Kviečia dieviškas kanklių muzikos vakaras „Leliumų kanklės“ (video) (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Gruodžio 20 d., penktadienį,  18 val., Vilniuje, Mokytojų namų Baltojoje salėje (Vilniaus g. 39) bus surengtas kanklių adventinis koncertas „Leliumų kanklės“. Šį jau antrus metus vykstantį šventinį renginį  rengia muzikantė, „Kanklių rato“ įkūrėja, etnomuzikos ir papročių puoselėtoja Agotos Zdanavičiūtės.

Šis vakaras kvies panirti į kanklių skambesį, apsigaubti ramybe ir pajusti vienybę tarpusavyje.

Kanklės – šventas ir labai asmeninis instrumentas. Šį vakarą bus proga išgirsti, kaip jos melodingai bendrauja gausdamos tarpusavyje. Skirtingi kanklininkai turi savo asmeninį priėjimą ir grojimo būdą. Tad „Leliumų kanklės“ – tai ne tik muzikinis vakaras, bet ir susitikimas su pačiu instrumentu, kurį skirtingai prakalbina muzikantai ir kuris perduoda mums leliumų dvasią ir laukimą.

Jums kankliuos „Kanklių rato“ V-ojo ciklo kanklininkai, grupių Sen Svaja ir Laiminguo muzikantė Agota Zdanavičiūtė, vaidila Gediminas Žilys, devynstygių kanklių deivė Žemyna Trinkūnaitė su savo mokine ir garbės viešnia Japonijos ambasadoriaus žmona Juko Jamasaki (山崎裕子), kanklininkė ir kanklių miestrė iš Latvijos – Anda Abelė (Anda Ābele), užburiančio folklore grupė „Rana“ bei autorinės muzikos apipintos etno elelmentais grupė „Mainuo“.

„Leliumų kanklės“ – tai tradiciniu tampantis kanklių muzikos ir žiemos meto dainų vakaras panardinantis  į kanklių skambesį, į užburiančia garsų jūrą, į leliumavimą.

Renginys nemokamas.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: