Vilniuje telkiamas mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“ (video, nuotraukos) (48)

Mitingas 2020-01-12 prie Karaliaus Mindaugo paminklo

Rengėjų nuotr.

Sausio 11 d., šeštadienį, 14:30 val. Vilniuje, prie Karalius Mindaugo paminklo telkiamas mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“.

„Pastaruoju metu suaktyvėję priešiški veiksmai prieš Lietuvos  valstybės simbolius, o tuo pačiu ir  valstybingumą, nebaudžiamą Konstitucijos pažeidinėjimą neleidžia likti abejingais. Mitinge klausime, kokios jėgos suinteresuotos Lietuvos įvaizdžio griovimu, Tautinės vėliavos, Vyčio niekinimu, nepagrįstu  didvyrių žeminimu ir sąmoningu istorijos iškraipymu?“, – sako vienas iš mitingo rengėjų, visuomenininkas Kęstutis Tamašauskas ir tęsia, – „Negalime taikstytis su nuolatiniu Lietuvos ir lietuvybės niekinimu, nepagarba Tautos istorinei atminčiai, anglų kalbos brukimu, Lukiškių aikštės memorialo statybos sabotavimu. Vilniaus mero nurodymu naikinami Tautos didvyrių atminimo ženklai, išplėšiama ir pavagiama kapsulė skirta ateities kartoms, su kunigų pašventintomis relikvijomis… Negaliu prisiminti, kad Vilniaus savivaldybės iniciatyva būtų vykęs bent vienas renginys, stiprinantis lietuvybę, mūsų valstybingumą, meilę tėvynei“.

Pasak mitingo rengėjų, „vykdoma antivalstybine istorijos politika ir ją ginančiomis brutaliomis represijomis“ Lietuva grąžinama į sovietinio okupacinio režimo laikus, kai „buvo pamintos piliečio laisvės ir teisės, klastojama tautos istorinė atmintis, menkinama valstybės ir Laisvės kovų istorija, juodinami jos didvyriai, draudžiami Lietuvos valstybės simboliai ir persekiojama už jų demonstravimą“.

„Sutramdyti prieš Lietuvą pradėjusį griaunamąjį hibridinį karą antivalstybinį gaivalą – mūsų visų pilietinė ir patriotinė pareiga! Apginkime tautos istorinę atmintį, didvyrių garbę, trispalvę ir valstybę!“, – rašoma mitingo rengėjų išplatintame pranešime ir skelbiami reikalavimai, kurie bus keliami mitinge:

 • Pašalinti iš pareigų policijos pareigūnę ir asmenis, nurodžiusius sulaikyti piliečius, kurie sausio 4 d. K. Škirpos alėjoje išreiškė pagarbą Lietuvos laisvės kovų dalyvių atminimui, genocido aukoms ir Lietuvos valstybingumui – Lietuvos Respublikos valstybinei vėliavai;
 • Siekiant atkurti istorinę tiesą ir teisingumą bei visuomenės santarvę ir ramybę, nedelsiant grąžinti K. Škirpos alėjos pavadinimą;
 • Atleisti iš užimamų pareigų uolų sovietinį kolaborantą, Užsienio reikalų ministrą L. Linkevičių, nuosekliai vykdantį Kremliaus ir Lietuvos priešų užsakytą ir jiems naudingą antilietuvišką valstybinę istorijos politiką;
 • Vilniaus miesto merui ir Tarybai nedelsiant nenutraukus propagandinio hibridinio karo prieš Lietuvos valstybę ir neįvykdžius teisėtų piliečių reikalavimų, jų valdžios įgaliojimai privalo būti panaikinti, Vilniuje įvedant specialųjį valdymą iki bus surengti nauji sostinės mero ir Tarybos rinkimai.

Sausio 3 d. Vilniaus policija sulaikė lietuvių kalbos mokytoją Astrą Genovaitę Astrauskaitę vien už tai, kad ši laikė iškeltą Trispalvę – Lietuvos Respublikos Valstybinę Vėliavą. Uždaryta į grotuotą policijos automobilio kabiną su šunimis ji buvo nuvežta į policijos nuovadą ir apklausta taikant prievartą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

48 komentarai

 1. Taip:

  Kaipo Lietuvos pilietis pritariu ir palaikau minėto mitingo reikalavimus.Pagarba Kęstučiui Tamašauskui ir visiems šio mitingo rengėjams!

 2. Raimis:

  Tapinai, kur tu? Va čia tai būtų garbinga proga pasireikšti.

 3. Vis trūksta tikslumo pavadinant savo vėliavą. Konstitucijoje ji vadinama – Lietuvos valstybės vėliava. Trumpiau galima vadinti – Valstybės vėliava. Žodis valstybė pavadinime yra būtinas, jis rodo objekto esmę.

 4. Lietuvos pilietė:

  Palaikykime Seimo nario Naglio Puteikio iniciatyvą paremti Astros Genovaitės Astrauskės teisinę gynybą nuo policijos draudimo mojuoti Lietuvos Trispalve. Juolab kad prieš ją buvo panaudoti koviniai veiksmai, ko pasėkoje A.G. Astrauskė dėl sveikatos sutrikdymo atsidūrė ligoninėje. Gavėjas: Astra Genovaitė Astrauskė. Jos sąskaita: LT524010044300101402 Luminor banke. Paskirtis: parama teisinei gynybai. Žmonės gali vieni kitiems pervesti iki 2500 eurų. N. Puteikis pats jau pervedė 200 eurų… Kiekvienas paremkime pagal savo galimybes.

 5. Apginkim Lietuvos vėliavą!:

  Būtinai dalyvausiu! Pasiimsiu Lietuvos vėliavą ir dar vieną kitą draugą pakalbinsiu ateiti!
  Ir kiti pakalbinkit savo draugus!

 6. na,na:

  Tamašūnienei būtina priminti ,kad būtina ne tik saugoti alėjos pavadinimą ,tačiau ir Vilniaus rajone panaikinti visas nevalstybine kalba gatvių pavadinimus ,skubiai atkeisti lietuviškus gatvių pavadinimus.

 7. Tvankstas:

  1991.01.13 stovėjau prie Seimo išorės kaip bevardis gynėjas.
  Ar galėjau pagalvoti, kad 2020.01.03 bus suimtas žmogus už mosavimą Trispalve ir atėmus ją, nuvežtas į policiją ?
  Keliu du klausimus –
  1) kas iš policininkų, -ių tėvų yra 1991.01.13 Lietuvos Nepriklausomybės gynėjai ?
  2) kas iš policininkų, -ių tėvų 1991.01.13 buvo Jedinstvo ar LKP ant SSKP platformos nariai ar rėmėjai ?

  • mociute:

   puikus klausimai! Pritariu.
   Nenustebciau jei “pasizymejusi” ir normalios Lietuviu kalbos nemokanti Karina butu kilmes is Siaures miestelio “kadru” familijos……
   Deja deja, bet yra tikruju parlamento gyneju kurie 1991 Sausio 13 nakti nepabego is parlamento taciau negave jokiu atminimo medaliu taciau ne kiek del to nesigrauzia – juk ne del medalio tada tenai buvo….. Taciau apmaudu del to kad yra nemazai Saisio 13 medaliais apkarstytu kurie pabego bet ir tokiu kurie tuomet buvo kitoje barikadu puseje……

 8. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  L reikalingas toks susiėjimas (mitingas), tik ankstesnių mitingų vedantįjį Gaudentą Aukštikalnį reik pakeisti kitu, nes jis jau taip pavojingai garbina Tautos bei Lietuvos priešą (cccp laikmečio marksizmo leninizmo dėstytoją) Vytautą Landsbergį, kad net prezidentu jįjį pavadino prie buvusio kgb’istų pastato.

 9. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Po išpuolio (atakos) prieš mokytoją Astrą Genovaitę, tyli:
  prezidentūros atamanas;
  vyriausybės atamanas;
  7-to antikonstitucinio suėjimo (seimo) gaujų atamanai;
  milicijos atamanai;
  VSD atamanas.
  *
  Išvada 1: jei atamanai tyli, tai reiškia, kad pritaria keturių ekipažų atakai prieš vieną mokytoją. L blogai.
  Išvada 2: atamanams, mokytoja nėra prestižinė profesija,
  aniems milicija (su užrašu policija) – jėga. L blogai.
  Išvada 3: aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį.
  L l blogai.
  ___________________
  Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
  2020 sausio 10

 10. stasys:

  Atsiprašau, bet visa tai tik pliurpalu maišas kiauras . Jei mitingo reikalavimai suformuoti neturint istatiminio pagrindo po jais apie kokius jų tenkinimus galima kalbėti to mitingo metu ? Žvirbliu gužynės kilusios spontaniškai ..

 11. Romas:

  Koks veiksmas, toks atoveiksmis. Kaip pašauksi, taip ir atsilieps. Viskas dėsninga…
  Gal kam nors ir paradoksas – Iš ABEJINGUMO ir NUOLANKUMO lietuvius pažadins neprietėliai.

 12. Ąžuolas:

  Labai džiaugiuosi, kad Lietuvių tautos patriotizmas bunda!
  Gal kas iš Klaipėdos ir norėtumėt kartu važiuoti?
  Vardan Lietuvos! 🇱🇹

 13. Julijonas V:

  Į mitingą susirinkti būtina visoms partijoms ir srovėms. Nes mūsų Valstybinė vėliava – mūsų turtas – mūsų pergalių ir kančių nešėja. Ir jokios rusės/ai, lenkės/ai mūsų valstybėje neuždraus mojuoti Valstybine vėliava. Von iš policijos tiesiai į Rusiją, ten jums šitą vėliavą leis net sudeginti Kremliaus aikštėje. Gėda Policijos Komisarui, gėda, kad jo “tvartelyje” tokia tvarka. Štai ir Sausio 13 artėja. Už ką tie jauni žmonės galvas padėjo???

 14. Julijonas:

  Į mitingą susirinkti būtina visoms partijoms ir srovėms. Nes mūsų Valstybinė vėliava – mūsų turtas – mūsų pergalių ir kančių nešėja. Ir jokios rusės/ai, lenkės/ai mūsų valstybėje neuždraus mojuoti Valstybine vėliava. Von iš policijos tiesiai į Rusiją, ten jums šitą vėliavą leis net sudeginti Kremliaus aikštėje. Gėda Policijos Komisarui, gėda, kad jo “tvartelyje” tokia tvarka. Štai ir Sausio 13 artėja. Už ką tie jauni žmonės galvas padėjo???

 15. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  (pavyzdys, palyginimui)
  Anglijoje, viename mieste gyvenantis ir keturis vaikus auginantis (neminint vardo tiesiog) tėvas lietuvis, šiek tiek padauginęs degtinės, susiruošė e_i_t_i iš namų į Džordanos Butkutės koncertą (eiti į centrą). Gatvėje, privažiuoja prie jo policijos ekipažas, pasidomėti apie keistai einantįjį. Lietuvis tėvas paprašė n_u_v_e_ž_t_i jį į tą Džordanos koncertą ir mintyse galvojo – “dabar tai jau prisišnekėjau”, “dabar tai jau nuveš kur išsiblaivyti”. Tačiau, policininkai n_u_v_e_ž_ė lietuvį į tą koncertą ir adreso nepaklausę, nes patys savarankiškai išsiaiškino renginio vietą savais kanalais.
  P s: Anglijos policininkai dirba be šautuvų, o Vilniuje, keli ekipažai šautuvuotų milicininkų (su užrašu policija) užsipuola (atakuoja) vieną mokytoją.
  Apsileidom, lietuviai. Gėda.

 16. Išklausykime prieš mitngą!:

  Sausio 13-oji: Ar visas laisves išsaugojome?

  – ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/sausio-13-oji-ar-visas-laisves-issaugojome?video=1

  Diskutuoja filosofas Vytautas Rubavičius, politikos apžvalgininkas, Nepriklausomybės akto signataras Mečys Laurinkus ir teisininkas, Nepriklausomybės akto signataras Egidijus Bičkauskas

 17. TRANSPORTO EISMAS ir TRASOS sausio 11 d.:

  Kaip bėgimo GYVYBĖS ir MIRTIES KELIU metu kis viešojo transporto TRASOS ir TVARKARAŠTIS, Kur bus DRAUDŽIAMA palikti automobilius:

  Sausio 11 d. nuo 12 iki 14 val. keisis bėgimo trasos gatvėmis važiuojančio bei šias gatves kertančio viešojo transporto judėjimas: greitųjų maršrutų autobusų – 1G, 2G, 3G, 4G, 6G, taip pat autobusų maršrutų – 5, 7, 10, 24, 27, 30, 32, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 53, 54, 55, 56, 59, 63, 69, 73, 75, 88 ir 89 bei šių maršrutų troleibusų – 2, 4, 6, 7, 10, 12, 14, 16, 17.
  Tai tik mikroskopinė pokyčių dalelė. Pirmas įspūdis – info išdėstyta labai nekompaktiškai, nepatogiai išblaškyta, nežinau. ar pavyks susigaudyti, tai kuo gi važiuoti nuo mano ,,miegamojo” iki Karaliaus.
  Ar tik nebus taip, kad į centrą teks pėstute kulniuoti

  Gal jums geriau pavyks susiplanuoti – žr.daugiau info –
  – vilniustransport.lt/lt/news/view/?id=1387
  https://arcg.is/fv1az.
  Jei važiuodami išvysite pakelėje gulinčią ir poną Š. keikiančią leisgyvę moteriškę, žinosite, kas krito žygyje į Vilnių!

 18. Taip, “veiksmai yra suaktyvėję” ir ne tik prieš valstybės simbolius, bet ir prieš valstybės suverenumą apskritai. Antai, kaip žiniasklaida praneša, Vyriausybės yra nuspręsta Lietuvoje už valstybės lėšas transliuoti lenkų kalba 5-ias svetimos valstybės – Lenkijos TV programas. Valstybės vėliava neleista mojuoti ne apskritai, o būtent Vilniuje, kur ji buvo iškelta 1919 metais, vis nesiliaujama šantažuoti Lietuvą kišant jai jogailinį žečpospolitinį simbolį vadinamą “Vytį” ir t.t. ir pan. Taigi telkiamame mitinge kaip ir derėtų kelti tikslesnų šūkį: “Lietuvos valstybės vėliavos Vilniuje neuždrausit!”

 19. Smiltė:

  Ką tik buvau užsukusi į TIESOS.lt portalą ir norėjau parašyti komentarą po Tomo Baranausko straipsniu “Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa”, tačiau apstulbau išvydusi komentaruose “besiskeryčiojantį” kažkokį keistą tipelį, pasivadinusį PRAŠALIEČIU. Pažiūrėkite, ką jis ten išdarinėja: cituoja ALKO portalo komentatorius, nukopijavęs jų IP! Ir skleidžia savo demagogiją. Baisu. Ir kam jam to reikia? Bet geriau patys pasižiūrėkite, kas ten per fruktas… 

 20. Vidinis Balsas:

  Valdžiai svarbiausia vergų paklusnumas. Tik pabandykit Trispalvės neiškelt, kai valdžia liepia – Bauda. Tik pabandykit Trispalve mojuoti be paliepimo – bauda. Tuoj bus sausio 13 – mojuokit kiek tik norit.

 21. Vidinis Balsas:

  Kaip sekė Plato: geriausias vergas yra tas, kuris mano, jog jis yra laisvas.

 22. Žemyna:

  Po to, kai išgirstant niūniuojant „Kai mieste nemiega niekas, atkeliauja Dėdė Miegas”, Vilniuje turi būti skubiai suslapstomos LR valstybinės vėliavos. Nes tada iš visų patamsių išlenda, išropoja tokio dėdės Remio tarnai ir eina vėliavų grobti.

 23. Klausimėlis:

  Kažin, o kas mus šiandien saugos? Gal Karina ir jos porininkė?
  Gal reikia ir joms po vėliavėlę padovanoti?

 24. Zear:

  Šiaip tai šitų klounų apšmeižti žmonės galėtų nepatingėti ir kreiptis į prokuratūrą. Būtų sveika priversti juos atsakyti už jų viešus melagingus teiginius.

 25. Vytautas:

  Karina ir jos porininkė nekaltos. Jos vykdė nurodymą. Kas tą nurodymą davė? Kas alėjos pavadinimo keitimo pradininkas? O kam alėjos pavadinimo reikėjo?

  Toks mero Š. yra ne pirmas išpuolis prieš lietuvybę. Geriau pagalvokite kaip jį atstatydinti kol jis dar ko nors nepridirbo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: