Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėją už mojavimą tautine vėliava (video, audio, nuotraukos) (97)

Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėja už mojavimą tautine vėliava | V. Sankirtos nuotr.

Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėją už mojavimą tautine vėliava | V. Sankirtos nuotr.

Sausio 3 d. apie 18 val. Vilniuje, ties Neries ir Vilnelės santaka, prie Taikomosios dailės muziejaus, keli patriotiškai nusiteikę piliečiai atėję pagerbti diplomato, Lietuvos aktyvistų fronto (LAF) įkūrėjo Kazio Škirpos, sulaukė netikėto policijos pareigūnų dėmesio. Net 3 policijos ekipažai ir Vilniaus viešos tvarkos tarnyba atskubėjo malšinti vos 4 žmonių, kurie tenorėjo uždegti žvakutes plk. K. Škirpai pagerbti, akcijos.

Tai įvyko lygiai po 2 dienų kuomet, visai šaliai katedros aikštėje oficialiai ir pompastiškai buvo paminėta Lietuvos vėliavos diena, kuomet būtent ne kas kitas, o K. Škirpa pirmasis trispalvę ir iškėlė virš Vilniaus tolimais 1919 m.

Po bendravimo su policija viena iš akcijos dalyvių Astra Genovaitė Astrauskaitė buvo sulaikyta, vėliava buvo atimta, o sulaikyta moteris grotuotoje policijos automobilio bagažinėje, kartu su koviniais šunimis buvo nuvežta į policijos nuovadą. Po policijos apklausos A. G. Astrauskaitė atsidūrė ligoninėje, na o vėliava buvo atimta.

K. Škirpa 1919 m. sausio 1 d. su būriu Lietuvos savanorių Gedimino pilies bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę. Lietuvoje kasmet sausio 1 d. švenčiama Lietuvos vėliavos diena, o Vilniaus gatvė einanti palei Vilnelę link Gedimino pilies K. Škirpos garbei buvo pavadinta Kazio Škirpos alėja.

Kaip žinia, K. Škirpos vardo alėją sostinės savivaldybė, nepasitarusi su visuomene, pernai liepos mėnesį pervadino į Trispalvės alėją. Šis sprendimas buvo motyvuotas apkaltinus K. Škirpą antisemitizmu.

Nepritariantys Vilniaus miesto savivaldybės sprendimams visuomenininkai iki šiol protestuoja prieš K. Škirpos vardo suniekinimą. Šių metų sausio 1 d. Lietuvos vėliavos dieną, Vilniaus Trispalvės alėjai jie trumpam sugrąžino seniau buvusį K. Škirpos vardą ant dabartinio gatvės pavadinimo lentelės užklijuodami lipduką su ankstesniu neseniai pervadintos alėjos pavadinimu – Kazio Škirpos alėja. Savivaldybės tarnyboms užrašą nuplėšus, sausio 2 d. patriotiškai nusiteikę vilniečiai jį vėl sugrąžino – lipnia juostele priklijuodami užrašą „K. Škirpos  alėja“.

Papildyta Astros Genovaitės Astrauskaitės įrašu iš jos asmeninės feisbuko paskyros:

„LIETUVOS TRISPALVE K. ŠKIRPOS PAGERBTI NEDRĮSKITE, NIEKINAMI LIETUVIAI!!!

Ko nepaminėjau? Policijoje jau kita pareigūnė (taip pat su rusiška pavarde), liepė pūsti į alkotesterį. (Vyrai lakstė pirmyn, atgal po kabinetą). Pripūčiau 0 promilių. Visur pasirašyti atsisakiau, nes akcentavau, kad jokio prasižengimo nepadariau. Su jų kaltinimais nesutikau, reikalavau, kad leistų paskambinti advokatui.

Kelis kartus pakartojo, kad jokiam advokatui skambinti neturiu teisės. Kadangi prie K. Škirpos al. buvo sakyta, kad pati parašysiu paaiškinimą, pasakiau kad su tardymu be advokato nesutinku, nieko nekalbėsiu. Jie pasiuto, lakstė vienas po kito į kabinetą, keitėsi, tarėsi.

Tada, matyt, nusprendė uždaryti nakčiai, nes reikalavo mano rankinės, sakė pažiūrės, ar neturiu draudžiamų daiktų. Kai nedaviau, grasino labai stambi pareigūnė panaudojo kovinius veiksmus. Pasikabinau rankinį per petį, tai pripuolusi užlaužė rankas murkdė, liepė atnešti antrankius, Vienas vyras atlėkė su antrankiais, bet iš skausmo ėmiau šaukti, tai paleido. Labai skaudėjo, verkiau, temo akyse, dūrė širdį, prašiau kviesti greitąją.

Kol neatėmė telefono (vėliau atėmė, prasitarę, kad galiu įrašą padaryti) dar skambinau draugams, pasakojau, kas vyksta.

Pasakiau, kad savo rankinės neduosiu, pati išėmiau daiktus ir dėjau ant stalo. Liepė viską liepė išimti iš piniginė, net pinigus suskaičiuoti. Viską rašė, kas buvo: lūpdažis, plaukų šepetys, piniginės turinį užrašinėjo kompiuteryje, 85 eurus, visas turimas parduotuvių, banko korteles, pirštines, raktus.

Ta pati pareigūnė mane apčiupinėjo… Liepė pasirašyti po kratos sąrašu – atsisakiau.

Jaučiausi labai blogai… Šeimai skambinti jau neleido. Telefoną grąžino tik tada, kai greitosios gydytojai, suteikę pirminę pagalbą, jiems pasakė, kad manęs komisariate nepaliks, nes būtina vežti į ligoninę tolimesniam tyrimui. Greitosios pagalbos gydytojai buvo labai jautrūs…
Labai dėkinga esu ir Lazdynų ligoninės traumatologui, kuris paskyrė kaklo, pečių, rankos rentgeno tyrimus.

Pulkininką Kazį Škirpą, Lietuvos istorijos palikimą Vilniuje ginsiu ir toliau.

Visų savo bičiulių vilniečių prašau: pagerbkime K. Škirpos atminimą žvakelėmis, gėlėmis, trispalvėmis, nes jis savo gyvenimą paskyrė Tėvynės gynimui nuo raudonųjų ir rudųjų okupantų…

Nebijokite, mūsų daug ir mums jie nieko nepadarys. JIE BIJO, NES JIE YRA BAILIAI – VISI NIEKINGI ŠIMAŠIAUS ANTILIETUVIAI…“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

97 komentarai

 1. Be žodžių ..dasigyvenome iki to, kad būti patrijotu Lietuvoje yra labai pavojinga ir netgi tai traktuojama kaip nusikaltimas.

 2. Tvankstas:

  Gražiai gražu.
  Kas galėtų paneigti, kad Trispalvė yra kenksminga Lietuvos saugumui ir viešajai tvarkai ?

  • Žemyna:

   Pakso mūza, įkvėpėja buvo Lolišvili.
   Šimašių, atrodo, irgi yra, kas įkvepia, visur lydi, kad jis neteisingo žingsnio nežengtų (bent jau svečią iš Kroatijos kažkodėl lydėjo kaip pagrindinė miesto persona) .
   Beje, gal kas domėjosi – spauda rašė, jog atsistatydino Vaisbrodas. Jei taip, tai gal ponia neoficialiai jį pakeitė? Kuo ten baigėsi?

 3. Kęstutis:

  Va kokie laikai ateina į Šimašiau Vilnių, kai prie patriotiškų lietuvių policija prisikabina…. Trukdo jiems, kad Lietuvos vėliava mojuojama.
  Pareigūnes reik nušalinti nuo pareigų ir ištirti jų veiksmus.

 4. Žmogus:

  Ką galvoja komisaras Požėla. kas čia dedas, jau Trispalvė draudžiama????????

  • Vilniuje - taip!:

   Jau lyg ir laikas buvo tai suprasti? Negi pats ponas meras turi kiekvienam asmeniškai tai pasakyti???
   Kas per runkelynas…

  • Žemyna:

   O įdomus būtų eksperimentas liepti ne laiku ir ne vietoje super uolumą pademonstravusiam pareigūnui bei komisarui liepti laikyti iškėlus vėliavą – nekrustelint, ,,po stoike smirno” – kaip ilgai ir katras ilgiau atlaikytų?
   Kad tas pareigūnas toks uolus būt buvęs, kai savivaldžiavybės berniokas pakeitė alėjos vardą, kai atminimo lentą nuo sienos, kai iš Lukiškių a. kapsules su Laisvės Karių pelenais plėšė.

  • Tvankstas:

   Poželą pavardė įpareigoja, kas galėtų paneigti ? Trispalvė Lietuvoje uždrausta kaip lietuviško buržuazinio nacionalizmo apraiška.

 5. stasys:

  žvilgsnis iš šono ..Astra Genovaitė Astrauskaitė .jau buvo pasižymėjusi Lukiškiu a. su guašu , gal policija bijojo jog vėl bus griebtasi viešos tvarkos niokojimo ? juk uždarė tik ja viena iš visu ten buvusių ..o policijos patalpose esant privaloma vykdyti visus jos nurodimus . Taip policijos jaunos pareigūnės privalėjo supažindinti moterį su jos teisėmis ir pareigomis o perteklinės jėgos panaudojimas ant tos senos moters atrodo neadekvačiai ..bet paprastai visos patalpos yra filmuojamos tai nebus sunku sužinoti Tiesa .

  • Julijonas:

   Stasy, kai žmogus skundžiasi, kad ji kas grasina nužudyti, tai policija sako, “nieko negalim padaryti, kol nusikaltimas neįvykdytas”…, o čia valstybine Vėliava mojavo. Ką jūs savo išvedžiojimais bandote apgauti? Turbūt save?

 6. Balsas tyruose:

  Grįžta seni KGB laikai-kuom ne analogija su pirmuoju laisvės mitingu prie Mickevičiaus paminklo?Milicija jau aukščiau laisvos Lietuvos įstatymų suteiktos teisės taikiai reikšti savo įsitikinimus?Dasigyvenom per 30 nepriklausomybės metų.

 7. Vytautas:

  Valdžia jau bijo žmonių, tad nieko nuostabaus, kad jiems net kelių asmenų grupė atrodo pavojingai, o dar su tautine vėliava. Šimašius iš policijos tikriausiai reikalauja, kad bet koks pasipriešinimas jo vykdomai antivalstybinei veiklai, būtų taip užkardinamas. TAI PROTU NESUVOKIAMA.

  PAGARBA JUMS,
  VYTAUTAS

 8. Žemyna:

  Kuo toliau, tuo labiau policine valstybe tampame? Kažką reiktų organizuoti – surinkti parašus po protesto laišku Seimui, Prezidentui, premjerui?
  Ir gal dabar jau pagaliau baigti surinkti parašus po peticija dėl pono Š.?
  – peticijos.lt/visos/75349/reikalaujame-vilniaus-miesto-mero-r-simasiaus-atsistatydinimo/

 9. Stebėtojas:

  Jo… Visiškas pyyypiecas “ant tos Lietuvos”… Nesu nei fašistas, nei nacionalistas, bet vis dėlto įdomu, kokios tautybės buvo tie, atsiprašant, Lietuvos policininkai.

 10. Stasys:

  Taigi, gatvė tai Trispave vadinasi, tai ta Astros vėliava tinka prie gatvės pavadinimo. O, gal, pavadinta kitokių spalvų garbei, daleiskim, balta-mėlyna-raudona ? Va, tada, Lietuvos patriotai su lietuviška trispalve netinka jiems toje gatvėje…. O jei rimtai, tai absurdas tęsiasi ir net gilėja, aiškiai matosi smurtiniai, niekuom nepateisinami veiksmai prieš Lietuvos piliečius.

 11. Florijonas:

  Gyvenam Laisvoje šalyje, jaunimas paaukojo savo gyvybes. Tos jaunos policininkės budi , kad apsaugotų ramybę ir tvarką. Anoks čia didvyriškumas lakstyt su vėliava, tai nepagarba ir vėliavai ir Laisvei. Kur Astra buvo sovietmečiu? Ar taip šustauskiškai daroma karjera?

  • Budinti Josifo dvasia:

   Ale to tak,pan!Neprojdut burzuaznyje nacionalisty!Šalom!

   • Tvankstas:

    Šalom ! Vilna kaip Jeruzalė Tremtyje yra senas judėjų miestas ir jame ne vieta lietuviškiems buržuaziniams nacionalistams su jų Trispalve ?

    • Julijonas:

     Florijonai, būtų gerai rašant laikytis nors kokios logikos. Jeigu esat baigęs vidurinę ir negebate logiškai išdėstyti minties tai reiškia, kad tyčia to nedarote paistydamas, kas ant seilės užėjo…ir kokie tokio nelogiško paistymo tikslai… kažką apgauti? Pirmiausia apsigaunate pats įsivaizduodamas, kad esate l. protingas, o kiti – ne. Kas tie jauni žmonės, kurie paaukojo gyvybę? Gal sausio 13 d. Aukos? Ir prie ko čia policininkės, saugančios “tvarką”, kad nieks nemojuotų valstybine Vėliava! Užduodu jums ir policininkėms klausimą “O kur jūs buvote sausio 13 d.?” (klausimas analogiškas jūsiškui).

 12. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Konstitucinei tvarkai (pa)daryti, jau l reikalingas sukilimas (sąjūdis 2), po tokių tarnybų išpuolių.
  Reikalingas vado žodis.

 13. Alvydas Butkus:

  Čia buvo Rusijos ar Lenkijos policija?

 14. Taip:

  Jeigu nebus atstatydinti atitinkami vadovaujantys aukšti policijos pareigūnai,kol Vilniaus meru bus didysis liberalmarksistas Šimašius, o Vyriausybei vadovaus neoliberalas buvęs ,,įtakingas” policininkas- tol valstybės valdymas vis panašės į KGB-ius metodus.Įdomu, kokius valdymo veiksmus panaudos Vidaus reikalų ministrė Tamošiūnienė ?

 15. Žemyna:

  Ponas Š. apie kompetencijų ribas negirdėjo? Negirdėjo nė to, kad čia yra LIETUVOS SOSTINĖ? Su ŠARIKOVŲ įkarščiu naikina visus sostinės, lietuvybės ir Tautos istorijos pėdsakus?
  Alėja buvo ne „pažymėjimu mojuojančio praeities šešėlio valia” Škirpos vardu pavadinta, o FAKTO galia – būtent Škirpa iškėlė Gedimino bokšte mūsų trispalvę! Būtent šiuo faktu ir šio asmens nuopelnais Lietuvos Nepriklausomybei vadovaudamasi, miesto taryba šią alėją jo vardu pavadino!
  Kas yra ŠIANDIENOS Vilniaus s-valdybės taryba? Kam ji tarnauja?
  Kokia teise ji pasisavino sau sprendimo galią dėl šio asmens vertinimo, dėl jo pėdsakų sostinėje naikinimo? Kas leido nedidelei grupelei už visą Lietuvą spręsti???
  Šimašiau – kada pradėsi ir trispalves vėliavas plėšti visame Vilniuje? – Juk tokią vienas iš tavo nekenčiamųjų, vienas iš tavo asmeninių priešų iškėlė? Turi pulti kas kartą, kai tokią pamatai! Mačiau ir Seime, ir Vyriausybėje tokią. Nelauk, Šimašiau…
  Eilinį kartą „teisininkas” Šimašius pademonstravo savo priešiškumą SOSTINEI, LIETUVYBEI ir Tautos LAISVEI. Piktnaudžiaudamas savo postu, jis įgyvendina SAVO ASMENINĘ, o ne tautinės valstybės sostinės politiką.
  Atrodo, Lietuvos Tautai teks EŽTT savo teises ginti?
  Buvo laikai, kai kaimiečiai be jokių vilkinimų tvarką savo bendruomenėse įvesdavo – pasodindavo ant vežimo su organinėmis trąšomis bendruomenės negerbiantįjį ir išveždavo lauk už bendruomenės teritorijos ribų.

 16. Tvankstas:

  2020.01.03 pagaliau JEDINSTVO pa4m4

 17. Tvankstas:

  2020.01.03 pagaliau JEDINSTVO paėmė Vilnių ir jis jau Wilno / Vilno.
  Sovietinis šūkis ‘ mūsų reikalas teisus ir mes nugalėsim’ pastatė Vilnių į savo vietą.
  Ne vėjais nuėjo LKP ant TSKP platformos įdirbis buržuazinio nacionalistinio Sąjūdžio laikais
  Lietuviškųjų buržuazinių nacionalistų paraiškos, kaip jų Trispalvė, turi būti išrautos iš gyvenimo. Tegul Kaune mosuoja.
  Laukime Pono Nieko iš generalgubernatūros atodūsio : ‘susidariusią padėtį reikia išdiskutuoti plačiuose specialistų ir visuomenės sluoksniuose’.
  Įsivaizduokime beribį džiaugsmą : ‘Jeszcze Polska nie zginela, puki zyje my…”.
  JEDINSTVO ! JEDINSTVO ! JEDINSTVO !

 18. Tvankstas:

  Niekas taip gerai reikalų nesutvarko kaip Požela (pavardė įpareigoja ?) ir Skvernelis.
  Pagaliau jų pavaldiniai susitvarkė su lietuvišku buržuaziniu nacionalizmu Vilniuje, žinos savo vietą mosuoti Lietuvos Trispalve.
  Jei Lietuva teisinė valstybė ir jos sostinė dar Vilnius, tai pirmadienį turi atsistatydinti Skvernelis, Požela ir Šimašius. Po to sekantys pagal atsakomybę, Vilniaus policijos komisaras, kaip ir visi in corpore policininkai, dalyvavę Trispalvės atėmimo veiksmuose.
  Tai antivalstybinė veikla, nukreipta prieš Lietuvos suverenitetą.

 19. Mindaugas:

  Policinė valstybė. Tas jaunas policininkes skubiai išmest iš tarnybos. Jei ne, turi atsistatydinti premjeras.

 20. Žinantis:

  Ta, kuri aiškino jog “moteris kelia mitingą”, Karina, ta kuri ranką išsuko irgi rusiška pavarde, policijos atstovė spaudai, kuri melavo apie faktines aplinkybes Samorokovskaja.

  Visas rusijos federacijos policijos elitas.

 21. Tikras:

  Po paskutinio skvernelio pasisakymo, prieš koncervatorius, šansai išlikt lieka nuliniai, tai nesistebečiau, jei karbofoso chebra su organizuotų neramumus ar perversmą.

 22. Teja:

  Simasius pamirso vandens patranka pries moteri. Noras ibauginti zmones jau virsijo leistinas ribas.

 23. Liudvikas:

  Reikia paprašyti tautiškai nusiteikusio jaunimo suorganizuoti tikrą mitingą. Be to, paviešinti neteisėtame sulaikyme dalyvavusių pareigūnų pavardes.
  Mano nuomone Šimašius tikrai bus prikišęs nagus.
  Kas jis toks ? Vakar buvo niekas ir rytoj bus niekas, o Škirpa visada bus mūsų patriotas.

 24. Vytautas:

  Kadangi “Trispalvės alėjoje” draudžiama trispalvė, tai reikia sugrąžinti buvusį K. Škirpos gatvės pavadinimą.

 25. jo:

  Reikalauju paviešinti sulaikyme ir tardyme dalyvavusių policijos darbuotojų pavardes! Reikalauju ištirti šių policininkių antilietuviškų veiksmų priežastis ir pašalinti šias pareigūnes iš Lietuvos policijos!

 26. Žemyna:

  Klausykite, o čia tai bent – maža to, kad mūsų nacionalinė(!) policija sulaiko tuos, kas valstybės vėliavą turi, maža, kad primityviai gąsdina,
  tai dar ir SMURTĄ naudoja prieš taikiai besielgiantį žmogų, kelia pavojų sveikatai!
  Tai negali likti nenubausta!
  Bet, ar pastebėjote, ką gydytojai įrašė: nukentėjo BUITYJE? , trauma NETYČINĖ. Na, kad sužalota BUKA jėga – šventa tiesa!
  (Kad policija tokia narsi būtų, kai turi reikalą su banditais, su kontrabandininkais…)
  Ar policija liepė taip parašyti, o gydytojai vengia patys būti taip suraityti?
  Tiesa, toliau pažymėjo, jog pacientė teigia, kad policininkė traumą sukėlė.

  • Stebėtojas:

   Čia Lietuva. Čia mentais ir šimašiais lyja… (pagal E. Mieželaitį)

  • Bartas:

   Teisingai Žemyna pastebėjo. Susižeidė ” buityje”, “netyčia”. Na ką , belieka pripažinti , kad moteris sutrikusio elgesio (psichė) ir “izuoliuoti”. Jei nežino kaip , galima kreiptis į “garbingus veteranus” kovojusius su “buržuazinėmis atmatomis”, kurios trukdė “tarybinei lietuvai’ žygiuoti į šviesų rytojų . Ura!!!!!
   Šlykštu iki vėmimo.

 27. Žemyna:

  Būtų gerai, kad nuo rytojaus bent savaitę visos mašinos važinėtų su vėliavėlėmis, ir visi, kas turi, ne tik Vilniuje viešose vietose būtų su vėliavėlėmis.
  Tas „meras” tyčia provokuoja neramumus?

 28. Vilma:

  Manau kad pareigūnus reikėtų bausti už tai, kad ne pagal statutą prisistatė ir, kad nepagarbiai elgėsi su vėliavnešiu. O vėlesnius pareigūnų veiksmus reikėtų traktuoti kaip smurtinius veiksmus ir pritaikyti baudžiamojo kodeksus straipsnį. Visa atsakomybė tenka šių veiksmų pradininkui Šimašiui.

  • Žemyna:

   + + +
   Bet advokatai ras ir daugiau grubių pažeidimų ir persistengimų (gal geros premijos buvo pažadėtos?). Jei netenkins mūsų teismų sprendiniai, tada teks į EŽTT kreiptis. To dar pasaulis nematė – net ir valstybės vėliavą suėmę laiko.

 29. jo:

  Kol kas iš šio nusikalstamo koloradinio policijos išpuolio dalyvių viešai radau nustatytas tik tokias veikėjų tapatybes:
  1) poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja;
  2) kažkokia tardyme dalyvavusi stambi Karina su rusiška pavarde;
  3) kaip paminėjo nukentėjusioji „suėmime dalyvavo taip pat policininkė su rusiška pavarde“;

  Reikalauju viešai paskelbti visų šio išpuolio dalyvių vardus ir pavardes!

 30. Vidinis Balsas:

  Mieli Lietuvos žmonės,

  sveikinu Jus naujų – 2020-ųjų – metų proga!

  Netrukus švęsime atkurtos Nepriklausomybės trisdešimtmetį, tad galime pasidžiaugti ligšioliniais pasiekimais ir viltingai žvelgti į ateitį.

 31. Žodžio laisvė...:

  Kai veržėmės iš okupanto nasrų daugelis mūsų buvome apsiginklavę Trispalvėmis.Jų neįmanoma buvo kur nors nusipirkti.Aš pati nusipirkau audeklo ir pasiuvau per naktį net keturias vėliavas.Tai buvo mūsų
  taikus ginklas vietoj kalašnikovo.Ar Lietuvoj jau pritrūko Aldonų ,Mildų,Eglių ar Elžbietų,kad policijoje
  rado vietą karinos…Gal stribai savo anūkes įtaisė Lietuvos Policijoje?
  Vidaus Reikalų Ministre Rita Tamašuniene,apšviesk čia mus visus kiek policijoje dirba slavų ir lietuvių.
  Koks procentas?Ir nebandykit prisiūti nacionalizmo.Turiu teisę nepasitikėti slavais,nes tam turiu labai svarbią
  priežastį( ko ne visa giminė 1940 m.vasarį ištremta į Sibirą ir negrįžo,gynėme TV bokštą).
  Kazys Giedrys,Rapolas Čiarnas,Juras Požėla,Juozas Greifenbergeris …Turiu teisę nepasitikėti Lietuvos Policijos Komisaru.

 32. Juozas:

  štai ir sulaukėme Vilniuje, Sostinėje “žaliųjų” žmogeliukų. Kokios šalies tie pareigūnai ? Putė ploja rankomis. Dėl vėliavo žaibiškai iškviesti net 3 (!) ekipažai – kaip tai panašu į NKVD metodus. Šimašius ir liberalai visi susitepė rankas. Dar ir viešai grasina.
  Beje, Rosiejos vėliavą irgi vadina “trispalve” patys rusai, todėl alėjos pavadinimas labai įtartinas tapo

 33. T0mas J.:

  Savo tėvynėje, savo mieste lietuviui negalima viešoje vietoje mojuoti valstybine vėliava? Už tai privalai policijai rodyti asmens dokumentą?!
  Seniai tvirtinu, kad Lietuvos policija yra NIEKŠAI (nuo 2012.05.17). Dar nepersigalvojau.

 34. Kitas praeivis:

  Nustebau , kokios Lietuvos policininkės simpatiškos Vilniuje. Vistik gražios moterys Lietuvoje.
  O mokiniai galės daryti ” memus ” mokytojos sėdinčios narve.
  Rinkimų maratonas prasidėjo , bet ta radikalumo ir nacionalizmo korta nepaeis . Reikėjo su Trispalvėmis mojuoti , kaip 1863m sukilėlius perlaidojo. O tai atvažiavo “litvinai” su savo vėliavomis ir strode kad Baltarusijos teritorija. Mažai jūsų. Geriu dabar “Astra” alų Hamburge ir rūkau “Astra” cigaretes be filtro ir galvoju apie tai , kaip kartais kažkas pajuokauja su vardais savo vaikams.

  • Julijonas:

   Kitam praeiviui noriu pasakyti, kad ir 1863 m. sukilėlių laidotuvių eisenoje Astra irgi dalyvavo. Taip kad priekaištas smarkiai pro šalį. Ir dar tavo išprūsimui praplėsti pasakysiu, kad “astra” graikų kalbos žodis reiškiantis “žvaigždė”. Skaityk knygeles, mažiau rūkyk ir gerk. O Hamburgu dabar vadinasi “krasnucha”?

   • Julijonas:

    Ir dar, praeivi, noriu tau pridūrti, kad tavo tėvai neapsiriko. Tavo vardas, matyt, Saliamonas. O tu kaip Saliamonas tikrai žinai, kad asmens tapatybė tikrinama tuomet, kai asmuo padarė teisės pažeidimą. ir dar Saliamonas žino, kad Lietuvos pilietis turi teisę mojuoti Valstybine vėliava, ja džiaugtis ir didžiuotis. Ir joks pareigūnas to drausti neturi teisės..

 35. Vidinis Balsas:

  O kam rūpi ką jūs čia rašinėjat ?

  • Vytautas:

   Niekam nerūpi, išskyrus pačius rašinėtojus.

   Suprask, juk Šimašius nėra šio miesto šeimininkas, nors turėtų paskelbti viešą savivaldybės pareiškimą, kad pilietė Trispalvės alėjoje mojavo ne ta trispalve. Jei mojuotų Rusijos trispalve niekas jos neliestų.

 36. Baltų palikuonis:

  Kai kartą vyko tautiškai susipratusių žmonių mitingas prie Lietuvos radijo ir televizijos, jam trukdyti buvo atsiųsti jaunieji neoliberalai ir konservatoriai. Jie atėjo su ilga vaivorykštės (iškrypėlių ) vėliava. Tai kuo konservatoriai skiriasi nuo šimašininkų? Tautinėms jėgoms reikia vienytis. Atgimimo metais buvo klausiama, „ko slapstomės pakampėmis“. Taigi ar mes nebeturime teisės gerbti doro diplomato, Kazio Škirpos? Policija eilinį kartą parodė niekinanti ramių lietuvių tautinius jausmus. Gal laikas nebetylėti, pabusti? Kitaip nebeliks tautiškai susipratusių mokytojų, lietuvis taps keiksmažodžiu policijai. O gal ir policijoje yra dorų žmonių? Ką reiškia Šimašiaus „Trispalvės alėja“? Trispalvė ir Rusijos vėliava.

 37. K.Škirpa 1919 metais su kariais kėlė vėliavą ne todėl, kad ji trijų spalvų, o iškėlė ją kaip atkurtos Lietuvos valstybės vėliavą. Taigi Savivaldybei pavadinant alėją Trispalvės vardu prasilenkiama su istorine tiesa, iškreipiama valstybės atkūrimo istorinė atmintis, pažeminama pati valstybės vėliava, nevadinant jos tikruoju Valstybės vėliavos vardu. Taigi panašu, kad Savivaldybės sprendime yra baudžiamojo pobūdžio nusikalstamos sudėties veiksmų, esančių pakankamu pagrindu ikiteisminiam tyrimui pradėti.

 38. Stebėtojas:

  O ką duotuoju klausimu sako pirmasis tarp ministerių bei valstybės vadovas? Ar jiems viskas po…ui? 🤔

 39. Žemyna:

  Nesupratau? Kodėl tik 3 ekipažai? Kodėl ne 240 pareigūnų?
  O ką šiuo klausimu galėtų pasakyti Seimas, vyriausybė?
  O abu Landsbergiai?
  O visi prezidentai?
  O VR ministrė?
  „Marginalai” tai štai ką šneka:
  „Algimantas Rusteika. Šį rytą atsibudome nebe Lietuvoj. Back in USSR”
  – tiesos. lt/ ir kituose.

 40. Naglis Puteikis:

  Policijos departamentui prie VRM
  2019 01 04
  DĖL A. G. ASTRAUSKĖS ATŽVILGIU TAIKYTOS PERTEKLINĖS JĖGOS IR JOS SUŽALOJIMO
  Centro partija – Gerovės Lietuva remia pedagogę ir patriotę Astrą Genovaitę Astrauskę jos kovoje už Lietuvos istorinę atmintį. Gerbdami Lietuvos Konstituciją ir teisinės valstybės principus pabrėžiame, kad teisėtumas ir teisingumas istorijoje kartais skirdavosi. Vergovė Jungtinėse Amerikos Valstijose, Holokaustas Trečiajame Reiche, masinės žudynės ir tremtys Sovietų Sąjungoje rėmėsi tuometine šių valstybių teise.
  Abejojame, ar Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus veiksmai nukeliant atminimo lentą partizanų vadui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai ir Vilniaus savivaldybės tarybos sprendimas pakeisti Kazio Škirpos alėjos pavadinimą rėmėsi teisingumo principais, išnaudojant visas teisėtumo galimybes. Istorinę atmintį vertinanti Lietuvos Respublikos institucija – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras – paneigė bet kokias šių dviejų istorinių asmenų sąsajas su jiems priskiriamais Holokausto nusikaltimais.
  Taigi, Vilniaus mero ir savivaldybės tarybos sprendimai buvo vienašaliai ir laikytini daugiau politiniais, nei teisiniais, nes joks teismas, pagal Konstituciją vykdantis teisingumą, nėra pripažinęs jokios J. Noreikos ar K. Škirpos kaltės. Todėl J. Noreikos atminimo lentos ir K. Škirpos alėjos užrašo lentelės grąžinimas į jų ankstesnes vietas yra labiau teisėti, nei jų nuėmimas.
  A. G. Astrauskės dalyvavimas J. Noreikos ir K. Škirpos atminimo akcijose yra patriotinė pilietinė pozicija, o policijos pastarieji brutalūs veiksmai sulaikant ją už dalyvavimą vienoje tokių akcijų yra pertekliniai ir keliantys teisėtus klausimus dėl galimo policijos pareigūnų savivaldžiavimo.
  Prašome už pastarąjį A. G. Astrauskės sulaikymą naudojant fizinę perteklinę jegą atsakingus Lietuvos policijos atstovus atsakyti į šiuos klausimus dėl galimo savivaldžiavimo, perteklinės brutalios jėgos panaudojimo ir sveikatos sutrikdymo pilietei A. G. Astrauskei.
  Centro partijos – Gerovės Lietuva pirmininkas Naglis Puteikis

 41. Lietuvis ir tuo didžiuojuosi!:

  Čia grynai Šimašiaus užsiundyti šitie pareigūnai! Prie kitų 3 žmonių nelindo, tik prie Astros!
  Šimašius jau savo diktatūrą įvedinėja! Baugina žmones!

 42. žaltys:

  Ponai, mokytoja Astra tai ne disidentė Sadūnaitė, kurią vežiojo į Kedžių šeimos narių teismus. Jei mokytoja Astra nepriklauso Landsbergių rinkiminei kampanijai, nesitikėkit kad jai leis ramiai gyventi.

 43. Julijonas:

  Stasy, kai žmogus skundžiasi, kad ji kas grasina nužudyti, tai policija sako, “nieko negalim padaryti, kol nusikaltimas neįvykdytas”…, o čia valstybine Vėliava mojavo. Ką jūs savo išvedžiojimais bandote apgauti? Turbūt save?

 44. Tomas:

  manau laikas visiems pamojuoti Lietuvos vėliava

 45. KACAPĖS:

  Julija, Karina i Nataša dirba Lietuvai. Klausimas, kas ta Lietuva?

 46. Vytautas:

  Nesvarbu kas dirba, o svarbu kaip dirba ir kam dirba.

  Pvz. Šimašius dirba Putinui, Julija, Karina ir Nataša dirba Šimašiui, o dėl Šimašiaus prisidirbo visa Lietuva.

 47. Vaišekūnas Jonas:

  Alkas vėl skelbia dezinformaciją – sulaikyta ne už mojavimą, o už pasipriešinimą pareigūnams. Jonas Vaiškūnas – “aukštos klasės” žiurnalistas.

  • Tvankstas:

   Vania, kur ten buvo pasipriešinimas ? Lietuvos Trispalvė ?

  • Žemyna:

   Ar bent pasivarginote peržiūrėti įrašus, prieš tai skelbdamas?
   Policija NETEISINGAI nurodo suėmimo priežastį – ji sugalvota, JOKIO priešinimosi NEBUVO. Nebuvo ne tik jokio priešinimosi, bet nebuvo ir jokios ne tai kad nusikaltimo sudėties, bet ir mažiausios pažaidos.
   Pagaliau, nežinodamos, ką dar sugalvoti (nes vykdė įsakymą „supakuoti”), be jokios tam priežasties pareigūnės pareikalavo paso. Gaila, kad Astra jo neturėjo. Būtų įdomu pažiūrėti, kiek siekia policijos fantazija, kai šis „fintas” neišdegtų, pasą ji parodytų. Prie ko tada kabintųsi? Gal batų, ar lūpdažio spalva nusikalstama pasirodytų?

 48. Apginkim Lietuvos vėliavą!:

  Šeštadienį vyks mitingas! Lietuviai apginkim Lietuvos vėliavą!
  http://Www.facebook.com/events/1056866374649570/

  • Žemyna:

   2020 m. sausio 11 d., šeštadienį, nuo 14:30 iki 15:30
   Vilniuje, prie Karaliaus Mindaugo paminklo (Arsenalo g. 2)
   mitingas „LIETUVOS VĖLIAVOS NEUŽDRAUSITE!”
   Artimiausios stotelės:
   – Karaliaus Mindaugo tiltas. Autobusai 10 ir 11;
   – Arkikatedra, autobusai 10, 33, 89.
   Užtvindykime skverą!

 49. Vilma:

  Ar buvo mitingas? Jokia TV nerodė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: