Nuo 2020 m. keisis šauktinių amžius (1)

Kariai | lrs.lt nuotr.

Kariai | lrs.lt nuotr.

Gruodžio 12 d. Seimas nusprendė sumažinti į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukiamų karo prievolininkų amžių. Nuo 2020 m. sausio 1 d. vietoj 19–26 metų bus šaukiami 18–23 metų vaikinai. Už šias Karo prievolės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3037(2) balsavo 88 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras.

Pasiūlymo iniciatoriai tvirtina, kad vyresnio amžiaus karo prievolininkams nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba dažniau sukelia neproporcingai didelę žalą (šeiminės, darbinės aplinkybės, gyvenimas užsienyje).

Kaip ir iki šiol, savanoriškai šauktiniais kariais galės tapti 18–38 metų vyrai ir moterys.

Priimtais pakeitimas taip pat nuspręsta patvirtinti karinio personalo rezervo pertvarką. Pagal naujas nuostatas, aktyviojo kariuomenės personalo rezervo karys bus apibrėžiamas kaip parengtojo kariuomenės personalo rezervo karo prievolininkas, atliekantis tarnybą aktyviajame rezerve. Aktyvusis kariuomenės personalo rezervas taps parengtojo kariuomenės personalo rezervo karo prievolininkų dalis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. ŽEMAITIS - GRIEŽTAS NE ŠAUKTINIŲ KARIUOMENEI!:

  BŪTINA ATŠAUKTI ŠAUKTINIŲ KARIUOMENĘ, NES DEMOKRATIŠKOJE ŠALYJE GALI BŪTI TOLERUOTINA TIK PROFESIONALI (PABRĖŽIU – TIK PROFESIONALI) KARIUOMENĖ. Taip, sakysite, kad ji yra “ten ir ten” bet blogai, kad ji dar kai kuriose demokratijose užsiliko. Ir jos mums šiuo požiūriu tikrai ne pavyzdys.
  Vis daugiau ir daugiau Vakarų demokratijų atsisako tos žmogaus teises ir lyčių lygybės principus pažeidžiančio reiškinio – šauktinių kariuomenės. Na, o Lietuva prieš kelis metus (2015 m. kovą) žengė tą gėdingą žingsnį atgal – įvedė šauktinių kariuomenę… Dalis jaunimo į tai atsakė išaugusia emigracija (LSD einamoji statistika rodo, kad 2015 m. kovą emigracija tiesiog padvigubėjo, ir po to ji iš esmės nebesikaitė).
  Tad raginu būti pilietiškais – tarti griežtą NE šauktinių kariuomenei. Rinkimuose nebalsuokite už tas partijas ir politikus, kurie remia šauktinių kariuomenę.
  Mūsų mentalitetui jau seniai laikas atitrūkti nuo sovietinio-rusiško. Tik tokiose atsilikusiose šalyse, kaip putlerinė Rusija visuomenė toleruoja šauktinių kariuomenę. Tad į ką lygiojamės?
  Be to, būtina siekti, kad Europos Sąjunga taptų federacija su galinga federaline ES kariuomene (visiškai atsisakant neefektyvių nacionalinių), kuri taptų JAV ir kt. demokratijų pilnaverčiu partneriu NATO sistemoje. Taip pat būtina siekti, kad NATO taptų GLOBALIA demokratiškų šalių karine sąjunga (įtraukiant Australiją, Japoniją ir kt. pasaulio demokratijas).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: