R. Šarknickas. Valdžią reikia užgrobti bet kokia kaina – deja, grėsmė didėja! (29)

Robertas Šarknickas | lrs.lt nuotr.

Robertas Šarknickas | lrs.lt nuotr.

Pradėsiu nuo esamų įvykių: tolimųjų reisų vairuotojams keliami atlyginimai – mitingas; keliami mokytojams atlyginimai – mitingas; nekeliami mokesčiai ūkininkams – mitingas; keliami vaiko pinigai, pensijos – opozicija nepatenkinta ir t. t.

Kas vyksta Lietuvoje ir kas taip daro, spėlioti nebereikia – tai vyksta trečius metus su galimybe užgrobti valdžią melu, sabotažu. Kai pirmą kartą „valstiečiai“ atsisuko į tautą kartais irgi klysdami, bet drąsiai griaudami ir raudami korupcijos šaknis, klanus įvairiose valstybiniuose sektoriuose ir keletą metų kuria socialinį teisingumą: mažina vaistų kainas, didina atlyginimus. Kas vyksta, kodėl? Atsakymas iš neseniai buvusio įvykio, kuris, kaip manoma, vyksta jau ne vieną dieną iki šiol.

Užkurti automobiliai, kurie, vykstančio plenarinio posėdžio metu, važinėja po savivaldybes.

 „Pas mane buvo vienas Seimo opozicijos narys. Nepatikėsit, bet tris metus mane vis bandė kvailinti, kad jūs, „valstiečiai“, esate labai blogi.“ Gali būti, tikrai darome klaidų, bet kas dėl socialinio teisingumo, tikrai stengiamės maksimaliai padėti Lietuvos žmonėms, taip atsakiau garbingo amžiaus buvusiai mokytojai.

Ji man vėl sako: „Tai aš ir klausiu to Seimo nario, ką jie [„valstiečiai“ – aut. past.] padarė ne taip, nes mano kišenė, brangusis, ką kitą sako. Tris metus iš eilės jaučiu teigiamą pokytį. Jis suprato, kad esu mąstanti. Tuomet mandagiai atsisveikino ir nuėjo į kitą butą su kažkokia ponia. Neuždariau durų. Pasakiau tai porelei, baikite nors kartą kvailinti tautą, nenaikinkite ir neskaldykite valstybės. Šitaip besielgdami sukursite naujus tremtinius – emigrantus. Tarpusavio konfliktai naudingi nedraugiškoms valstybėms. Sustokite, juk jūs kalbate apie tremtinius kiekvieną dieną, o patys ką darote – meluojate ir meluojate per žiniasklaidą be sąžinės graužaties.“ „Jūs norite užgrobti valdžią, žmonių teisėtai išrinktą valdžią, – šaukiu jiems. – Gėda jums!“

Paskui jie nulipo laiptais žemyn ir išėjo į kitą laiptinę. Taip, į kitą, nes automobilio rakteliai buvo neištraukti. Liko stovėti užvestas. Bent jau taip teigė įvykio liudytoja. Gal bijojo, kad kita ar kitas kaimynas bus griežtesnis ir vysis, maža ką, kad pabėgti būtų lengviau.

Oho, galvoju, tikrai jau nieko nebestebina. Kaip bebūtų, linkiu jums, gerbiama mokytoja, sveikatos ir dėkoju už tiesą ir išmonę.

Ir noriu pastebėti, kad tokią pat informaciją šiandien Seime išgirdau ir iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos kolegos Seime. Pasirodo, opozicija identiška taktika veikė ir Šiaulių krašte, ragindami gyventojus pasirašyti prieš biudžetą. Štai tokia, gerbiamieji skaitytojai, yra mūsų opozicijos darbo specifika – kiršinti visuomenę, meluoti, išbalansuoti biudžetą ir sukurti destabilizaciją valstybėje. Kas svarbiausia, visa tai vyksta plenarinio posėdžio metu, kuomet Seime svarstomas svarbiausias valstybės klausimas – biudžetas! Akivaizdu, kas šiems asmenims yra svarbiau – tiesioginė Seimo nario pareiga ar valstybės destrukcija vardan valdžios? Tik klausimas, ar apie tai jie pasigirs prieš kameras atsakinėdami į žurnalistų klausimus?

Melas yra baisus ginklas, jis kiršina visuomenę. Gaila, kad taip vyksta jau trečius metus, dievaži, ko gero tai sindromas bet kokia kaina užgrobti teisėtai žmonių išrinktą valdžią ir atstatyti vėl viską atgal, kaip kad buvo po senovei: įvairiose institucijose, ministerijose, savivaldybėse sustatyti savi ir lojalūs žmonės, nepaisant fakto, kad pareigos dubliuojamos, nežiūrint tendencijų, kad gresia emigracijos banga, kuri jau gerus metus, kad ir iš lėto, bet stabilizuojasi, grįžtančiųjų skaičius yra augantis. Tai trijų metų valdančiųjų darbo vaisius.

Ir kol opozicijos užkurti automobiliai stovi įvairių savivaldybių daugiabučių kiemuose, kol plaunamos smegenys, noriu jus paprašyti, mieli opozicionieriai, grįžti į Seimo posėdžių salę ir atlikti pareigą, nemeluoti, teisingai ir sąžiningai tarnauti žmonėms.

Susivienykime Lietuvos piliečių gerovės vardan.

Kiekvienų metų gruodis yra svarbus ne tik dėl didžiųjų metų švenčių, bet ir dėl svarbiausio Lietuvai įstatymo – biudžeto – sandaros. Ir šiame kontekste suprantu, kad artėja rinkimai, kiekvienas norime būti matomas, norime kritikuoti, replikuoti, peikti, tačiau šį kartą privalome būti vieningi kaip niekad, kadangi būtent biudžetas sąlygoja visų Lietuvos žmonių gerovę, pajamas ir laimės rodiklį.

Šių metų biudžetas yra orientuotas į kiekvieną Lietuvos gyventoją. Šios, t. y. mūsų visų, kadencijos Seimo laikotarpiu, biudžeto pajamos nuosekliai augo. Atlyginimų prieaugį pajuto medikai, mokytojai, valstybės tarnautojai, pensininkai, pareigūnai ir visi kiti žmonės.  Judame gera linkme, įvykdyta mokesčių ir kitos 14 iš 18 Lietuvai tarptautinių institucijų pateiktų rekomenduotinų reformų. Visa tai leido sutaupyti lėšas, kurias dabar galime paskirstyti mūsų žmonėms, kuriems atstovaujame.

Dėkoju mūsų Prezidentui Gitanui Nausėdai, kad dvi Lietuvos po truputį tampa viena, bet Prezidentui irgi reikia pagalbos iš mūsų visų, nekiršinti, nežeminti skirtingų nuomonių, o diskutuoti be patyčių.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. Aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį:

  Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra (bemaž) vienodos, o algos ir pensijos (apie) 4 kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje. L blogai.

 2. Juozas:

  deja, šiandieninė padėtis seime primena žečpospolitos laikus, kai buvo kuriamos konfederacijos, nuolat verčiama teisėta valdžia ( beje, su svetimų pinigų, o vėliau ir kariuomenės pagalba). Anuo metu kenkėjiškos veiklos rezultate buvo visiškai nustekenta valstybė, pagaliau buvo išdraskyta. Jau daugelis pastebėjo, kad šunauja loja bet kuriuo atveju : ar gerai daroma, ar blogai. Tokie kaip Gentvilas, Anūkas ir jų parankiniai visai devalvavo savo žodžio vertę

 3. klausimėlis:

  Visi kurie nesižavi karbauskinais kiršina, žemina, tyčiojasi?

 4. mociute:

  ir kas gi trukdo autoriui viesai ivardinti tu “niekdeju” is opozicijos vardus, pavardes ir kokiai partijai anie priklauso?? Kam reikalinga regzti intrigas pasitelkus kazkokios isivardinti “negalincios”, atseit, “mokytojos” personaza?
  Juk ,berods, Lietuvoje yra ir veikia istatymai kad uz smeizta netgi teismai turi galimybe paskirti pagal nuopelnus?Ar ne???
  Akivaizdu,kad pasedeje 3 metus seime nei tomilinai nei sarknickai jau nebesiskundzia kad galu nesuveda pragyvenimui???
  Taciau Lietuvos pensininkai, deja, pries 10 metu daugiau ipirkdavo uz laikinai sumazinatas pensijas nei kad dabar uz, atseit, padidintas…… juk per ta laikotarpi kainos Lietuvoje pakilo trigubai!

  • Juozas:

   močiute, per stiprią žolę rūkai. Prieš 10 metų, kai sumažino pensijas – buvo geriau ? Atsiprašau. O ar reikėjo jas sumažinti ? Latvijos vyriausybė, nors buvo idesnėje duobėje, nemažino, bet ir durnai ( ogal labai gudriai ?) nesiskolino iš Amerikos bankinkų tautos trigubai (!) brangiau. Už tą supernesąmonę mokam iki šiol (600 mln/metams) ir dar tavo anūkai mokės 20 metų. Kai Jakeliūnas pakėlė šitą klausimą – susivienijo visos siteminės partijos, prie to prisidėjusios, lojo ant jo juodai, pagaliau gražia forma išpravodijo į Europarlamentą kad neatkastų galų

   • mociute:

    Juozuli, nerukau absoliuciai nieko ir,plius, dar turiu galimybe stebeti Lietuva is salies, tai yra, lyginant su senos demokratijos valstybiu valdzios ir politiku darbu ir veiksmais ir, tiesa sakant, vaizdelis nekoks, zinoma, Lietuvos nenaudai.
    Is tiesu po 2000 kuomet ypac tuo metu apkvailinti Lietuvos zmones valdzia Lietuvoje atidave “nusipenusiems gyventi geriau” i seima plusteljo daugybe a la grazuliu ir sulig kiekvienais rinkimais padetis Lietuvos seime tik prasteja.
    Tai paliudija ir siop rasinio autoriaus pezalione…..
    Siulau pasikalbeti su protingais Latvijos zmonemis ir pamatysi kaip tie latviai ,atseit, “dziaugiasi” tuometines savo valdzios sprendimais…..
    Ir ne A.Kubiliaus vyriausybe reikia kaltinti kad 2008 Lietuva vos neatsidure bankrote ir koks nors rusu turcius neisigijo uz 1 lita o TEISTI ir per patrankos suvi prie valdzios negalima prielisti kirkilu, bernatoniu &ect – visu kurie gave 10 milijardu vien uz konservatoriu issaugota nuo AMB +Paleiciko “sandorio” uz 1 lita ir Kristutes viesbucio akcijas Mazeikiu nafta bei kitus parduotus objektus, patys vos uz 110 000 000 “pardave” (o is tiesu padovanojo) Lietuvos dujas gazpromui ….. Normalioje valstybeje iki tokios padeties kaip 2008 valstybe privede politikai net nedrysta arinis prie valdzios…..
    Ir nereiketu kaisioti to apgailetinai buko Jak….eliuno svaiciojimu asmeninio kersto pagrindu

    • Aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį:

     Dižiausią žalą Lietuvai padarė neišjungtų komunistų partinių gaujų kombinacijos su p_i_n_i_g_a_i_s:
     – 1992 cccp rubliai pakeisti laikinaisiais lietuviškais pinigais talonais (santykiu 1:1);
     – 1993 įvesta nuolatinė nacionalinė valiuta – litas (100 talonų = 1 litas) tapo vienintele teisėta mokėjimo priemone;
     siekiant garantuoti lito pastovumą jis 1994–2002 fiksuotu kursu buvo susietas su Jungtinių Amerikos Valstijų doleriu, nuo 2002 – su euru.
     Tutint tai, galima l lengvai sudaryti pavojingiausiųjų Lietuvos naikintojų sąrašą.

    • Žemyna:

     Apie Gražulį – skaitėte, kad jis raštu kviečiasi Lenkijos pajėgas apginti Lietuvą nuo teroristų konservatorių?

 5. Diedas:

  Vyriausybe kele soferiams algas???
  Negirdejau.
  Nuo kada valdzia reguliuoja kiek moket privaciu kompaniju darbuotojams??
  Girdejau tik tai, kad sita “supervyriausybe”, ruosiasi apmokestinti soferiu komandiruotpinigius, kurie neapmokestinti ne vienoje EU salyje.
  Bet kodel neapmokestina europarlamentaru ar vietinio seimo gastroliantu komandiruotpinigiu??
  Ar ne diskriminacija.
  Europos komisija virs desimtmecio Lietuvos valdziazmogius, lyg i miltus prikakojusius kaciukus, snukuciu baksnoja i mokesciu istatyma. Musu mokesciai neatitinka nei EU, nei aplamai jokios civilizuotos valstybes kanonu. Brazausko laikais komunistpalaikiu privatizuotoju chebra susikure mokestiny roju, kur maziausiai uzdirbantys atseikeja didziausia daly, o turciai moka mizery nuo savo pajamu. Taip niekas ir nedikeicia. Negana to, nei uz prabanga nei pertekliny nekilnojama turta nieko nemoka.
  Ir sitas veikejas drista meluoti apie kazkokia mokesciu reforma.
  Vos ne kiekviena straipsnio teiginy galima paneigti.
  Bet esme tame, kad sitie giriasi nebutais darbais, ir bijo buti nustumti nuo lovio
  Kurie ne prie lovio, stengiasi prie jo papulti.
  Kokia is to mums nauda?
  Jokios.
  eiliniam pilieciui gyvenimo nepakeis.
  Todel ruoskimes per ateinancius rinkimus nebalsuoti.
  Tyliu protestu galim parodyt, kad nei vieni, nei kiti, netikeliai mums netinka.
  Ir tokia keliolikai turtuoliu tarnaujanti valdzia mums nereikalinga.

  • Juozas:

   paskutinis Diedo sakinys nuliūdino. Socdemai, konservai ir liberastai tau už tokį “boikotą” tik padėkos, nes turi savo pastovų elektoratą : vieni pasodinti į šiltas vietas, kiti jų giminės ir draugai, treti gaus garantuotus užsakymus po fiktyvių konkursų ar šiaip bus nupirkti pačių pačiausių. Reikia šiek tiek pasidomėti : 60% žinomiausių propagandos organų (tv, radijas,internetiniai portalai) priklauso vienam oligarchui – tai jis ir partijas kuria, ir nuomonę paklusnios liaudies formuoja. Jei manai, kad daugelį išsakytų klišių sugalvojai pats, tai labai klysti. Po daugybės pakartojimų melas tapo tiesa. O mūsų interesas – išlaikyti tarp grupuočių balansą, ypač neleisti pačiam turtingiausiam užgrobti valdžią, nes procesas gali tapti nevaldomas. Tegu jau geriau bus partijų mišrainė seime nei viena “tiesa”. Vakarų šalyse yra net įstatymai, kad stambiausi oligarchai visko neužgrobtų versle ir valdžioje

 6. Romas:

  Valstiečiai praleido gerą progą, tai akivaizdu. Kadencijos pradžioje turėjo didelį visuomenės palaikimą. Visą “garą” išleido kažkokiems niekams dėl alkoholio, kitokiems kosmetiniams pataisymams…

  Juk galėjo įteisinti bent vieną tiesioginės demokratijos elementą, visuomenė būtų palaikiusi.
  Pvz. Įteisinti socialinį koeficientą ( leistiną skirtumą tarp max. ir min. biudžetinio atlyginimo. Kurį per kiekvienus seimo rinkimus nustatytų (patvirtintų) visi piliečiai.
  Rezultate būtų padaryta kažkas radikalesnio socialiniai atskirčiai mažinti. Ir (kas ne mažiau svarbu) suteikta nors kiek valdžios – piliečiams…

  Praleista gera proga, mulkiai.

  • Diedas:

   Tamsta klysti.
   Proga nepraleista, o puikiai isnaudota.
   Oligarchas karabasas, pasirupino, kad jo saika nebutu apktauta mokesciais.
   Delto jis ir verzesi i valdzia.
   As moku 42 proc mokesciu nuo savo pajamu, karabasas 2 proc nuo savo pajamu.
   Vel bus rinkimai ir vel oligarchai sutvers gelbetoju komanda kuri juos apsaugos nuo civilizuotu mokesciu.
   Vienintele protinga iseitis norint nepakliut ant to paties jauko – rinkimu boikotas.

   • Grasilda:

    Pasakoja p. Šarknickas, kaip nužėrė truputį trupinėlių nuo ponų stalo. O reikėjo įvesti progresinius mokesčius nuo viso pelno, panaikinti “ūsuotų bebrų” “lesyklėles” prie visų ministerijų, realiai traukti pinigus iš šešėlio ir t. t. Būtų galima pakelti atlyginimus biudžetininkams ir pensijas ne taip, akip dabar – pridedant po eurą kitą. Betgi latifundininkas su savo draugais tik didina socialinę atskirtį.

   • Romas:

    Ir ką duotų boikotas?
    Tik tai, kad dar kartą neapgautų?
    Bet kalba eina ne apie mus, o apie Lietuvą. Kuo jai būtų geriau?

    • Diedas:

     Lietuva tai visu pirma as ir mano seima, mano kaimynai, mano kiemas, mano paupys, mano kaimas, ezerai ir miskai
     Abstrakti Lietuva egzistuona tik apsimelavusiu politikieriu demagogijose.
     Salis gerai gyvena ta, kurioje zmones gerai gyvena, turtinga ta, kur pilieciai turtingi.
     Nuo pat nepriausomybes atkurimo, prisidengdami valstybes vardu, valdziazmogiai rupinosi savimi, savo gauja ir rusu energetikos oligarchu reikalais.
     Visi melavo, visi apgavo.
     Ir vel bus tas pats.
     Tai jau sistema.
     Kas turi pinigu ir valdo ziniasklaida tie laimi.
     Horizonte tuoj nusisvies naujas gelbetojas, kuris vel visus apmulkins.
     Ar ne gana?

     • Romas:

      Tai ką tu siūlai, jokios valdžios?

      • Diedas:

       Neivykus rinkimams, butu ryskus sukretimas ir tikrai keiciama rinkimu sistema.
       Valdzioje reikia sviesuoliu, inteligentu, zmoniu su vizija ir siekiais, o ten, kas ketveri metai sulenda vis didesnes padugnes.
       O pagal partinius sarasus pakliuna vis tie patys igrise, neturintys valstybes vizijos ir jokiu pazangiu ideju snukiai, besirupinantys savimi.
       Aplamai, tokio kaip seimo, galima butu atsisakyt komiam desimtmeciui, kol valstybe (zmones)finansiskai sustipres.
       Tokia valdzia – Lietuvai siuo metu per didele prabanga.

       • Romas:

        Va dėl šito sutinku – jie neturi vizijos.
        Todėl nieko ir nesigauna…
        Nei vienai partijai, nei vienai valdžiai.

        Bet ar ji (ta vizija) atsiras nuo sukrėtimo?
        Gal ji ir taip yra ?
        Juk mūsų civilizacija, mūsų pasaulis ne vienintelis.
        Yra daug šį etapą jau įveikusių…

        Tokia vizija jau yra. Jos simbolis – gyvatė apžiojusi savo uodegą. Jis rastas Egipto piramidėse. Tai į ratą sulenkta valdžios vertikalė.
        Prie kurios ne tik valdžios institucijos kontroliuoja visuomenę (piliečius), bet ir jie – valdžios institucijas, visus pareigūnus…

  • Aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį:

   Vidutinio dydžio alga Lietuvoje 1317e/mėn.
   Vidutinio dydžio alga (į rankas) Lietuvoje – 834e/mėn.
   Mažiauisa alga (į rankas) JK – 1395e/mėn.
   Neapmokestinamasis pajamų dydis JK – 1119e/mėn.
   Nėra atskaitymų JK soc draudimui – iki 824e/mėn algos.
   Išvada:
   – padarysi lygiavą (kokios nėra pasaulyje) ir vis tiek skursi;
   – nemokėsi mokesčių (neduosi mokytojams, gydytojams, milicininkams, …), vargsi kaip JK 5% silpniausiųjų vargsta.
   P s: Lietuvoje ir JK maisto bei daiktų kainos panačios.

 7. Arnė:

  Dėkui autoriui,- įžangoje tarsi mano mintys. Reikia daugiau valdantiesiems kalbėti, aiškinti žmonėms apie tai, kas kasdien vyksta, kas jau nuveikta. Paprastas pavyzdys, – per žinias pranešinėjant apie pensijas, akcentuojami 3 eurai ir nutylima apie didėjimą vid. 30 eurų. Tokios žinučių metodikos pilna. Taigi, kas vyksta?

 8. Kita tema:

  Nežinau kas, koks ir kur (ne nuo pradžios girdėjau)
  kažkokie reitingų skaičiuotojai paskelbė turizmui geriausius pasaulyje:
  – miestas Maskva (saugiausias, maloniausias, ramiausias ir t.t.),
  – oro linijų b-vė – Aeroflotas
  – kurortai – Rusijos Krymas
  Kuo tai kvepia?

 9. m:

  Juokingi Šarknicko verkšlenimai. Turėjote nemenką visuomenės pasitikėjimą ir viską per 3 metus prašikote. Tik nereikia čia aiškinti apie nererą opoziciją, kas vertė valstiečius tik atėjus į valdžią pakelti ūkininkams mokesčius 3 kartus, Sodros įmokas 4 kartus, žemės mokestį dvigubai? O represinė “matuko” reforma, labai norėjosi tam pačia Šarknickui 57 mln papildomų eurų “paslaugoms šeimai” pravalgyti? Dar pasekite pasaką kad dar nepadirbę nei pusės metų patys paruošėte naują darbo kodeksą, naują urėdijų “reformą”, universitetų “reformą”- akivaizdu, kad gavote grybės paruoštas “zadanijas” ir jas įvykdėte tuo pačiu sugriovėte savo rinkėjų pasitikėjimą. Ir kelių eurų padalinimo pensininkams jūsų nebeišgelbės. Teiks eiti lauk iš seimo Šarknickai…

 10. stasys:

  Autorius taip ir nerado reikalo nors trupučiu pagrįsti savo teiginius . Tai kad visiems didėjo algos ir socialinės išmokos sakyčiau sėkmė ekonomikos augimo o ne politikos, mokėjimas laiku perskirstyti gautus pinigus nesukuria jokios pridėtinės vertės valstybei . Seimas kaip įstatymus leidžianti institucija , o valstiečiai yra jo esama dauguma , mažai kuo gali pasigirti . Butkevičiaus socialdemokratai ir tie atrodė .geriau ,. nors juos visi linkę kritikuoti už per menka indėlį į socialinius valstybės reikalus . ..kas labai aiškiai atsispindėjo sekančiuose rinkimuose. Valstiečiai gavę tokį palaikymą iš visuomenės ir tokia apatiška opozicija , pagal mane ,nuveikė labai mažai . Jos frakcija ženkliai sumažėjo atskilėliais , o pastarieji savo idėjas, aktyvą, išsinešė su savimi .Kas be širinskienės ir karbauskio, iš tos partijos, dar ant liežuvio galo supasį .?? klausimas sau .Lietuva kenčia nuo lyderystės trukumo .

 11. Liudas:

  Ačiū Seimo nariui už labai gerą paaiškinimą kaip veikia opozicija. Konservatoriai iš tiesų suįžūlėjo, kelia destrukciją valstybėje ir visaip trukdo priimti biudžetą. O žiniasklaida išsijuosusi jiems padeda.

 12. Anoks:

  Aš tai palaikau valstiečius, sunku jiems. O toks jovalo darymas, kurį atlieka konservatoriai -tai nelaimė tautai, bet man regis konservų traukinys jau nuvažiavo negrįžtamai.Net ir šūkis “rusai puola” tapo jau nebeįdomus

 13. mociute:

  deja deja, pasiziurejus kad ir vakaryksti R.Musnicko “Foruma” akivaizdu kad baisiausiai nekompetetngi (Tomasevskis, Sirinskiene&Co) ir gan primityvus ir nelabai protingi yra dabartiniai valdzia UZGROBUSIEJI. Melu ir apgaule. Ir toliau tebemeluojantys ir net smeiziantys…..
  Is tiesu nemaniau kad Tomasevski tokio riboto issilavinimo ir protelio…….Geda, geda ir dar karta geda kad tokie zmogystos kaip sis ir Uspaskich ar Paksas daro geda Lietuvai sededami EP……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: