Įteikti 2019 metų Kultūros ministerijos apdovanojimai (0)

Įteiktos 2019 metų Kultūros ministerijos premijos | lrv.lt nuotr.

Įteikti 2019 metų Kultūros ministerijos apdovanojimai | lrv.lt nuotr.

Iškilmingame renginyje Vilniaus miesto rotušėje kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas įteikė šių metų Kultūros ministerijos apdovanojimus labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams, kūrėjams.

M. Kvietkauskas dėkojo laureatams už pasišventimą kalbai, raštijos istorijai, tradicinės ir etninės kultūros puoselėjimui. Taip pat kultūros centrų darbuotojams, muziejininkams, restauratoriams, bibliotekininkams, kultūros mokytojams, talentingiems jauniesiems kūrėjams. „Tai didžiulis mūsų kultūrinio gyvenimo spektras. Man šiemetinius apdovanojimus norėtųsi pavadinti taip: nuo Martyno Mažvydo katekizmo iki slemo“, – sakė kultūros ministras.

Martyno Mažvydo apdovanojimas, skiriamas už nuopelnus Lietuvos valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui, šiais metais įteikta dr. Živilei Nedzinskaitei ir dr. Dariui Antanavičiui už fundamentalias Kražių kolegijos istorijos ir veiklos šaltinių publikacijas.

Apdovanojimas už muziejininkystės darbus apdovanota Lietuvos jūrų muziejaus Edukacijos ir lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Renata Treigienė, o apdovanojimas už muziejų vertybių restauravimo darbus – Lietuvos dailės muziejaus P. Gudyno restauravimo centro Mokslinių tyrimų skyriaus restauravimo technologė chemikė dr. Jurga Bagdzevičienė.

Kultūros ministerijos apdovanojimas už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose įteikta Panevėžio rajono Paįstrio kultūros centro direktorei Daivai Kiršgalvienei.

 Įteiktos 2019 metų Kultūros ministerijos premijos | lrv.lt nuotr.

Įteiktos 2019 metų Kultūros ministerijos premijos | lrv.lt nuotr.

Apdovanojimas už bibliotekininkystės, bibliografijos, knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekose skirtas Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėjai Audronei Berezauskienei.

Apdovanojimai už geriausias kultūrinės švietimo veiklas įteikti Nacionalinės dailės galerijos vyr. metodininkei, švietėjai Eglei Nedzinskaitei ir kompozitorei, muzikos terapeutei, Stalo teatro vadovei Snieguolei Dikčiūtei Pranulienei.

Trys apdovanojimai įteiktio už tradicinės kultūros puoselėjimą ir skleidimą: tautodailininkui, sertifikuotam tautinio paveldo amatininkui, tradicinės liaudies skulptūros ir kryždirbystės papročius puoselėjančiam medžio drožėjui Rimantui Zinkevičiui, Antano ir Jono Juškų muziejaus kūrėjams Arūnui ir Vidai Sniečkams ir etnologei, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotojai Gražinai Kadžytei.

 Įteiktos 2019 metų Kultūros ministerijos premijos | lrv.lt nuotr.

Įteiktos 2019 metų Kultūros ministerijos premijos | lrv.lt nuotr.

Metų debiuto apdovanojimą pelnė jaunosios kartos lietuviško kino kūrėjas, kino operatorius ir režisierius Vytautas Katkus.

Penkiems menininkams kultūros ministras įteikė Jaunojo kūrėjo apdovanojimus: kino režisierei Aistei Žegulytei-Zapolskai, šiuolaikinei menininkei, antropologei, performanso kūrėjai ir scenografei Godai Palekaitei, tapytojui Povilui Ramanauskui, poetei Gretai Ambrazaitei, rašytojui ir aktoriui, slemo poezijos kūrėjui ir atlikėjui Mariui Povilui Martynenko.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: