„Iš savo varpinės“: Algis Avižienis: Diktatorius tarp nacionalizmo, socializmo ir…liberalizmo (video) (2)

Diktatorius tarp nacionalizmo, socializmo ir...liberalizmo | varpine.org nuotr.

Diktatorius tarp nacionalizmo, socializmo ir…liberalizmo | varpine.org nuotr.

Pastarosiomis dienomis „karščiausia“ tema – „Brexit“. Anglijos Brexit, kai dar kartą parodė nacionalinės idėjos gajumą. Tačiau panašūs susidūrimai tarp nacionalizmo ir internacionalizmo, kaip ir tarp liberalizmo ir socializmo jau vyko.

Europos istorija nuo XX-to amžiaus pradžios, o tiksliau net nuo XIX a. vidurio rodo besitęsiančią koliziją tarp nacionalizmo, internacionalinio socializmo, ir liberalizmo.

Šios „Iš savo varpinės“ laidos pagrindinis veikėjas yra Italijos diktatorius Benitas Musolinis (Benito Mussolini), kuris kaip niekas kitas geriausiai iliustruoja politiko virsmus veikiant kone kraštutiniai priešiškų ideologijų bei jų nešiotojų įtakoje.

Pati Benito Musolinio asmenybė yra ypatingai spalvinga ir tikrai gaila, kad šiandien apie jį galime nesibaimindami pasmerkimo kalbėti vien tik per Hitlerio sąjungininko prizmę. Tačiau „Iš savo varpinės“ laida skirta mąstantiems žmonėms, kurie patys daro išvadas.

Algis Avižienis, buvęs JAV diplomatas, bei diplomatijos istorijos žinovas pateiks ne tik istoriografijoje plačiai nušviestus faktus, tačiau ir tai ko mūsų medijų pagalba greičiausiai niekada neperskaitysite.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: