Teismas dėl Punios šilo išsaugojimo: Aplinkos ministerija taps atsakovu, buvęs aplinkos ministras – liudytoju (2)

Punios šilas | R. Jakaičio nuotr.

Punios šilas | R. Jakaičio nuotr.

Gruodžio 17 d. vyko pirmasis teismo posėdis, kuriame buvo svarstomas nevyriausybinės aplinkosaugos organizacijos Baltijos aplinkos forumo skundas dėl Punios šilo rezervato plėtros sustabdymo. Nevyriausybininkai siekia panaikinti aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos pavedimu įpareigotos Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos įsakymą, kuriuo buvo sustabdyta Punios šilo rezervato plėtra. Proceso metu buvusį aplinkos ministrą Kęstutį Navicką nutarta įtraukti kaip liudytoją. Teismas pasiūlė išplėsti skundą ir įtraukti Aplinkos ministeriją į procesą ne kaip trečiąją šalį, bet kaip atsakovą.

„Šiandien vykęs teismo posėdis mus labai teigiamai nuteikė. Mes didžiuojamės Vilniaus apygardos administraciniu teismu, kuris yra labai įsitraukęs į eigą, aktyviai gilinasi ir stengiasi ištirti visas faktines aplinkybes. Manome, kad būtent Aplinkos ministerijos vadovybė yra atsakinga už neišmintingą sprendimą stabdyti rezervato plėtrą ir ji pati, o ne jos pavedimą vykdyti turėjusi Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, turi įrodyti, kad šis sprendimas buvo pagrįstas ir pagaliau visuomenei pateikti argumentus,“ – po posėdžio sakė Baltijos aplinkos forumo direktorius Žymantas Morkvėnas.

Nevyriausybininkams atstovaujantis „SPC legal“ advokato padėjėjas Arnas Bareika pritarė: „Į skundą kompleksiškai besigilinantis teismas pasiūlė į nagrinėjimą įtraukti visus su skundžiamu įsakymu susijusius dokumentus, o konkrečiai – ir Aplinkos ministro K. Mažeikos pavedimą stabdyti rezervato plėtrą. Taigi, po mūsų patikslinimo Aplinkos ministerija taps atsakovu byloje, kas mus džiugina, nes tada galėsime aktyviau reikalauti atsakomybės iš pačios ministerijos, reikalauti paaiškinimų ir argumentų.“

Ši byla – viena pirmųjų Lietuvos teismų praktikoje, kai aplinkosaugos srityje veikianti nevyriausybinė organizacija pripažinta tinkama ginti viešąjį interesą. Tai – itin svarbus teismų praktikos atvejis, atveriantis realią galimybę ir kitoms gamtosaugos iniciatyvoms atstovauti viešąjį interesą teismuose.

Šiam teisminiam procesui paremti renkamos lėšos. Visuomenė aktyviai įsitraukia – jau surinkta daugiau nei 3400 Eur. Skirti paramą galima svetainėje www.puniossilas.lt.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: