V.Majoro vardo premija paskirta medžio meistrui A.Ridikui (0)

Vytauto Majoro vardo premija – medžio meistrui Algirdui Ridikui | Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Vytauto Majoro vardo premija – medžio meistrui Algirdui Ridikui | Klaipėdos rajono savivaldybės nuotr.

Šiemet į Klaipėdos rajono savivaldybės įsteigtą 1 000 eurų Vytauto Majoro vardo tautodailininko premiją buvo pasiūlyti 5 nusipelnę menininkai. Atrankos komisijos sprendimu, premija už meistriškumą, aktyvią ir kūrybingą veiklą tautodailės srityje, Klaipėdos rajono vardo garsinimą bus įteikiama Priekulės seniūnijoje gyvenančiam medžio drožėjui Algirdui Ridikui.

Vytauto Majoro vardo tautodailininko premijos tikslas – skatinti Klaipėdos rajono liaudies meno kūrėjų aktyvumą, kūrybiškumą, meistriškumą, pagerbti tautodailininkus, tęsiančius senųjų amatų papročius. Ji skiriama Klaipėdos rajone gyvenantiems ir dirbantiems Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus Gargždų sekcijos nariams, meno kūrėjams, priklausantiems Lietuvos tautodailės kūrėjų

asociacijai, tradicinių amatų meistrams, kurių gaminiai yra sertifikuoti už aktyvią, kūrybingą veiklą tautodailės srityje. Nusipelniusius gauti premiją galėjo siūlyti Klaipėdos rajono kultūros ir švietimo įstaigos, asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės, pavieniai asmenys.

Šių metų premijos laimėtojo A. Ridiko kūryboje vaizduojami siužetai artimi liaudies tapyboje dominuojantiems motyvams: gamtos scenos, istoriniai įvykiai ir portretai, religiniai siužetai. Per pastaruosius penkerius metus tautodailininkas yra eksponavęs savo darbus daugiau nei 15-oje parodų ne tik Klaipėdos apskrityje, bet ir už jos ribų.

„Ilgametis tradicinių amatų puoselėtojas skatina ir jaunimą, moko juos medžio drožybos subtilybių“, – sako Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus pirmininkė Vida Šmitienė.

Pasak komisijos pirmininkės, mero pavaduotojos Violetos Riaukienės, visų atrankoje dalyvavusių tautodailininkų darbai buvo techniški ir aukšto meninio lygio, kiekvienas buvo vertas laimėjimo, tačiau pranašumą lėmė tai, kad A. Ridikas aktyviai dalyvavo parodose, mugėse, o tai irgi yra vienas iš atrankos kriterijų renkant laureatą.

Premijos laimėtojas A. Ridikas gimė 1963 m. vasarį. Mokėsi Klaipėdos Dailės mokykloje, vėliau baigė tuometį Telšių taikomosios dailės technikumą. 1999 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariu (dabar atstovauja Gargždų sekcijai), o dar po šešerių metų jam suteiktas ir Meno kūrėjo statusas. Tautodailininko darbai jau yra pasklidę po visą pasaulį.

Premija Algirdui Ridikui bus įteikiama Klaipėdos rajono tautodailininkų parodos atidarymo metu gruodžio 6 d. (penktadienį) 16 val. Gargždų krašto muziejuje.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: