Kodėl kontrastingas interjeras – gera idėja? (1)

magresbaldai.lt nuotr.

magresbaldai.lt nuotr.

Tikriausiai kiekvienam bent kartą gyvenime yra tekę atsidurti patalpoje, į kurią vos tik įžengus užgniaužia kvapą. Tobula estetika, ryškios detalės ar originalaus dizaino baldai (pavyzdžiui, minkšti kampai, foteliai ar staliukai) – tai lemiančių veiksnių gali būti daugybė. Visgi, vienas iš efektyviausių ir labiausiai dėmesį patraukiančių aspektų daugelių atvejų yra kontrastai. Tai slaptas ingredientas, bet kurią erdvę paverčiantis įsimintina.

Spalvos – vienas iš svarbiausių dalykų

Skirtingų spalvų naudojimas – bene akivaizdžiausias ir lengviausias būdas, padedantis sukurti kontrastą. Vienas kitą papildantys arba atsveriantys tonai suteikia kambariui ypatingo žavesio ir patraukia akį. Puikus pavyzdys galėtų būti jau klasika tapęs baltos ir juodos derinys. Jis lengvai pritaikomas įvairaus stiliaus interjere. Visgi, jei mėgstate ryškesnius sprendimus, verta pasitelkti tokias spalvų kombinacijas kaip mėlyna ir oranžinė ar violetinė ir geltona.

Kaip ir bet kuriuo kitu atveju, pasirinkus šį dekoravimo stilių reikėtų nepamiršti, kad vienas iš tonų turėtų būti dominuojantis. Taigi, pavyzdžiui, prie tamsiai mėlynų kambario sienų puikiai derės oranžinės spalvos baldai (minkšti kampai, sofos, toteliai, pufai) arba smulkūs aksesuarai (dekoratyvinės pagalvėlės, pledai). Tiems, kurie nėra pasiryžę itin drastiškiems pokyčiams, rekomenduojama papildomai pasitelkti šiek tiek neutralių tonų. Jie sukuria „tylesnį“ foną, todėl leidžia akims pailsėti.

Tekstūros – originalus pasirinkimas

Interjero dizaine tekstūros atlieka itin svarbų vaidmenį. Nuo jų pasirinkimo priklauso ir tai, kokius pojūčius sukelia vienas ar kitas interjero elementas. Įsivaizduokite, kad braukiate ranka per vėsias grindų plyteles, o vėliau – per švelnų, tarsi pliušinį pledą. Skirtumas – akivaizdus. Kambaryje panaudojus dvi visiškai priešingus pojūčius sukeliančias tekstūras, erdvei suteikiama papildomo svorio, todėl ji labiau patraukia akį. Bene geriausias efektas pasiekiamas pasitelkus du priešingomis savybėmis pasižyminčius paviršius, pavyzdžiui, šiurkštų ir lygų.

Medžiagos leidžia pasiekti puikų rezultatą

Minkšti kampai, mediniai kavos staliukai, metaliniai padėkliukai – daugelyje interjerų naudojama nemažai skirtingų medžiagų. Taigi, net ir specialiai nesistengiant sukuriamas tam tikras kontrastas. Visgi, geriausiam rezultatui pasiekti patariama apsvarstyti tam tikrus medžiagų derinius. Staliukai su medinėmis ar marmurinėmis detalėms skoningai atrodo prie fotelių su metaliniais porankiais arba kojelėmis. Koncentruojantis į kontrastingus audinius, verta išbandyti skirtingas jų variacijas: tiek raštuotus, tiek vienspalvius.

Formos – dar vienas pasirinkimas

Formos taip pat geras būdas, padedantis suteikti erdvei kontrasto. Nenuostabu, juk jų tikrai gausu: nuo itin aštrių netaisyklingų kampų iki švelnių apvalių briaunų. Šie skirtumai aiškiai pastebimi balduose, tačiau dažnai atsiskleidžia ir per įvarius aksesuarus. Aptakių formų minkšti kampai dekoruoti keturkampėmis pagalvėlėmis – tik vienas iš tokių pavyzdžių. Jei kuriate skandinaviško stiliaus interjerą, jame galite drąsiai derinti minimalistinį fotelį su pakankamai aštriomis detalėmis ir apvalų kavos staliuką. Skirtingų formų detalės harmoningai labai geria atsiskleidžia ir vintažinėje ar eklektiškoje erdvėje.

Kad ir kurį įvaizdį bepasirinktumėte, vertėtų nepamiršti, jog balansas – tai, kas sukuria didžiausią skirtumą. Prieš pasitelkiant kontrastingų formų baldus ir aksesuarus, patariama atkreipti dėmesį į interjero pagrindą. Tokie elementai geriausiai atsiskleidžia prislopintų atspalvių ir nesudėtingų medžiagų fone. Tarkime, pilka taisyklingos keturkampės formos komoda deranti prie rusvos lenktų formų sofos patraukliai įsilies į smėlinės spalvos svetainę su tamsiomis medinėmis grindimis.

Kontrastai – vienas iš būtinų interjero kūrimo principų. Tai tarsi slaptas ginklas, užtikrinantis, kad kambarys patrauks dėmesį, tačiau kartu atrodys labai darniai. Pagrindinė paslaptis – žinojimas, kaip ir kur juos naudoti. Pasitelkus tinkamus baldus (sofos, minkšti kampai, staliukai, komodos) ir aksesuarus (dekoratyvinės pagalvėlės, padėkliukai) išgauti skoningą ir patrauklų rezultatą išties nebus sudėtinga.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: