Aplinkos ministerijai pateiktas Punios šilo apsaugos tikslų projektas (0)

Aplinkos ministerijai pateiktas Punios šilo apsaugos tikslų projektas | lrv.lt nuotr.

Aplinkos ministerijai pateiktas Punios šilo apsaugos tikslų projektas | lrv.lt nuotr.

Siekiant subalansuoti apsaugos tikslus Punios šilo botaninio-zoologinio draustinio teritorijoje, Aplinkos ministerija pavedė Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai (VSTT) iki 2019 m. gruodžio 1 d. parengti ir pateikti vietovės, atitinkančios gamtinių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus ir įrašytos į sąrašą, skirtą pateikti Europos Komisijai, – „Punios šilas“ apsaugos tikslų projektą.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio įsakymu buvo suburta darbo grupė, kurią sudarė VSTT Metodinio-analitinio centro gamtosaugos ekspertai, Biologinės įvairovės skyriaus specialistai, mokslininkai – miškininkai iš Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos, Nemuno kilpų regioninio parko darbuotojai. Punios šile buvo atlikta Europos Bendrijos svarbos gamtinių vertybių inventorizacija ir jų būklės vertinimas.

Lapkričio 14 d. Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre vyko diskusija apie Punios šilą, kurioje dalyvavo mokslininkai, gamtosaugos specialistai ir visuomenės atstovai. Susirinkusiems buvo pristatyti Punios šilo vietovės gamtinių vertybių būklės vertinimo rezultatai. Pakvietus diskutuoti, kaip šioje vietovėje būtų galima veiksmingiau išsaugoti geros būklės buveines, pagerinti nepakankamai gerą buveinių būklę, kaip spręsti dėl sanitarinių kirtimų ir genetinių medynų susidariusią dilemą bei patenkinti visuomenės lūkesčius, diskusijos dalyviai išsakė daug vertingų įžvalgų, nuomonių ir pasiūlymų. Mokslininkų ir visuomenės atstovų susirinkimas buvo diskusinio pobūdžio, jame dar nebuvo pateiktos galutinės ekspertų patarimai.

Vykdant Aplinkos ministro pavedimą dėl apsaugos tikslų nustatymo Punios šilo botaninio-zoologinio draustinio teritorijoje, lapkričio 29 d. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba pateikė Aplinkos ministerijai vietovės, atitinkančios gamtinių buveinių apsaugai svarbių teritorijų atrankos kriterijus ir įrašytos į sąrašą, skirtą pateikti Europos Komisijai, – „Punios šilas“ apsaugos tikslų projektą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: