Mirė aktorius Remigijus Sabulis (video) (0)

Remigijus Sabulis (1954-2019) | yrasalis.lt nuotr.

Remigijus Sabulis (1954-2019) | yrasalis.lt nuotr.

Gruodžio 29 d. mirė kino ir teatro aktorius Remigijus Sabulis (1954-2019).

R.Sabulis  gimė 1954 m. rugpjūčio 29 d. Kaune. 1976 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją, aktorinio meistriškumo studijas. 1976–1989 m. vaidino Kauno dramos teatre.

Kine vaidino nuo 1979 m. Debiutavo epizodiniu šokėjo vaidmeniu filme „Kur iškeliauja pasakos“ (1973, rež. Algirdas Dausa). 1986 m. aktoriui suteiktas LTSR nuspelniusio artisto vardas. 1992 m. baigė Aukštuosius kino režisūros kursus (A. Žebriūno studija) ir pradėjo režisuotus trumpametražius filmus. 2008 pelnė „Sidabrinę gervę“ už antraplanį vyro vaidmenį filme „Nuodėmės užkalbėjimas“ (rež. Algimantas Puipa).

Užuojautą dėl R. Sabulio mirties Velionio artimiesiems, bičiuliams ir jo talento gerbėjams pareiškė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. „Remigijaus Sabulio kurti vaidmenys įeis į Lietuvos kultūros istoriją kaip vieni tų, kurie Lietuvos kino ir teatro sales perkėlė į naują, nepriklausomą ir modernų etapą. Talentas ir meistrystė scenoje išsaugos Jo atminimą visiems laikams“, – rašoma Seimo vadovo užuojautoje.

Užuojautą aktoriaus artimiesiems, bendražygiams ir visai kultūrinei bendruomenei savo ir Seimo Kultūros komiteto vardu taip pat pareiškė Ramūnas Karbauskis.

Komentarai:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: