D. Gaižauskas. Teiginiai, esą valdantieji nepritaria Prezidento pasiūlymams dėl pensijų didinimo – laužti iš piršto (0)

Dainius-Gaižauskas-asmenine-nuotr-2400

Dainius Gaižauskas | Asmeninė nuotr.

Viešojoje erdvėje pasirodė tikrovės neatitinkanti informacija apie tai, kad valdantieji Seime atmetė šalies Prezidento siūlymus dėl spartesnio pensijų augimo. Tokia informacija yra neatitinkanti tikrovės, nes Seimas, pirmiausia, šiuos pasiūlymus nagrinėjęs Socialinių reikalų ir darbo komitetas po įvykusio balsavimo tokiems pasiūlymams uždegė žalią šviesą.

Be to, Seimas po svarstymo nusprendė Vyriausybei grąžinti biudžetą tobuliniti tam, kad būtų ieškoma papildomai lėšų pensijų bei medikų atlyginimų didinimui.

Vertinant tai, kad Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė dar spartesniam pensijų didėjimui ir tai, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nuo pat laimėtų Seimo rinkimų 2016 metais stengėsi ne tik didinti pensijas ir atlyginimus, bet tai pat ir papildomai numatė bei skyrė lėšas, siekiant kompensuoti krizės metu sumažintas pensijas bei panaikinti Sodros skolą, neabejotinai pensijų didėjimas – svarbus įsipareigojimas žmonėms.

Jau kitąmet vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu didės 8,11proc., tiksliau 30 eurų suma, kaip siūlo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Vadinasi vidutinė senatvės pensija, įgijus būtinąjį stažą būtų 395,2 euro. Jei bus atsižvelgta ir į šalies Prezidento pasiūlymus, tuomet senatvės pensijos papidlomai padidėtų dar 3 eurais, skiriant iš biudžeto 30 mln. eurų sumą.

Kita svarbi žinia, kad Seime valdančioji dauguma išreiškė balsavimu palaikymą ir už didesnius Vaiko pinigus, todėl vietoj 50 eurų sumos iki šiol, ji paaugtų iki 70 eurų už vaiką.

Stengiamės ir darome viską, kad žmonių pensijos ir atlyginimai augtų, nes žmomės nusipelnė jaustis oriau , o tuo labiau nesusidurti su skurdu.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: