Rygoje vyksta 38-oji Baltijos Asamblėjos sesija ir 25-oji Baltijos Taryba (0)

Baltijos Asambleja | lrs.lt nuotr.

Baltijos Asambleja | lrs.lt nuotr.

Lapkričio 28-29 dienomis, Rygoje vyksta 38-oji Baltijos Asamblėjos (BA) sesija ir 25-oji Baltijos Taryba. BA apdovanojimų iškilmėse ir BA sesijos atidaryme dalyvauja Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo valdybos sprendimu į Rygą taip pat vyko Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje (BA) pirmininkas Valerijus Simulikas, Seimo nariai Kęstutis Bartkevičius, Virgilijus Poderys, Viktoras Rinkevičius, Audrius Šimas, Gintaras Vaičekauskas ir Antanas Vinkus.

38-oji BA sesija dėmesį sutelkia į šias temas: bendros Baltijos valstybių energijos rinkos kūrimas, projekto „Rail Baltica“ plėtra, Baltijos valstybių bendradarbiavimas aukštojo mokslo ir medicinos srityse, vandenilio panaudojimo Baltijos valstybėse galimybes.

25-oji Baltijos Taryba įvertins 2019 metų rezultatus, nubrėš bendradarbiavimo prioritetus ir uždavinius 2020 metams.

Išsamią BA sesijos ir Baltijos Tarybos programą galima rasti čia.

BA sesijos išvakarėse, lapkričio 28 d., tradiciškai bus įteikti apdovanojimai – Baltijos Asamblėjos premijos ir 2019 m. Baltijos Asamblėjos medaliai.

Literatūros premija šiais metais skiriama Leel Tungal, Estija) – už autobiografinę trilogiją „Draugė mergaitė“ (Tänapäev, 2018 m.), ypač už paskutinę šios serijos knygą „Moters prisilietimas“ (Tänapäev, 2018 m.), kurioje vaiko lūpomis pasakojama apie Stalino laikus; meno premija – Normundui Šnė (Normunds Šnē, Latvija) – už Baltijos valstybių šimtmečio minėjimo koncertą, kuriame grojo „Sinfonietta Rīga“ ir Talino kamerinis orkestras (koncertas skambėjo 2018 m. rugpjūčio 28 d. Baltijos jūros festivalio metu Stokholmo „Berwaldhallen“ koncertų salėje); mokslo premija – prof., habil. dr. Jūrui Baniui (Lietuva) – už išskirtinį indėlį į feroelektros ir fazinio virsmo mokslinius tyrimus ir inovacijas, už nuopelnus mokslui ir lyderystę plėtojant mokslinius tyrimus.

Tą pačią dieną bus įteiktas ir Inovacijos apdovanojimas, bet laimėtojas, kaip jau įprasta, skelbiamas apdovanojimų iškilmių metu.

Baltijos Asamblėjos medaliu, be kitų septynių laimėtojų, bus apdovanoti sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga – už išskirtinį indėlį ir nuoširdų bendradarbiavimą įgyvendinant bendrus Baltijos valstybių sveikatos priežiūros projektus – ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika – už aktyvų bendradarbiavimą su Latvijos ir Estijos kompetentingų veterinarijos institucijų vyriausiaisiais veterinarijos pareigūnais rengiant bendrus renginius Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms svarbiems strateginiams maisto saugos ir veterinarijos klausimams aptarti.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: