Vilniaus alėjai trumpam vėl grąžintas Kazio Škirpos vardas (nuotraukos) (30)

Vilniaus alėjai trumpam vėl gražintas buvęs Kazio Škirpos vardas | Alkas.lt nuotr.

Vilniaus alėjai trumpam vėl gražintas buvęs Kazio Škirpos vardas | Alkas.lt nuotr.

Sausio 1 d. Lietuvos vėliavos dieną, Vilniaus Trispalvės alėjai trumpam buvo sugrąžintas seniau buvęs Kazio Škirpos vardas.  Grupė minėjimo dalyvių ant dabartinio gatvės pavadinimo lentelės užklijavo lipduką su ankstesniu neseniai pervadintos alėjos pavadinimu – Kazio Škirpos alėja.  Ties Neries ir Vilnelės santaka, prie Taikomosios dailės muziejaus, susirinkęs būrys patriotiškai nusiteikusių aktyvistų laikė K. Škirpą remiančius plakatus su užrašais „Tauta savo didvyrius žino!“.

Vėliau Vilniaus savivaldybės tarnyba lipduką su Kazio Škirpos alėjos pavadinimu nuplėšė.

„Lipdukas jau nuplėštas, mes kreipsimės į policiją, nes tai – eilinis vandalizmo aktas. Bent jau administracijos požiūriu, tai yra savavaldžiavimas, o jį apibrėžia keli Baudžiamojo kodekso straipsniai. Tai yra Vilniaus miesto tarybos sprendimo nepaisymas, nes taryba apsprendžia gatvių pavadinimus, o ne kas nori“, – žurnalistams sakė savivaldybės administracijos vadovas Povilas Poderskis.

Tačiau sausio 2 d. apie 18 val., grupė aktyvistų užrašą su Kazio Škirpos alėjos pavadinimu vėl grąžino…

Vilniaus alėjai trumpam vėl gražintas buvęs Kazio Škirpos vardas | Alkas.lt nuotr.

Vilniaus alėjai trumpam vėl gražintas buvęs Kazio Škirpos vardas | Alkas.lt nuotr.

Diplomato bei karininko K. Škirpos vardo alėją sostinės savivaldybė, nepasitarusi su visuomene, pernai liepos mėnesį pervadino į Trispalvės alėją. Šis sprendimas buvo motyvuotas apkaltinus K. Škirpą antisemitizmu.

Palei Vilnelę link Gedimino kalno nusidriekusi gatvė iki šiol buvo vadinama K. Škirpos alėja nes 1919 metais sausio 1-ąją kartu su kitais Lietuvos savanoriais Gedimino pilies bokšte K. Škirpa iškėlė Lietuvos trispalvę.

82434215_588161152020557_8532545320595226624_n

Vilniaus alėjai trumpam vėl gražintas buvęs Kazio Škirpos vardas | Alkas.lt nuotr.

Kaip žinia, pernai metais, gruodžio 5 d., Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), iš dalies tenkindamas Stanislovo Buškevičiaus skundą, įpareigojo Vyriausybės atstovą Vilniaus ir Alytaus apskrityse iš naujo išnagrinėti S. Buškevičiaus prašymą bei surinkti patikimus ir leistinus įrodymus, kurie nekeltų objektyvių abejonių dėl Vilniaus tarybos priimto sprendimo rezultato.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

30 komentarų

 1. Žmogus:

  Ko čia tas Šimašius vis išsidirbinėja, negi atidirbinėja duoklę

  • Žmogai jūs, žmogai...:

   Tokie jau atbukę, kad visai be vaizduotės…
   Na, pažvelkite į vakarykštį šou prie Basanavičiaus… Negi jūsų akys nieko nemato, negi nepamenate jaunystės laikų drugelių paširdžiuos?
   Kaip įkvėptai, kaip pajaunėjusi ten sukiojasi viena dama, kaip čiauškia!.. O jo akys vis ją seka, kiekvieną jos žodį gaudyte gaudo… O iš jos akių matosi, jog ji tiesiog tirpsta iš laimės, ji ten svarbiausia jaučiasi, kiekviena kūno ląstele jaučia, jog dėl jos, dėl vienintelės ir nepakartojamos visa tai surengta – kad tik gautų proga dar pabūti kartu.

   • stasys:

    Kiekvienam savo duona ji ir vėl visu dėmesio centre. 🙂 apie ja rašo ja užjaučia , jos pavyzdžiu kuriamos pasakos apie tai ko nebuvo . Bent vienam žmogui Lietuvoje po švenčiu šilta ir gera . 🙂

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Bjaurybė Andrius Tapinas, Joną Noreiką ir Kazį Škirpą ginančius, Lietuvos patriotus pavadino lenteliufilais
  va čia (nuo 1:15:00)
  y o u t u b e.com/watch?v=Bkb9KKMcySE
  Andrius Tapinas – stribvaikis. Kas galėtų tai paneigti?

  • Diedas:

   Tik dabar pastebėjai???
   Tapinas kiekvienoje laidoje nutaiko progą apdergti Lietuvą ir jos istoriją.
   Kai Pilėnuose sudegusius lietuvius išvadino durneliais ir t.t , atsimerkė akys, pamačiau kas tai per veikėjas.
   Užkabina aktualiomis temomis, kritikuoja valdžią ir visada netikėtai aptriedžia Lietuvą.
   Nieko be patyčių nemokantis komsomoltsas, karjerą padarė parašęs kažkokią knygiūkšrę apie žydus.
   Dabar tik tokie iškyla.
   Bet visi kaip vienas menkina Lietuvą ir lietuvius.

   • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

    Tai – tik dar vienas visiškai atsitiktinai pastebėtas priešo Andriaus Tapino išpuolis prieš Tautą bei Lietuvą.
    Tai – tik dar vienas atvejis iš gausybės kitų, kuris patvirtina, kad VSD dirba svetimšalių naudai.
    _____________________
    Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių._

  • Juozas:

   Lapinas -Tapinas to vardo nusipelnė. Tiesa, jis dar turi ir plagiatoriaus vardą. Ženkliai prisidėjo prie Karbauskio projekto sužlugdymo : tautiniai kostiumai Lietuvos vaikams. Aš manau, koks skirtumas kas pasiūlė, svarbu, kad idėja gera, bet nomenklatūros atžala mano kitaip

 3. Vilniečių šeima:

  „Didvyriškai“ elgiasi Šimašius : Sausio 1 d. Lietuvos Respublikos Vėliavos pagerbimo valstybinėje šventėje kiauliškai net nedalyvauja, atsiunčia į Katedros a. sąjungininką vicemerą, TS-LKD atstovą V. Bankunską. (Klausimas, ko verti „konservatoriai“, jei su liberastais susideda?)
  Tačiau menorą kuklianskiniams prie V. Kudirkos paminklo įžiebia ir vietoje rabino sveikinimo kalbą rėžia Vilniaus sinagogoje…net gėjų klube…
  Naujieji partizanai jam neleis niekinti reikšmingų Lietuvos istorijos įvykių, Laisvę nuo okupantų gynusių Didvyrių!
  Stribvaikiai marksistai dūsta iš pasiutimo… :)))

  • Taigi nėra ką laukti tik prasidėjusios kadencijos pabaigos, o susivienijus Vilniui bei talkinant visai Lietuvai imtis Šimašių atstatydinti iš valstybės sostinės Merų dar šiai metais.Tai būtų tinkama tema ir sujudimui rinkimams į Seimą…

   • Žemyna:

    Reikalaujame Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus atsistatydinimo / Peticijos
    – peticijos.lt/visos/75349/reikalaujame-vilniaus-miesto-mero-r-simasiaus-atsistatydinimo/

    • Teisės aktai nenumto, kad Šimašių būtų galima atstatydinti atitinkamo surinktų parašų skaičiaus būdu. Ši peticija yra paprasčiausias nuomonės reiškimo būdas demokratinėje šalyje. Nuomonių gali būti daug ir viena kitai prieštaraujančių, šioje peticijoje reiškiama nuomonė būtų viena iš jų, į kurią Šimašius nori atsižvelgia, nori ne. Žodžiu, tokia peticija, tai viena iš politinio žaidimo priemonų jo valdymo laikui vilkinti, užuot ėmusis veiksmingesnių visuotinių protestų organizavimo reikalaujant juose Merą atsistatydinti arba kad Premjeras įvestų tiesioginį sostinės savivaldybės valdymą. Taigi gali būti, kad tokios peticijos tik padeda valdžiai laikytis savo kėdėse…

 4. stasys:

  Įstatymai turi būti gerbiami , nors ir palaikau iniciatyvos autorius.. vienok reikia priminti kur tai gali nuvesti . Mes neturėtume griauti įstatyminės praktikos ir dar labiau į kampa bandyti sukišti Vilniaus savivaldos . Vilnius miestas kuriame ypač tampriai persipina labai daug istorinių faktu tiek patinkančiu Lietuvai tiek ir ne . Reikalingos akcijos visuomenei ne Šimašiui … Jis kaip politikas jau pasakė viską ką norėjo ir galėjo iš savęs .

  • Stebėtojas:

   Stasy, Tamstai leidus, keletą klausimų, beje, retorinių. Vilnius kokios valstybės sostinė? O šitos valstybės dauguma (!) gyventojų kokios tautybės? Žydai? Gudai? Rusai? Lenkai? Taigi! Gal, kaip sakoma, būkim biedni, bet nemalkime š…do?

  • Žemyna:

   Būtent! Turi būti gerbiami! Ir ne tik jie.
   Todėl kokiu pagrindu ši, neaišku kieno* vadovaujama savivaldybė pakeitė buvusios tarybos sprendimą dėl alėjos pavadinimo? Kokiai lydekai paliepus? Ar gal nuo dabar kiekvienos kadencijos savivaldybė griaus viską, ką radusi, ir viską savaip aukštyn kojų vers? Nuo kada savivaldybė turi kompetencijos sauvališkai vertinti istorinius faktus?
   Ar gal valstybės santvarka pasikeitė šiam merui atėjus? Gal čia jau nebe Lietuva, nebe Lietuvos sostinė?
   Jo veiksmai, pataikaujant LT juodintojams, prieš sostinės lietuviškumo ženklus, jo žygdarbis IŠDUODANT kaimyninės šalies opozicijos narį … Ar kam dar neaiški šio personos kryptis, kokios linijos jis laikosi…
   —————-
   * Šimašiaus? F.K.?

  • stasys:

   Nebukime tokie pikti kad patys panėšėtume į tuos R.Šimašiaus daromus sprendimus . Visa tai galimą daryti teisėtai ..ignoruojant savivaldybės sprendimą realiu laikotarpiu . Tai kas padaryta R.Šimašiaus nei teisinu nei bandau tam ieškoti paaiškinimo. Politinės prostitucijos ir šeip aplamai sunku kuo nors pateisinti , bet labai aiškiai mums duoda suprasti kas nutinka kai brandos ir pilietiškumo trukumas iškelia savo prioritetus o ne visuomenės .

  • Skaitytojas:

   „Argumentas“, kad Vilniuje „ypač tampriai persipina labai daug istorinių faktu tiek patinkančiu Lietuvai tiek ir ne“, naudojamas dažnai, bet nieko nereiškia. Taip, po XVIII amžiaus maro lietuvių Vilniuje buvo mažai. Bet buvo laikas, kai ir Atėnuose beveik nebuvo graikų. Ten, kur XIX amžiuje Graikijai atgavus nepriklausomybę atkurti Atėnai, iki tol buvo tik Akropolio griuvėsiai, o jų papėdėje turkų miestelis Plaka (su minaretais etc.) ir albanų kaimai. Pabandykit dabartiniams graikams apie tai papasakoti ir pasiūlyti prikabinėti turkiškų ir albaniškų užrašų, arba kokį minaretą atstatyti; tada papasakokit, kaip sekėsi ir kokia reakcija buvo.

 5. Getas:

  Vyriausybės atstovas p. Arlauskas turėtų vertinti ne tik Vilniaus tarybos pavadinimo keitimo įstatymo pažeidimus, bet ir vadovautis 2009 m. Europos Parlamento Rezoliucijos „Europos sąžinė ir totalitarizmas“ nuostatomis, kurios nurodo, jog “nė viena politinė institucija ar politinė partija (pastaroji „Laisvės partijos“ ir TS-LKD veikla – valdančioji dauguma) neturi išskirtinės teisės interpretuoti istoriją ir šios institucijos ar partijos negali teigti kad jos interpretuoja objektyviai, kadangi neteisingos istorijos interpretacijos gali skatinti faktų neigimo politiką, taigi kurstyti neapykantą .“ Taryba be K. Škirpos teisinio, istorinio vertinimo, neapklausus Lietuvos piliečių (Vilnius ne eilinė savivaldybė, bet Lietuvos sostinė) neturėjo priimti šio neteisėto sprendimo. Vyriausybės atstovas turi teisę panaikinti šį Tarybos sprendimą.

  • stasys:

   Getui .. paprastai kalbant Tamsta pripažįsta kad tas klausimas daugiau politinio sudėties nei istorinio vertinimo ?.:) O jei kituose Lietuvos rajonuose , kur tu pačiu lietuviu yra mažuma , ims va taip subjektyviai (pritariu-nepritariu ) vertinti istorinę Lietuvos atmintį ? Kaip man tai tuos demokratinius ‘kelelius’ pirmas išbandė putinas aneksuojant Krymą. Nemanau kad Istorinę atmintį turi tvarkyti visuomenė .. faktai ir diskusija dažnai prasilenkia su tuo saldžiu noru .

   • Stebėtojas:

    Gerb. Stasy, kuriame Lietuvos rajone lietuvių yra mažuma? Šalčininkų? Gal… Taigi ponai Banel (Banelis), Bubnel (Būbnelis), Dedel (Dėdelis), Gaidis (Gaidys), Kiszkel (Kiškelis), Krepsztul (Krepštulis), Wojsznis (Vaišnys) ir t.t., ir t.t. yra “tikri lenkai”. Tamsta juos turėjai omeny? Daugiau klausimų neturiu.

   • Juozas:

    primenu, kad diskusiją faktų kalba Šimašius pralošė sausai, tuomet apsimuturiavo galvą, užsikimšo ausis ir dūmė į krūmus. Dar primenu, kad teisėtumas kyla ne iš valdininkų pliurpalų, o iš liaudies

 6. Iš tiesų:

  Šiuometinė Vyriausybė vadovaujama S.Skvernelio yra vertybiškai ir politiškai silpna,o Seimo atitinkami Komitetai sėdi ,,krūmuose”,nes vieni nesugeba /tiksliau-nenori/ panaikinti antivalstybinių Vilniaus Savivaldybės ideologizuotų ir morališkai kenksmingų dėl kai kurių gatvių pavadinimo kaitos bei huliganišku būdu nevykusiai iškilių lietuvių asmenybėms skirtų lentelių nuėmimo,- kiti patylomis minėtus apgailėtinus veiksmus palaiko.Dėl minėtų institucijų veiksmų apmaudumo ir politizuotumo Vilnius iki šiol neturi sutvarkytos pagrindinės Lukiškių valstybės aikštės ,kurios pagrindinis meninis akcentas – Vyties monumentas . Vienas iš pagrindinių kaltininkų dėl minėtos aikštės darkymo -Kultūros viceministrė Žemaitytė- iki šiol puikiai ,,valdosi” kultūros srityje.Deja.Tad, Lietuvoje globalizmo ir kosmopolitizmo dvasia veši kuo puikiausiai.Tad, ,,Brangūs Lietuvos žmonės”, yra ką pamąstyti .

 7. Iš Konstitucijos akivaizdu, kad galios valstybės sostinės valdyme valstybinio rango klausimais priklauso ne tik savivaldybei, bet ir valstybei. Tuo Vilniaus valdymas pagal galias skiriasi nuo ne sostinių statuso miestų savivaldybių. Be to, nuopelnų valstybės istorijai pripažinimas ar nepripžinimas apskritai nėra savivaldybių galioje. Tokiu atveju Savivaldybės tarybos sprendimas pervadinti K. Škirpos alėją yra akivaizdus savavaldžiavomo, įstatymo viršenybės principo nesilaikymo veiksmas iš Savivaldybės pusės. Tuo teisėsaugai buvo ir yra privalu susidomėti visų pirmiausia. Tačiau…
  Be to, vėliavos konstitucinis vardas yra Valstybės vėliava. Ji trispalve pavadinama tik epitetiškai. 1919 metais Gedimino bokšte buvo iškelta ne kokia epitetinio pavadinimo “trispalvė”, o Lietuvos valstybės vėliava, todėl ją vadinant ne konstitutiškai – “trispavės” vardu galima įžvelgti Valstybės vėliavos pažeminimo požymių. Tad, keliant klausimą dėl alėjos pervadinimo Trispalvės vardu, kartu tirtinas klausimas ir dėl to galimos Valstybės vėliavos pažemenimo veikos.
  Valstybėje deramai neveikiant instituciniam teisingumo įgyvendinimui žmonėms tenka jį ginti kaip įmanant. Ką ir turime šiuo atveju.

 8. asas:

  Nelabai atsimenu, bet Tapino tėvas toks režimams ir klanams gerai tarnavo. Sūnelis toks pats…

  • Juozas:

   tėvas Tapinas LKP narys nuo 1977m.,sovietmečiu jį išleido pasimokyti į Sorbonos universitetą (jau LKP narį), o išvažiuoti tais laikais galėjo tik “labai patikimi”. Jo nuopelnus įvertino ir LDDP – paskyrė LRT generaliniu

 9. Žemyna:

  Temą papildo
  Vilniaus valdžia gyvena savo fantazijose – realybei ji akla
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/vilniaus_valdzia_gyvena_savo_fantazijose__realybei_ji_akla/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: