iš naujo (1)

Balsavimas | wikipedija.org nuotr.

Balsavimas | wikipedija.org nuotr.

Seimas nusprendė iš naujo svarstyti Seimo rinkimų įstatymo pataisas dėl žemesnės rinkimų kartelės.

Pernai gruodį priimtomis Seimo rinkimų įstatymo pataisomis parlamentarai įstatyme įtvirtino, kad partijos kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 3 proc. (šiuo metu – 5 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Jungtinis kandidatų sąrašas gali gauti Seimo narių mandatų tik tada, jeigu už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. (šiuo metu – 7 proc.) rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Prezidentas Gitanas Nausėda šį įstatymą vetavo.

„Seimo nesusiskaldymas į smulkias frakcijas (grupes) ir stabilumas yra konstitucinė vertybė, kurios turi būti paisoma reguliuojant Seimo rinkimų santykius. Įstatymu mažinant Seimo rinkimų slenksčius dviem procentiniais punktais, nebuvo tinkamai atsižvelgta į Seimo, kaip Tautos atstovybės, konstitucinę sampratą, ir sudarytos prielaidos, nukrypstant nuo egzistuojančios Seimo rinkimų santykių teisinio reguliavimo tradicijos ir neatsižvelgus į Europos rinkimų paveldo principus, Seimo susiskaldymui į smulkias frakcijas (grupes), taip kartu nesudarant prielaidų užtikrinti Seimo veiklos stabilumą“, – pristatydamas šalies vadovo poziciją sakė jo vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis.

71 Seimo nariui balsavus už tai, kad įstatymas būtų svarstomas iš naujo, 57 – už tai, kad jis būtų laikomas nepriimtu, šis klausimas bus svarstomas dar kartą. Pagrindiniu projekto svarstyme paskirtas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: