„Mokslo sriuba“: kodėl sovietams nepavyko nuskristi į Mėnulį? (video) (5)

„Mokslo sriuba“: kodėl sovietams nepavyko nuskristi į Mėnulį? | LRT nuotr.

„Mokslo sriuba“: kodėl sovietams nepavyko nuskristi į Mėnulį? | LRT nuotr.

Praeito amžiaus kosmoso lenktynėse dalyvavę mokslininkai žinojo: norint nuskristi į Mėnulį, reikia erdvėlaivio, kuris skrietų 11 kilometrų per sekundę greičiu ir pasiektų Mėnulio orbitą. Tokiam greičiui pasiekti, JAV ir Sovietų Sąjunga kūrė galingas raketas nešėjas. Kūriniai buvo įspūdingi – amerikiečių „Saturn V“ ir sovietų „N1“ raketos aukščiu pranoko 30 aukštų pastatus.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto A. Gustaičio aviacijos instituto doktoranto Lauryno Mačiulio teigimu, SSRS raketoje buvo sumontuota net 30 variklių. „Turint tiek daug variklių, didėja tikimybė, kad įvyks koks nors gedimas. Taip ir atsitiko. Sistema buvo per daug sudėtinga ir sovietams nepavyko su ja susidoroti“, – sako L. Mačiulis. Visi keturi „N1“ paleidimai buvo nesėkmingi.

Sovietų raketa „N1“ | LRT nuotr.

Sovietų raketa „N1“ | LRT nuotr.

Video:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.

Amerikiečių raketa „Saturn V“ | LRT nuotr.

Amerikiečių raketa „Saturn V“ | LRT nuotr.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Vidinis Balsas:

  ” Praeito amžiaus kosmoso lenktynėse dalyvavę mokslininkai žinojo: norint nuskristi į Mėnulį, reikia erdvėlaivio, kuris skrietų 11 kilometrų per sekundę greičiu ir pasiektų Mėnulio orbitą. Tokiam greičiui pasiekti, JAV ir Sovietų Sąjunga kūrė galingas raketas nešėjas. Kūriniai buvo įspūdingi – amerikiečių „Saturn V“ ir sovietų „N1“ raketos aukščiu pranoko 30 aukštų pastatus.” O kaip tokia masė švelniai nusileis ant Mėnulio ? Mėnulyje vakuumas, parašiutai neturi prasmės. To, praeito amžiaus kosmoso lenktynėse dalyvavę mokslininkai nežinojo ? O kokios reikėjo raketos sugrįžimui į Žemę ? Kiek kuro ir kokio ? Kur rasti kosmodromą ? Niekam nerūpėjo ? Gal geriau pasakokit , kaip valdžia mulkino liaudį viduramžiai – ne taip vemti verčia.

 2. Gardžiajai Sriubytei:

  Klausimas arba pasiūlymas:
  Ar jūsų MS, arba kas kitas turi „Skundų ir pasiūlymų knygą”, kur galima būtų trumpai apibūdinti kokią nors problemą, kuriai gal kažkas iš jūsų sugalvotų puikų sprendimą. Arba pasiūlytų savo įsivaizduojamą naujovę (gal medžiagų, gal technologijų, gal kitą naujovę), o jūs tai teorinei naujovei, turėdami reikiamų žinių, suteiktumėte praktinį gyvenimą? Juk ne vienam, apie kažką girdint, skaitant ar susiduriant su tuo, šauna į galvą mintis, jog tai, ką jie mato, patiria, ir t.t., galėtų būti kitaip išsprendžiama, tik patys (jau) to nepadarys, neturi tam būtinos bazės.

 3. Vidinis Balsas:

  Būtent: gal tenai kas nors aprašytu, kaip šimtatonę raketą vakuume netupdyti švelniai. . Ir kaip ją atgal iš skraidinti iš Mėnulio į Žemę. Laukiu nesulaukiu.

 4. Ar tikrai žmonės buvo MĖNULYJE???
  Pasaulio mokslininkai dar NEPAŽĮSTA NEI TREČIOJO, NEI KETVIRTOJO ŽEMĖS AŠIES FIZINIŲ JUDĖJIMO DĖSNIŲ ir JAU MĖNULYJE!?!?! Kaž-kas iš FANTASTINIO PASAULIO?!?!

 5. Taip, gerbiamieji! SENIAUSIOS ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBOS DĖKA, jau prieš 10 metų, YRA ĮMINTA PER 400 SENIAUSIŲJŲ KULTŪRŲ ŠALTINIŲ! JUOSE RASTA INFORMACIJA, LEIDO PAŽINTI TREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS, KURIE, SAVO RUOŽTU, LEIDO PAŽINTI PRAEITĮ, DABARTĮ ir ATEITĮ!!!
  ŠIAIS gi, METAIS, ĮMINIAU MŪSŲ PROTĖVIŲ 10 000 METŲ TRUKMĖS SUKARTA KELIĄ NUO JAPONŲ SALŲ IKI ATLANTO VANDENYNO, IR ATGALIOS į AZIJĄ!!!! KELYJE JIE PAGIMDĖ – KELTŲ, GALŲ, ISPANŲ, ANGLŲ, SLAVŲ ir KITAS KULTŪRAS!
  ŠLOVĖ SENIAUSIAI ŽEMĖJE LIETUVIŲ KALBAI, kuriai BŪTINA REIKALAUTI – SUTEIKTI
  NEMATERIALAUS KULTŪRINIO PAVELDO STATUSĄ!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: