Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė pradėjo kelionę į didžiąsias žiemos šventes (nuotraukos) (2)

Mugės akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Mugės akimirkos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Paskutinę rudens dieną sostinėje surengta 17-oji  Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė, kalėdinę nuotaiką pradėjusi skleisti jau nuo vidurdienio. Šalia Vilniaus Rotušės ir pačioje Rotušėje įsikūrusiame Kalėdų miestelyje savo šalių tradicijas pristatė daugiau nei  30 užsienio valstybių, mugėje dalyvavo Tarptautinės mokyklos, Tarptautinės moterų asociacija. Iš viso lankytojus kvietė daugiau nei 40 skirtingų stendų su unikalia produkcija iš viso pasaulio.

Šventiniame renginyje buvo galima pamatyti bei įsigyti ambasadų darbuotojų, visuomeninių organizacijų atstovų pagamintų rankdarbių, kalėdinių dekoracijų, papuošalų, saldumynų ir įvairių suvenyrų. Nuo vidurdienio Rotušėje skambėjo įvairių tautų muzika ir dainos.

O mažieji Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės lankytojai galėjo susitikti su tikru Kalėdų Seneliu iš Korvatunturi Laplandijoje, kuris tradiciškai į Vilnių atvyksta specialiai organizatorių kvietimu.

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos organizuojama Tarptautinė Kalėdų labdaros mugė skirta įkvėpti visuomenę geriems darbams, padėti sunkumus patiriantiems žmonėms ir remti organizacijas, kurios savo pastangomis siekia užtikrinti jų gerovę.

Mugės metu surinktos lėšos tradiciškai bus paaukotos dešimčiai lietuviškų organizacijų, besirūpinančių vaikų, moterų, neįgaliųjų bei senjorų gerove.

Mugės globėja – pirmoji Lietuvos ponia Diana Nausėdienė, Garbės globėja – Birutė Vizgirdienė.

Pavakare Rotušės aikštėje įžiebta eglutė, skambėjo ambasadorių palinkėjimais įvairiausiomis pasaulio kalbomis – jie kasmet svetingai kviečia pasaulio žmones atvykti į Vilnių ir skleidžia žinią apie magiškas Kalėdas Lietuvos sostinėje. Į pirmąją kelionę nuo Rotušės aikštės pajudėjo ir ryškiaspalvis Kalėdų traukinukas. O vakare Katedros aikštėje sužibo ir pagrindinė sostinės Kalėdų eglė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: