Mažvydo bibliotekoje vyko konferencija „Bibliotekininkas – švietėjas: vaidmenys, gebėjimai ir paslaugų perspektyvos“ (tiesioginė transliacija) (0)

Vyks konferencija „Bibliotekininkas – švietėjas: vaidmenys, gebėjimai ir paslaugų perspektyvos“ | Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotr.

Konferencija „Bibliotekininkas – švietėjas: vaidmenys, gebėjimai ir paslaugų perspektyvos“ | lnb.lt nuotr.

Gruodžio 2 d., 9 val. (registracija nuo 8 val.), Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje prasidėjo konferencija „Bibliotekininkas – švietėjas: vaidmenys, gebėjimai ir paslaugų perspektyvos“.

Jau kelis dešimtmečius gruodžio pradžioje rengiama bibliotekininkystės ir informacijos mokslininkams bei praktikams skirta konferencija „Vaclovo Biržiškos skaitymai“, žymiojo bibliotekininkystės veikėjo gimimo dienai paminėti. „Biržiškos skaitymų“ konferencijų sėkmę lėmė tai, kad šiuose renginiuose keliami bibliotekinei bendruomenei itin svarbūs probleminiai klausimai, o į jų diskusijas sutelkiami mokslininkai bei bibliotekininkystės specialistai. 2019 m. „Biržiškos skaitymuose“ siūlome diskutuoti apie bibliotekų mokomajį vaidmenį ir jam įgyvendinti reikalingus gebėjimus, mokomosios veiklos turinį bei naujus būdus. Bibliotekų švietimo veiklos reikšmė pripažinta tarptautiniuose bei nacionaliniuose tyrimuose ir strateginiuose dokumentuose.

Konferencijoje bus ieškoma atsakymo į klausimus: kas yra ir kas nėra mokomoji veikla bibliotekose? Kokių žinių ir gebėjimų reikia bibliotekininkui norint įsitraukti į mokomąją veiklą? Kaip keičiasi švietėjiška veikla bibliotekose, ko galima pasimokyti iš įgytos patirties?

Renginys padės tobulinti švietimo programų rengimą bibliotekose, suteiks naujų idėjų, padedančių ugdyti bibliotekininkų gebėjimus, skatins glaudesnį bendradarbiavimą tarp mokslininkų bei praktikų.

Konferenciją rengia Lietuvos bibliotekininkų draugija, Vilniaus universiteto Komunikacijos ir Filosofijos fakultetai bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Konferenciją remia Lietuvos kultūros taryba, UAB „Asseco Lietuva“.

Tiesioginė transliacija:

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: