Vaikiški čiužiniai: patarimai renkantis tinkamiausią (0)

smartbaldai.lt nuotr.

smartbaldai.lt nuotr.

Kiekvienas vaikas skirtingas, todėl ir jų miego įpročiai gerokai skiriasi. Tai ir daugybė skirtingų rūšių, ypatybių bei veiksnių, svarbių renkantis čiužinį, tėveliams gali sukelti nemažai streso. Juk vaikams linkime viso ko geriausio, todėl ir čia nenorime padaryti klaidų. Juk, pasak mokslininkų, miego trūkumas gali pakenkti vaiko koncentracijai mokykloje, turėti įtakos blogam elgesiui, bendravimui su kitais ar net lemti hiperaktyvumo sutrikimus. Vaikiški čiužiniai yra kur kas daugiau nei tik baldo sudedamoji dalis, tad kaip juos pasirinkti ir prižiūrėti tinkamai?

Įvertinkite čiužinio tankumą

Liesdami skirtingus vaikiškus čiužinius, pasistenkite pajusti jų tankumą. Taisyklė paprasta – kuo čiužinys tankesnis, tuo jis tinkamesnis. Tankumas gali būti matuojamas minkštojo baldo tvirtumu ir kietumu. Ši savybė užtikrins, kad čiužinys greitai neįdubs, neįlinks ir bus tinkamas naudoti kuo ilgiau. Tankį patikrinti labai paprasta: tiesiog suimkite rankomis čiužinį iš abiejų pusių ir pradėkite spausti. Jeigu pastarasis „nesipriešina“ ir yra lengvai suspaudžiamas, vadinasi, yra nepakankamai tankus ir nebus ilgaamžis.

Spyruoklinio čiužinio privalumai

Vaikiški, t. y. vaikams pritaikyti čiužiniai  yra kelių rūšių. Ypatingo dėmesio verti šiuolaikiški spyruokliniai čiužiniai. Kuo spyruoklės tokios ypatingos? Jos puikiai atlaiko spaudimą ilgą laiką, todėl ant čiužinio taip greitai nelieka įdubimo žymių – kuo daugiau spyruoklių, tuo jūsų vaikiškas čiužinys tarnaus ilgiau.

Užtikrinkite higieną ir švarą

Daugumoje paprastų čiužinių kaupiasi dulkių erkutės. Jos vaikams gali sukelti didelių sveikatos problemų, ypatingai – kenčiantiems nuo alergijų. Pasirūpinkite, kad jūsų perkamas čiužinys būtų su skalbiamu užvalkalu. Žinoma, higieną taip pat palaikysite kartą į savaitę pakeisdami vaikų patalynę ir vėdindami čiužinio užvalkalą bent dvi valandas. Kitas sprendimas – specialūs čiužiniai ir antčiužiniai, atsparūs tiek dulkių erkučių, tiek bakterijų veisimuisi.

Naudoti vaikiški čiužiniai: griežtas „ne“

Kaip bebūtų gaila, vaikai dažnai miega ant senų, išgulėtų čiužinių bei lovų. Visgi, reikėtų vadovautis taisykle, kad jei lova nėra pakankamai gera tėveliams ar kitiems šeimos nariams, ji nėra gera niekam. Štai keletas priežasčių, kodėl:

• Nebe tokia tvirta atrama. Bėgant metams, čiužinys ima prarasti savo savybes, gebėjimą suteikti atramą ir komfortą. Tai reiškia, kad jūsų vaikas miego metu patirs didelį diskomfortą ir nepailsės.
• Prasta higienos būklė. Remiantis statistiniais duomenimis, kiekvienais metais miego metu prarandama 0,2 l kūno skysčių ir maždaug 400 g negyvų odos ląstelių. Šie nešvarumai kartu su dulkėmis lemia bakterijų dauginimąsi. Nereikia net sakyti, kad tai kuria žalingą aplinką vaikui.

Ar tikrai norite taupyti savo vaiko sveikatos sąskaita? Jei atsakymas neigiamas, tuomet nauji vaikiški čiužiniai turėtų pakeisti bet kokį seną čiužinį.

Kaip dažnai keisti?

Tai, kaip dažnai derėtų keisti vaikišką čiužinį, priklauso nuo vaiko amžiaus ir ūgio. Jeigu jūsų vaikas šiuo metu yra tarp 3 ir 10 metų amžiaus, keiskite čiužinį kas trejus metus. Jei vaikas jau ūgtelėjęs, priklauso grupei nuo 10 iki 16 metų, čiužinį keiskite kas 5 metus. Suprantama, vaikai auga labai skirtingai, todėl rekomenduojama pirkti čiužinį, kuris būtų bent 10 centimetrų ilgesnis už vaiko ūgį. Jeigu vaikas auga sparčiai, patartina nesilaikyti rekomendacijų ir atnaujinti čiužinį nieko nelaukiant.

Neleiskite taupymui pasiglemžti geros vaiko nuotaikos, poilsio ir sveikatos. Investavę į gerą, rekomendacijas atitinkantį čiužinį galėsite būti tikri, kad dėl savo atžalų gerovės padarėte viską, kas buvo jūsų galioje. Neabejokite: ateityje jie jums už tai padėkos.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: