N. Venckienė skelbiama kaltinamąja, o byla perduodama į teismą (audio) (0)

Darius Valkavičius ir Darius Jakutis | Alkas.lt nuotr.

Darius Valkavičius ir Darius Jakutis | Alkas.lt nuotr.

Sausio 8 d., Kauno apygardos prokuratūroje  įvyko spaudos konferencija, kurioje buvo pranešta apie Neringos Venckeinės atžvilgiu kaltinamuoju aktu  baigtą ikiteisminį tyrimą.

Spaudos konferencijoje dalyvavo Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius ir ikiteisminiam tyrimui vadovavęs bei jį rengęs Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis.

D. Jakutis surašė kaltinamąjį aktą baudžiamojoje byloje, kurioje N. Venckienė kaltinama padariusi nusikalstamas veikas pagal keturis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso straipsnius. Jai šiandien buvo įteiktas kaltinamasis aktas, o baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Kauno prokuratūros pranešime rašoma, kad ikiteisminiame tyrime buvo surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad N. Venckienė trukdė teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, nevykdė teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, sukėlė fizinį skausmą ar nežymiai sutrikdė sveikatą bei pasipriešino valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato įvairias bausmes, tarp jų – laisvės atėmimą iki trejų metų.

Įtariamąja N. Venckienė buvo paskelbta dar 2012 metais. Įtariamajai išvykus iš Lietuvos, 2013 m. gegužę prokuroro nutarimu buvo paskelbta jos paieška. 2014 m. rudenį teismas patenkino prokuratūros prašymą skirti N. Venckienei griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Taip pat tuo metu buvo priimtas nutarimas sujungti į vieną ikiteisminį tyrimą iki to skirtingose šalies prokuratūrose kontroliuotus ir organizuotus ikiteisminius tyrimus, kuriuose N. Venckienė buvo įtariama įvairių nusikalstamų veikų padarymu bei priimti sprendimai dėl tarptautinių teisinių procedūrų.

2016 m. pradžioje buvo pranešta apie tai, kad Lietuvos prokuratūros prašymą perduoti N. Venckienę Lietuvai JAV Teisingumo departamentas pripažino tinkamu ir vykdytinu. 2018 m. pradžioje N. Venckienė buvo sulaikyta Čikagoje. Nuo sulaikymo dienos iki jos perdavimo pagal Lietuvos prokuratūros pateiktą ekstradicijos prašymą JAV jai buvo taikoma kardomoji priemonė – suėmimas.

„Šis ekstradicijos procesas vyko vadovaujantis dvišale Lietuvos Respublikos ir Jungtinių Amerikos Valstijų sutartimi, kurioje nustatytos asmenų ekstradicijos sąlygos bei tvarka. Joje nustatyta, kad šalys sprendimus priima vadovaujantis abipusio baudžiamumo principu, t. y. – atsižvelgdamos į valstybių teisinio reglamentavimo skirtumus. Vykstant šiam ekstradicijos procesui Lietuvos prokuratūra nuolat bendradarbiavo ir suteikė visą JAV institucijoms reikalingą informaciją. Į Lietuvą N. Venckienė buvo atvežta lapkričio 6 d.“, – rašoma Kauno apygardos prokuratūros pranešime spaudai.

Šiuo metu N. Venckienei paskirta kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra. N. Venckienė įpareigota nenutolti nuo gyvenamosios vietos daugiau kaip 10 kilometrų, jei tai nesusiję su dalyvavimu ikiteisminio tyrimo ar teisminiame procese. Byloje keturi asmenys yra pripažinti nukentėjusiaisiais, pateiktas civilinis ieškinys neturtinei žalai atlyginti.

N. Venckienė įtarimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: