Prasideda kandidatų į VU rektorius diskusijos (3)

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Vilniaus Universitetas | wikipedia.org nuotr.

Penktadienį Vilniaus universiteto (VU) Teatro salėje prasideda kandidatų eiti VU rektoriaus pareigas debatai.

Pirmuosiuose debatuose kandidatai kviečiami pasidalyti savo nuomone apie aukštojo mokslo politiką Lietuvoje ir VU vaidmenį ją formuojant. Kandidatai taip pat diskutuos apie VU tarptautinį potencialą, dalysis įžvalgomis apie mokslo ir studijų perspektyvas.

Sausio 14 d. vykstančiuose debatuose kandidatai pristatys VU valdymo viziją ir diskutuos apie opiausias VU vidines problemas ir jų sprendimo būdus.

Sausio 16 d. kandidatus į diskusiją kviečia VU Studentų atstovybė. Debatų dalyviams bus siūloma atsakyti į studentų keliamus klausimus.

Į VU rektoriaus pareigas pretenduoja Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, VU Fizikos fakulteto vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. habil. dr. Jūras Banys, VU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis, Fizinių ir technologijos mokslų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas, Elektrocheminės medžiagotyros skyriaus vadovas prof. dr. Eimutis Juzeliūnas, VU Istorijos fakulteto dekanas prof. dr. Rimvydas Petrauskas, „Bigelow“ Vandenynų mokslo laboratorijos Vienos ląstelės genomikos centro direktorius Meino valstijoje JAV prof. dr. Ramūnas Stepanauskas ir dabartinis VU rektorius prof. dr. Artūras Žukauskas.

VU Tarybos posėdis, kuriame bus renkamas VU rektorius, vyks sausio 22 d. VU Taryba rektorių 5 metų kadencijai renka slaptu balsavimu. Išrinktasis rektorius pareigas pradės eiti 2020 m. balandžio 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Iš tiesų:

  Gerbiamoji Komisija, tik neišrinkite liberalmarksisto ir intelektualo negerbiančio lietuvių kalbos,kultūros . Dabartinis VU rektorius visiškai netinkamas -tai didysis anglomanas,jam viskas kas lietuviška yra maža vertybė.Laukiame rektoriaus išdidaus mokslininko ir gerbiančio lietuvių kultūrą,kalbą bei tradiciją.

  • Žemyna:

   Maskva pasiūlė VU padaryti visasąjunginiu universitetu.
   Tais laikais tai reiškė rojaus sąlygas aukštojo m. įstaigai. Kažkas panašaus į sąjunginės priklausomybės gamyklas, kur ir algos, ir premijos, lyginant su vietinio pavaldumo įmonėmis 2 ir 3 kartus didesnės, ir butai be eilės, ir savos sanatorijos, ir sporto bazės bei komandos, gydyklos, ambulatorijos gamyklos viduje. O dar ir zagraničnos turpojezdkos, vadovybei dalyvavimas užsienio konferencijose… Išklausai ir apsilaižai – kas nenorėtų..
   Rektorius J. Kubilius atsisakė tos garbės, finansinės ir materialinės gerovės! T.y., paties rektoriaus ir dėstytojų algos liks, kaip buvę, ir laboratorijos bus skurdžiai aprūpinamos, ir butų ilgai nesulauks ir t.t.
   Atsisakė, nes pasiūlymo priėmimas reikštų, jog VU valdymą galutinai perims Maskva, jokios studijų bei mokslo „saviveiklos” neliks. Jog į Vilnių ir filialus bus atsiunčiami ir dėstytojai, ir studentai iš viso sojūzo, O tai reikš paskaitas rusų k., ir dar daugiau m-klų rusakalbiams. Tai reikš, jog rusakalbiai specialistai, t.p. dėstytojai ir mokytojai gaus paskyrimus dirbti Lietuvoje, LT studentai bus paskirstomi po visą sojūzą. Viso to baigtis – iš Lietuvių kalba bus galutinai išstumta iš mūsų mokslo pasaulio ir iš kitų veiklos ir viešojo gyvenimo sričių.
   Neišmanė mūsų a.a. Rektorius Realpolitik, oi, neišmanė… Nepragmatiškas buvo…

 2. LIETUVOS MOKSLININKAI yra toli nuo ATRADIMŲ ir NAUJOVIŲ!
  Jau 10 metų kaip, SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, ESU ATRADĘS TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS bei – KODĖL? ir KAIP? KLIMATAS KINTA!!! Ir KOKIA AKADEMIKŲ REAKCIJA?
  Žukauskas, per televiziją, patarė – ir toliau rašyti?! Prof. Aleksandravičius – pasiūlė kreipkis į kitą instituciją bet ne į universitetą? Akademikas Razumas – pasiūlė Kreipkis į Vilniaus universitetą?!
  Nei vienas profesorius ar akademikas NESUSIDOMĖJO TREČIUOJŲ IR KETVIRTUOJU ŽEMĖS AŠIES FIZINIAIS JUDĖJIMAIS!? Dar blogiau yra tai, kad – vadinamieji mokslininkai net nebandė susidomėti ŠIAIS ATRADIMAIS, KURIUOS GALIMA BUVO PADARYTI TIKTAI – SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA?
  Siūlau išbandyti šiame poste – RAMŪNĄ STEPANAUSKĄ!? Gal jis įpus naujos dvasios, kuriuos taip trūksta šių laikų LIETUVOS akademinėje visuomenėje ?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: