Europos valstybių nacionaliniai parlamentai privalo dalyvauti Europos ateities svarstymuose (0)

europa

europa.eu nuotr.

Gruodžio 1–3 dienomis Seimo Europos reikalų komiteto delegacija, vadovaujama Seimo Pirmininko pavaduotojo, Europos reikalų komiteto pirmininko Gedmino Kirkilo, dalyvauja Helsinkyje vykstančioje LXII (šešiasdešimt antrojoje) Sąjungos reikalų parlamentinių komitetų konferencijoje (COSAC).

Renginyje pranešimus skaito Suomijos Ministras Pirmininkas Antis Rinė (Antti Rinne), Europos Parlamento pirmoji vicepirmininkė Meirid Makgines (Mairead McGuinness), Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Ševčovičius (Maroš Šefčovič).  Konferencijoje vykstančiose diskusijose dominuoja naujosios Europos Komisijos (EK) prioritetai ir EK pirmininkės Ursulos fon der Lejen (Ursulos von der Leyen) pasiūlymas įsteigti Europos ateities konferenciją, derybų dėl būsimos ES daugiametės finansinės programos, „Brexit“, klimato kaitos ir teisės viršenybės klausimai.

COSAC dalyvaujantys Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Danijos ir Baltijos valstybių parlamentų nariai pabrėžė būtinybę tinkamai įtraukti nacionalinius parlamentus į ES sprendimų priėmimo procesą ir drauge su ES piliečiais bei institucijomis ieškoti sprendimų ES ateities klausimams. Nacionalinių parlamentų atstovai diskutuoja ir apie būsimos konferencijos turinį, siūlydami, kad jos darbotvarkėje turėtų atsirasti migracijos ir ES solidarumo temos.

Kalbėdamas apie būsimą Europos ateities konferenciją, G. Kirkilas taip pat pažymėjo, kad nacionaliniai parlamentai privalo dalyvauti diskusijoje dėl Europos ateities, kitaip ši diskusija bus nepilnavertė. Europos Sąjunga istoriškai puoselėja vertybių sistemą, kuri siekia užtikrinti solidarumą ir piliečių gerovę. Europos piliečių gerovė yra ne tik vertybė savaime, bet svarbus aspektas Sąjungos ekonomikos augimui, našumui, ilgalaikiam tvarumui ir visuomenės stabilumui. Todėl Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios Suomijos pasiūlyta gerovės ekonomikos tema yra ypatingai svarbi Europos ateičiai. Piliečių gerovė turėtų tapti viena iš būsimos konferencijos apie Europos ateitį temų.

Konferencija dėl Europos ateities. Naujoji Europos Komisijos pirmininkė Ursula fon der Lejen savo paskelbtose politinėse gairėse ,,Mano Europos darbotvarkė“ vienu iš pagrindinių ateinančios kadencijos prioritetų išskyrė ketinimą įsteigti Konferenciją dėl Europos ateities, kurioje piliečiai, pilietinė visuomenė ir ES bei valstybių narių institucijos dalyvautų kaip lygūs partneriai sprendžiant ES ateities klausimus. Europos Komisija ketina aktyviai dirbti drauge su Europos Parlamentu ir Taryba siekdama sutarti dėl konferencijos datos, formato ir dydžio.  Europos Parlamento Konstitucinių reikalų komitetas priėmė sprendimą, kad rezoliucija šiuo klausimu turi atsirasti dar šių metų gruodžio mėn., tikintis, kad gruodžio mėn. Europos Vadovų Tarybos išvadose atsispindės siūlomos konferencijos koncepcija.

Politinėse gairėse daugiausia dėmesio skiriama ateinančių penkerių metų ir gerokai ilgesnio laikotarpio šešiems plataus užmojo Europos tikslams. Tai yra:

  • Europos žaliasis kursas
  • Ekonomika, kuri tarnauja žmonėms
  • Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa
  • Europinio gyvenimo būdo apsauga
  • Stipresnė Europa pasaulyje
  • Naujas Europos demokratijos postūmis.

Šiose gairėse, be kita ko, deklaruojamas siekis sustiprinti Europos Komisijos ir Europos Parlamento partnerystę.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: