L. Litvinavičius. Kodėl vilkai pjauna avis? (4)

Vilkas | V. Augustino nuotr.

Vilkas | V. Augustino nuotr.

Gamta, dievas ar dievai sukūrė viską, tame tarpe ir žmones, reikiamoje vietoje. Viskas tarp gyvosios gamtos narių – žmonių, medžių, gyvūnų – susiję tarpusavyje. Santykiai buvo pagrįsti abipuse pagarba, tenkinant visų rūšių poreikius išgyventi. Darnos labui susikūrė religija, kitaip – gyvenimo būdas. Taip žmonėms buvo lengviau palaikyti darną, dalį atsakomybės perkėlus dievams, deivėms ir įvairiems jų pagalbininkams. Visa ši santykių sistema susikūrė konkrečioje geografinėje vietoje ir puikiai veikė. Kol žmogus laikė save jos dalimi.

Kai prasidėjo žmonių migracija ir plėšimai, daliai žmonių tai patiko ir jie įtikėjo esantys viršesni už kitus. Labai patogus būdas plėšikauti ir pavergti yra dievo vardo naudojimas, esą jis liepęs skleisti jo religiją. Tik nieko skleisti nereikėjo, nes jau viskas buvo sukurta ir veikė. Tik dalis žmonių buvo per kvaili, kad tai suprastų. Prasidėjo kryžiaus žygiai ir masinis žmonių bei kultūrų naikinimas. Tai tęsiasi iki šiol.

Mūsų tauta taip pat neatlaikė šios naikinimo bangos ir pasidavė. Mūsų protėviai priėmė naują religiją, atsirado nauji dievai, bažnyčios ir kažkokie šventieji pradėjo reguliuoti gyvenimą.

O prie ko čia vilkai ir avys, paklausite? Ogi prie to, kad religijos ir gyvenimo būdo pakeitimas yra ne esminis, o tik žmonių galvose. Viskas, kas buvo gamtos, dievo ar dievų sukurta, tebeveikia. Gyvūnai, skirtingai nei žmonės, ne veidmainiai. Jie nekeičia savo gyvenimo būdo pagal vėjo pūstelėjimą. Mūsų miškuose gyvenantys vilkai žino tik savo deivę Medeiną, (kitur dar vadinama Žvorūna, Žvėrūna, Diana), kurios besąlygiškai klauso. Medeina sprendžia, kada ir ką leisti vilkams sumedžioti, taip pat klaidina medžiotojus, gindama savo pavaldinius. Ir tik tinkamai su ja susitarus, medžioklė bus sėkminga. Vilkai nėra girdėję kažkokių šv. hubertų, jurgių bei kitokių veikėjų ir su jais neturi jokio reikalo. Jie vilkams tiesiog neegzistuoja.

Bėda ta, kad ūkininkai meldžiasi ar apsimeta, kad tai daro, svetimiems dievams ir tiems šv., bet jie neturi jokio poveikio mūsų vilkams.

Pagerbkite Medeiną ir paprašykite jos suvaldyti savo vilkus. Ir ji be vargo tai padarys! Tik nežudykite jų, nes jokios pagalbos nesulauksite, jokie tie šv. tikrai nepadės, nes čia jų tiesiog nėra, jie tik jūsų galvose.

Kategorijos: Akiračiai, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Religija, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

  1. Kęstutis:

    Autoriui sveikinimai už šventinius pamąstymus, o priekaištai ūkininkams – jei dieną vilkas miega už krūmo, o kitoje pusėje to pačio krūmo ganosi avys ir dar paliekamos nakčiai, tai kas tada vilkui belieką?

  2. Laima:

    Šaunuolis autorius!Pagerbkime ir kiek įmanoma atblokuokime savo tikruosius dievulius ir prodievulius-tiksliai lietuviškai reiktú vadinti juos tėvuliais ir protėvuliais-pajauskime jú baltà šviesos sekà,išreikštà genais,mumyse,padėkime pajausti šià baltà šviesà klystantiems-juodùjù jėgù jau nuvestiems šleivu-sleivu (anglai šį žodį taria sleiv,o rašo slave-galime interpretuoti kaip ideologiškai pavergtas žmogus ) ideologiniu keliu.Ir saugokime savo dabar juodùjù antibaltiškù jėgù taip puolamà kalbà-tà mùsù protėvuliù sukurtà raktà,nurodantį kas balta,kas juoda,o kas nuklydo sleivu ideologiniu keliu …Su šventėmis! 🙂

  3. Nemedžioklis:

    Vilkai protingi. Pasakojo, kaip vilkai smarkokai, veik pusgyviai apkramsnojo medžioklį, anas nespėjo net šaunyko išsitraukti. Pabandė ragauti ir kuprinėj buvusį planšetinį Apple. Kaip ir tą obuolį – prakando ir išspjovė – su technologijom nepasigalinėsi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: