Prezidentas G. Nausėda: Susisiekimo ministras privalo trauktis iš pareigų (5)

jaroslavas-narkevicius-alkas-lt-nuotr

Jaroslavas Narkevičius | Alkas.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda neigiamai vertina susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus kuruojamoje srityje tvyrančią sumaištį ir paties ministro veiksmus.

Pasak šalies vadovo, ministro elgesys neatitinka jo pareigoms keliamų reikalavimų, trikdo valdžios grandžių darbą ir kelia piliečių nepasitikėjimą valstybe. J. Narkevičius neišnaudojo jam suteiktos galimybės konstruktyviai išspręsti problemas. Todėl ministras prarado Prezidento pasitikėjimą ir privalo trauktis iš pareigų.

„Asmeninės ministro problemos tapo Vyriausybės, o kartu ir visos valstybės problemomis. Tai nebegali ilgiau tęstis“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pareiškė laukiąs, kad Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis nedelsdamas priims principingą sprendimą dėl ministro ateities.

S. Skvernelio patarėjas Tomas Beržinskas žurnalistams pareiškė, kad savo nusistatymą dėl J. Narkevičiaus premjeras pateiks grįžęs į darbą. Ministras pirmininkas į darbą turėtų grįžti šios savaitės pabaigoje arba pirmadienį. S. Skverneliui yra suteiktas nedarbingumas dėl ligos.

Šiandien vidudienį  Prezidentas Gitanas Nausėdos feisbuko paskyroje pasirodė šis pranešimas:

Susisiekimo ministras J. Narkevičius pareiškė, kad sprendimą priims po to, kai pasikalbės su jį į šias pareigas delegavusiais asmenimis. J. Narkevičius ir toliau teigia, kad prieš jį vyksta organizuotas puolimas dėl to, kad jis esą daug ir gerai dirbąs.

Viešas pasipiktinimas Susisiekimo ministru kilo po to, kai jis spalio pabaigoje netikėtai atleido Lietuvos pašto valdybą. Vėliau paaiškėjo, kad komandiruotėje Jungtinių Arabų Emyratuose J. Narkevičiaus vakarienę apmokėjo Susisiekimo ministerijai pavaldi Lietuvos automobilių kelių direkcija… Praeitą savaitę 15min.lt atskleidė, kad J. Narkevičiui, kaip Seimo nariui, paskirtame bute Seimo viešbutyje gyvena jo dukra, o vėliau dar paaiškėjo, kad naudodamasis nemokamomis Seimo viešbučio paslaugomis J. Narkevičius su žmona dar užsiima ir butų nuoma Vilniuje… O šiomis dienomis per LNK buvo pranešta kad ministras J. Narkevičius galimai užsiima brakonieriavimu Trakų rajone, Gilūšio ežere…

J. Narkevičius kaltinimus neigė:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

5 komentarai

 1. Iš tiesų:

  Valdančioji Seimo dauguma ,ypač Žalieji valstiečiai,turi raudonuot ir gėdintis dėl politiškai netinkamo Premjero paskyrimo,kuris kaipo karjeristas ,neatitinkantis Žaliųjų valstiečių politinėms vertybėms,be to pertekliniai prolenkiškas;dėl nevykusių ir nekompetentingų Lenkų rinkimų akcijos dviejų ministrų- J.Narkievičiaus /užsispyrusiai oficialiai pats rašo kaipo Jarosław Narkiewicz,deja/ ir R.Tamašunienės/kodėl ne Tamašūnienės/ paskyrimo,kurie turi ,,Lenko kortą”,kuri juos įpareigoja nekenkti Lenkijos interesams,be to vienas iš jų prastai moka lietuvių k. Tad, Žalieji valstiečiai, kuo greičiau atsikratykite minėtų aukštų pareigūnų-to reikalauja Lietuvos interesai.

  • Žemyna:

   Taip pasirašyti DOKUMENTAI NEGALIOJA – tokio ministro NĖRA. Ir į tai reikia labai rimtai žiūrėti. Ar ne keista, kad tokių dalykų nežino nė pats premjeras?
   Kaip žinia, okupacijos laikų išduoti asm. dokumentai su pakeistos formos pavardėmis NEGALIOJA – jeigu laikomasi Tarptautinės teisės įstatymų ir principų. Todėl iš lenkų okupacijos laikų išlikę jų šeimos dokumentai su iškraipytomis pavardėmis neturi jokios teisinės reikšmės, jie negalioja.
   Taip, šalia turime dvi kaimynes, kurioms įstatymai okupacijos klausimais nepatinka, ir jos jų nesilaiko, tačiau tik prieš Lietuva drįsta taip šokinėti (dėl visada pasirengusių kolaboruoti?) . Tai niekam ne paslaptis. Tačiau šis ponas yra ne ANŲ, o ŠIOS šalies ministras? Ar gal jau manosi pogrindiniu Lenkijos ministru patapęs?
   Kažin, ar ponas NARK(eviči)US* žino, jog Lenkijos parlamente bei kt. valdžios struktūrose dirba įvairiausių tautybių parlamentarai bei pareigūnai, tačiau visų jų pavardės rašomos pagal PL rašybos taisykles, o ne pagal kitų kalbų (nors pavardžių šaknys rodo juos esant vokiečiais, lietuviais, vengrais, ukrainiečiais, baltarusiais ir kt.!).

   ——————
   * Galimi variantai Narkis, Narkys, Narkus

 2. Tvankstas:

  Gražu : Lietuvos Respublikos ministras Jaroslav’as Narkevič’ius pasirašo Lietuvos vaivadijos valstybine lenkų kalba.

 3. T0mas J.:

  Ministro Jaroslavo Narkevičiaus kuruojamoje srityje sumaišties nėra.
  Sumaištis ir aistros – žiniasklaidoje, kuri ištikima visą nepriklausomybės laikotarpį (iki valstiečių) ją šėrusiems konservatoriams ir socdemams.
  Kurias gatves asfaltuoti – sprendžia savivaldybė, ne ministras.
  Kad ministrai komandiruotėse valgo už valdiškus pinigus – tai normalu.
  Kad opozicijoje likę bejėgės partijos nepatenkintos – taip pat normalu; tik nereikia taip aršiai rėkti ir putotis, tai jau nelabai normalu.

  • Žemyna:

   Taip, už valdiškus, tik ne visai taip:
   „Kad ministrai komandiruotėse valgo už valdiškus pinigus – tai normalu.”
   Taip, ministrams (ir ne tik jiems), siunčiamiems į komandiruotes, skiriami komandiruotpinigiai, dienpinigiai ir maistpinigiai.
   Tačiau ministras tuos kortelėje esančius pinigėlius „taupė”, suteikė malonę sumokėti už jį PAVALDŽIAI įstaigai… O tai jau pakvipo „Tu už mane mokėsi, ir aš tavo nuodėmių „nematysiu”, t.y., kyšio reikalavimu.
   Taip, ne jis sprendžia, tačiau sunku patikėti kad premjeras nežinojo, negi niekas privačiai kalbant neprasitarė, katra bus asfaltuota – negi tyčia nuo jo slėpė? Jeigu tyčia – tai jau gal ir kriminalas. Koks – ar norint premjerą pakišti, ar norint jį papirkti savo rajono naudai – tyrėjų reikalas. O premjeras giriasi esąs teisininkas?
   Paaiškinimas, jog ministras nepatyręs politikas – tai nebent nepatyręs išlikti skaidrus, nesusitepęs, kai prieini ir prie pinigų maišo, ir prie visokių kitų galimybių. Nes labai patyrusiai ir greitai sumeta, kaip viską, prie ko prieina, sau naudingai susitvarkyti. Juk greitai sumetė, kad nuomoti dukrai butą bus brangiau, negu parlamentarams skirtame viešbutyje gyventi! Ir jo kelionių maršrutai ne tiesiausi, trumpiausi, bet su „apylankom”. Po tiek metų darbo sovietmečiu matau gražiai puoselėjamas anų laikų naudojimosi viskuo, kas prastai saugoma, tradicijas. Žinoma, prezidentui po Korėjos nesmagu ta tema ką nors sakyti…
   Na, o kad konkurentais džiūgauja, t.y., kad jų reakcija ne tokia, kokia turėtų būti VARDAN TOS dirbančių, kad ž-sklaida tai pasičiups ne visai taip, kaip garbingai ž-sklaidai dera, pritariu. O ją paskatino V.T. fanfaros apie į valdžią ateinančius sąžiningus ir mokančius dirbti. Ir dabar jis netyli, toliau triūbija tą patį – t.y., apie sąžiningumą sprendžia tas e-parlamentaras, kurs ar ne už 35 tūkst. GRYNŲJŲ pirko automobilį… Otkuda denjgiški? Jo pasisakymai rodo tik tai, kad pagal jį nedaug vogti, kad, pro valdišką einant, pakeliui nemačiom vis kažką nugvelbti yra sąžininga. Ar tai reiškia, jog jis, jų „partija” prie rimtesnių sumų pratusi?
   Atkreipiau dėmesį, kad „Akcija” labai pasikeitusi atėjo į šią kadenciją, kad pramoko žymiai geriau lietuviškai kalbėti, kad pradėjo kitaip savo mintis formuluoti (nors tai dar toli gražu iki reikiamo lygio, bet jau vis šis tas, vis žingsnis į priekį), tačiau jų tikslai tie patys?!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: