Vilniuje telkiamas mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“ (video, nuotraukos) (48)

Mitingas 2020-01-12 prie Karaliaus Mindaugo paminklo

Rengėjų nuotr.

Sausio 11 d., šeštadienį, 14:30 val. Vilniuje, prie Karalius Mindaugo paminklo telkiamas mitingas „Lietuvos Vėliavos neuždrausit!“.

„Pastaruoju metu suaktyvėję priešiški veiksmai prieš Lietuvos  valstybės simbolius, o tuo pačiu ir  valstybingumą, nebaudžiamą Konstitucijos pažeidinėjimą neleidžia likti abejingais. Mitinge klausime, kokios jėgos suinteresuotos Lietuvos įvaizdžio griovimu, Tautinės vėliavos, Vyčio niekinimu, nepagrįstu  didvyrių žeminimu ir sąmoningu istorijos iškraipymu?“, – sako vienas iš mitingo rengėjų, visuomenininkas Kęstutis Tamašauskas ir tęsia, – „Negalime taikstytis su nuolatiniu Lietuvos ir lietuvybės niekinimu, nepagarba Tautos istorinei atminčiai, anglų kalbos brukimu, Lukiškių aikštės memorialo statybos sabotavimu. Vilniaus mero nurodymu naikinami Tautos didvyrių atminimo ženklai, išplėšiama ir pavagiama kapsulė skirta ateities kartoms, su kunigų pašventintomis relikvijomis… Negaliu prisiminti, kad Vilniaus savivaldybės iniciatyva būtų vykęs bent vienas renginys, stiprinantis lietuvybę, mūsų valstybingumą, meilę tėvynei“.

Pasak mitingo rengėjų, „vykdoma antivalstybine istorijos politika ir ją ginančiomis brutaliomis represijomis“ Lietuva grąžinama į sovietinio okupacinio režimo laikus, kai „buvo pamintos piliečio laisvės ir teisės, klastojama tautos istorinė atmintis, menkinama valstybės ir Laisvės kovų istorija, juodinami jos didvyriai, draudžiami Lietuvos valstybės simboliai ir persekiojama už jų demonstravimą“.

„Sutramdyti prieš Lietuvą pradėjusį griaunamąjį hibridinį karą antivalstybinį gaivalą – mūsų visų pilietinė ir patriotinė pareiga! Apginkime tautos istorinę atmintį, didvyrių garbę, trispalvę ir valstybę!“, – rašoma mitingo rengėjų išplatintame pranešime ir skelbiami reikalavimai, kurie bus keliami mitinge:

  • Pašalinti iš pareigų policijos pareigūnę ir asmenis, nurodžiusius sulaikyti piliečius, kurie sausio 4 d. K. Škirpos alėjoje išreiškė pagarbą Lietuvos laisvės kovų dalyvių atminimui, genocido aukoms ir Lietuvos valstybingumui – Lietuvos Respublikos valstybinei vėliavai;
  • Siekiant atkurti istorinę tiesą ir teisingumą bei visuomenės santarvę ir ramybę, nedelsiant grąžinti K. Škirpos alėjos pavadinimą;
  • Atleisti iš užimamų pareigų uolų sovietinį kolaborantą, Užsienio reikalų ministrą L. Linkevičių, nuosekliai vykdantį Kremliaus ir Lietuvos priešų užsakytą ir jiems naudingą antilietuvišką valstybinę istorijos politiką;
  • Vilniaus miesto merui ir Tarybai nedelsiant nenutraukus propagandinio hibridinio karo prieš Lietuvos valstybę ir neįvykdžius teisėtų piliečių reikalavimų, jų valdžios įgaliojimai privalo būti panaikinti, Vilniuje įvedant specialųjį valdymą iki bus surengti nauji sostinės mero ir Tarybos rinkimai.

Sausio 3 d. Vilniaus policija sulaikė lietuvių kalbos mokytoją Astrą Genovaitę Astrauskaitę vien už tai, kad ši laikė iškeltą Trispalvę – Lietuvos Respublikos Valstybinę Vėliavą. Uždaryta į grotuotą policijos automobilio kabiną su šunimis ji buvo nuvežta į policijos nuovadą ir apklausta taikant prievartą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: