Ukrainos valdžia ir prorusiški teroristai apsikeitė kaliniais (nuotraukos, video) (1)

twitter.com/APUkraine nuotr.

twitter.com/APUkraine nuotr.

Gruodžio 29 d., sekmadienį, Ukrainos valdžia ir dalį rytų Ukrainos teritorijos kontroliuojantys įsitvirtinę prorusiški teroristai apsikeitė kaliniais. Ukrainai buvo perduoti 76 kaliniai, o prorusiškiems teroristams 124 žmonės, pranešė Ukrainos prezidento tarnyba.

„Pasibaigė abipusis sulaikytų asmenų paleidimas. 76 mūsiškiai yra saugūs Ukrainos kontroliuojamoje teritorijoje. Išsami informacija vėliau“, – rašoma Ukrainos prezidento paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Apsikeisti kaliniais buvo sutarta per gruodžio 9-ąją Paryžiuje vykusį Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos bei Ukrainos vadovų susitikimą. Taip pat buvo pasiektas susitarimas, kad iki 2020 metų kovo mėnesio Rytų Ukrainoje bus paskelbtos visiškos paliaubos ir bus tęsiamas karinių pajėgų atitraukimas nuo fronto linijos.

Susitarimas dėl kalinių perdavimo sulaukė prieštaringų vertinimų Ukrainoje. Visuomenę papiktino žinia apie tai, kad Ukrainos valdžia pasižadėjo teroristams perduoti ir penkis protestuotojų žudymu per 2014 metų sukilimą (Maidaną) įtariamus riaušių policininkus.

Tai jau antras apsikeitimas kaliniais šis metais. Prieš tai rugsėjo 7 d. Ukraina ir Rusija viena kitai grąžino po 35 kalinius. Tuomet Ukraina susigrąžino 2018 m. lapkričio mėnesį netoli Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio Kerčės sąsiauryje Rusijos pagrobtus 24 Ukrainos jūrininkus, tačiau mainais į juos Rusijai buvo perduotas ir svarbus liudininkas numušto „Malaysia Airlines“ orlaivio Boeing 777 byloje, kurią dabar tiria Nyderlandų prokuratūra, Volodymyras Cemachas.

https://youtu.be/snLyjVEh62o

Papildyta:

Ukrainos prezidento tarnyba oficialioje Tviterio paskyroje paskelbė visų 76 Ukrainai sugrąžintų kalinių pavardes:

Vakare iš  Chuguevo karinio aerodromo 76 išlaisvinti ukrainiečiai iš Čugujevo oro uosto lėktuvu buvo išskraidinti į Borispolį, kur juos turi pasitikti pasitikti Ukrainos prezidentas.

Ukrainos Prezidentas Vladimiras Zelenskis Boryspilio tarptautiniame oro uoste, laukdamas lėktuvo su išsivaduotais ukrainiečiais, Ukrainos prezidentas bendrauja su jų šeimomis.

Prieš vidurnaktį Ukrainos Prezidentas V. Zelenskis pasitiko į Boryspilio oro uostą atskraidintus išvaduotuosius belaisvius. V. Zelenskis puikia pergale pavadino šį didžiausią Ukrainos istorijoje belaisvių išlaisvinimą ir pareiškė, kad dabar labai svarbu pasiekti, kad būtų paleisti visi nelaisvėje atsidūrę Ukrainos piliečiai, visų pirma sulaikytieji okupuotame Kryme.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: