VU Kultūros centras kviečia į advento ir Kalėdų dainų mokymus (0)

VU folkloro ansamblis „Ratilio“ | vu.lt nuotr.

VU folkloro ansamblis „Ratilio“ | vu.lt nuotr.

Artėjant didžiosioms metų šventėms, VU Kultūros centras kviečia visus bendruomenės narius pasinerti į folkloro meną ir drauge mokytis kalendorinių švenčių sutartinių, advento ir Kalėdų dainų. Renginys vyks gruodžio 2 d. 18 val. VU Didžiojoje auloje (M. K. Čiurlionio g. 21). 

Kultūros centras kvies pasimokyti žiemos, pavasario, vasaros ir rudens kalendorinių švenčių sutartinių. Sutartinės – ypatingi lietuvių liaudies kūriniai, stebinantys savo forma, daugiabalsiškumu ir ritmo derme. Jas galima ne tik giedoti, bet, akcentuojant apeiginę, maginę paskirtį, įprasminti pasitelkiant choreografinį folklorą. Dėl savo unikalumo sutartinės įtrauktos ir į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Artėjančių didžiųjų metų švenčių įkvėpti, VU folkloro ansamblio „Ratilio“ nariai supažindins bendruomenę ir su senosiomis lietuvių advento bei Kalėdų dainomis. Iškart po kalendorinių švenčių sutartinių vyksiančiuose Kalėdų dainų mokymuose skambės melodijos, kurios dažnam bus nesunkiai atpažįstamos iš specifinių teksto elementų, kaip kalėda, kalėdzieka, lėliu kalėda, leliumai, aleliuma, aladumai, oi lėliu lėliu.

Advento ir Kalėdų dainų mokymai – unikali proga susipažinti su šių senųjų dainų unikalumu, pajusti melodijų ir tekstų magiją ir estetinį malonumą. Šokamosios sutartinės sudomins ne tik akademinį jaunimą bei VU darbuotojus, bet ir visus, kurioms įdomios senosios mūsų tautos tradicijos, kurie nori išsaugoti savo etninę savastį.

Mokytis šokių ir dainų padės VU folkloro ansamblio „Ratilio“ nariai ir meno vadovė Milda Ričkutė. Įėjimas į renginį laisvas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: