R. Cibas. Aklavietė (32)

Įvykiai Garliavoje 2012.04.26 | Respublikos redakc. nuotr.

Įvykiai Garliavoje 2012.04.26 | Respublika.lt nuotr.

Vakar LRT „Panoramos“ „Dienos temoje“ Nemira Pumprickaitė (apie Neringos Venskienės ekstradiciją) kalbino vieną teisininką ir seimūną – liberalą Eugenijų Gentvilą. Pastarasis daugiausiai priekaištų išsakė politikų ir žiniasklaidos adresu. Esą jie šį pedofilijos skandalą eskalavo, palaikė „patvorinius“, kurstė aistras…

Vis laukiau, kada pokalbio vedančioji paklaus Gedvilo nuomonės apie pačią pedofiliją – buvo ji ar ne? Juk šis (svarbiausias) klausimas net nebeplanuojamas nagrinėti. Iš visų jo atsakymų į kitus klausimus buvo aišku, kad tai tik teisėtvarkos (teisėjų ir prokurorų) reikalas…

Tarytum viskas pagal įstatymo raidę, bet jau tikrai ne pagal logiką ir sveiką protą. Juk pedofilija buvo apkaltinti, kaip tik tie patys teisėtvarkos atstovai, kurie tokį nusikaltimą ir privalo ištirti. Ar galima įtariamiems nusikaltimu pavesti šitą patį nusikaltimą tirti? Kvailas klausimas. Suprantama, kad ne. Bet įstatymas kitos versijos neturi…

Užtvenktas vanduo pakyla ir suranda kelią kitur. Taip surandami ir „kaltieji“, kai tikrųjų nusikaltėlių net įtarinėti negalima. Vaiko tvirkintojais paskelbiami tie, kurie jį gynė. Ne tik paskelbiami, bet ir persekiojami. Tokio cinizmo dabar jau atsisakoma, bet atsisakoma ir tirti pedofilijos galimumo versiją. Kodėl?

Aiškinama tuo, kad nesutampa JAV ir Lietuvos teisinės formuluotės, kad N. Venckienė ekstradicijai buvo išduota tik pagal keturis (kitus) kaltinimus. Tai panašiau į įsisukinėjimą, nei į tiesą. Tikroji priežastis – teisinė aklavietė. Kaip galima įtarinėti pedofilija ar net (galimai) teisti pačius teisėjus ar prokurorus? Kas gi tai gali daryti? Tai neįmanoma…

Kaltinti pedofilija kunigus jau galima. Visuomenė su tuo jau susitaikė. Nes ir kunigo kelnėse ne šaukštas nešiojamas. Bet, kad teisėjus ir prokurorus???

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

32 komentarai

 1. stasys:

  Ka galima tirti dešimt metu praėjus ? gal autorius ir pats nesutiktu jei jam pritaikytu tokia kaltės nustatimo formule .? Teisinis nifilizmas kaip tik įgauna veido bruožus tada kai Tiesa sustatinėjam vienos bobutės pasakojimais . Aš jau maniau kad Lietuva iš to išaugo ir teisėsauga pasimokė , kad kaltė grindžiama įrodimais o ne likusiais klausimais ..

  • mociute:

   ne tik galima bet ir butina! Po 2012 spalio 18 britu parlamente priimto revoliucinio istatymo pries pedopfilus buvo istirta,nustatyta ir paviesinta pedopfilu nusikaltimai nuo 1956 metu Vienas tokiu,kaip ji pavadino D.Cameron’as “sexualiniu plesrunu” Jimmy Saville – buves ne vien BBC izymybe jau buvo senokai mires taciau jo siaubingi nusikaltimai istirti,paskelbti viesai ir ivertinti….Neliko net jo kapo – artimieji ne tik prakeike ji ir issizdejo, bet neliko ir jo kapo – net prabangus paminklinis akmuo nuo J.Saville kapo buvo susmulkintas ir supiltas i asfalta
   O Lietuvos teisesauga tikrai ne tik kad nepasimoke bet ir toliau tesia savo”bludus”
   Tai parvirtina ir N.Venckienes arestas

 2. Romas:

  O kas tyrė “prieš dešimt metų”? Argi ne tie patys, kurie pedofilija ir buvo kaltinami? Tad ką gi jie galėjo ištirti? Štai kame “teisinis nihilizmas”.

 3. Bartas:

  Mano kaimietiškam protui iškilo klausimas , gal kas paaiškins. Gerai prisimenu, kada Venskienė kaltino teisėsaugos “sistemą” gal supuvimu , gal kišininkavimu daug kas buvo nepatenkinti. Kiek čia laiko praėjo , žiūrėkit , jau veda vieną paskui kitą teisingumo atstovus papuoštus “braslietais”. Tai ar Venskienė melavo ir pletkus kūrė?

 4. Išties:

  Kol Lietuvos Teisėsaugos sistema -įskaitant ir Konst.Teismą- nebus kardinaliai pertvarkyta,tol daugeliu atveju turėsim teisinį nihilizmą. O dabar N.Venskienei suteiks kažkokią nekriminalinio pobūdžio baudą ,kad teisėsauga atrodytų kažkaip ,,padoriau”.Tad, svarbiausi kriminaliniai nusikaltimai ,kaip pedofilijos reikalai, nužudymai,nusižudymai-visiškai nebus sprendžiami. Apgailėtina ir tai,kad Deimantė išgabenta į užsienį.Tikėkimes,kad anksčiau ar vėliau bus iš viso atnaujintas Garliavos įvykių ,kurių esmė tai pedofilijos padariniai, teisinis tyrimas ir tikrieji kaltininkai sulauks baudžiavinio įvertinimo.

 5. T0mas J.:

  “Ar galima įtariamiems nusikaltimu pavesti šitą patį nusikaltimą tirti?”

  Rašant straipsnį reikia stengtis neparašyt nesąmonių.
  O ar taip buvo, kad bent vienam, įtariamam nusikaltimu, būtų pavesta tą nusikaltimą tirti?
  Nurodykit tokį atvejį, su pavarde to NUSIKALTUSIOJO.

  • stasys:

   Autorius bando vaizdžiai interpretuoti ir tuo pačiu save sukritikuoti .. tai labai veiksmingas būdas kai nori save parodyti objektyvumo etalonu .

  • Romas:

   “su pavarde to NUSIKALTUSIOJO”
   Ar Tomas nesuklydai? Gal norėjai parašyti – su pavarde to ĮTARIAMOJO?

   • T0mas J.:

    Taip, Romai, turėjau rašyti “įtariamojo”.

    • Romas:

     Pati mergaitė (Deimantė Kedytė) įvardijo tris asmenis : teisėją Joną Furmanavičių, Andrių Ūsą ir paslaptingąjį Aidą, kurio asmenybės ir Drąsius Kedys nespėjo nustatyti.

     Tai meta šešėlį visam teisėjų – prokurorų luomui ne tik dėl teisėjo Jono Furmanavičiaus, pareigybės, bet ir:
     – dėl to, kad “varnas varnui akies nekirs”
     – dėl to, kad ” paslaptingai” žuvo bylos liudininkai D. Kedys ir A. Ūsas… Kas daug panašiau į pėdsakų naikinimą.

     • stasys:

      Romas ..prajuokino . Čiut ne NKVD metodika .. jei tik yra įtarimu šešėlis reikia prie sienos pastatyti kuo daugiau šešėlyje stovinčiu . Kaip gi kitaip atsikratysi abejonių ?

      • Romas:

       NKVD metodais dirbantys paliko du lavonus, vietoje to, kad užtikrintų liudininkų saugumą. O Romas tik atsakė į Tomo klausimą.

       • stasys:

        Norėjau Jums parodyti kaip pavojinga taikyti daugumos teisingumo principus nusikaltimuose. Demokratinėje visuomenėje tai nepriimtina. Kriminaliniai nusikaltimai negali virsti politiniais , tai pažeidžia esmines žmogaus teises .

        • Romas:

         Taip, dauguma teisingumo vykdyti negali, tai nuvestų į anarchiją. Bet tai tik vienas lazdos galas. Būtina matyti abu…
         O priešingas “lazdos galas” yra mūsų atvejis. Kada teisingumą vykdo visuomenės mažuma – specialistai teisininkai (teisėjai, prokurorai). Bet nekontroliuojami jokių valdžios institucijų, nei Tautos.
         Kas veda į piktnaudžiavimą savo išskirtine (visagalių) padėtimi, į savivalę ir moralinę degradaciją.

         Aukso vidurys būtų, kai visus darbus visuomenėje (ne tik teisėtvarkos) atlieka mažuma – specialistai, bet yra kontroliuojami daugumos – Tautos. Nes žmogus ne angelas…
         To reikalauja ir demokratija (daugumos valdžia).

         • Romas:

          Esminė klaida, kuriant teisinę sistemą, buvo padaryta sureikš-minus teismų nepriklausom-ūmo, visiško savarankiškumo idėją.
          Norai, tarytum geri – teismai išvengs neigiamo poveikio iš kitų valdžios institucijų, liks objektyvūs…

          Taip buvo atsitverta aukšta (teisine) tvora nuo visų kitų valdžios institucijų ir nuo visuomenės. Lietuvos teismai tapo “valstybe valstybėje”…
          Tik ar į gerą išėjo tokia izoliacija?

          Visų pirma išvengti to neigiamo poveikio – nepavyko ir negalėjo pavykti. Nes teismai ir prokuratūra yra ne tik pastatai ir institucijos, bet (pirmiausia) – žmonės (teisėjai ir prokurorai). Kurie liko visuomenėje, tarp kitų žmonių susieti pačiais įvairiausiais ryšiais…
          – Antra, jie liko su ta pačia ego – sąmone, kaip ir visi žmonės

          Atsitverti pavyko tik institucijų lygmenyje. Ir ne tik nuo neigiamo poveikio, bet ir nuo teigiamo.

          Tas akivaizdžiai pasireiškė šioje (pedofilijos) byloje. Juk Drąsius Kedys ilgą laiką beldėsi į teisėtvarkos institucijas, kreipėsi dėl savo dukros apsaugojimo, bet teisėtvarka – tylėjo ir nieko nedarė…
          Jeigu ne ta “aukšta tvora”, tai teisėtvarką galėjo paraginti prezidentė, seimūnai ar visuomenė. Bet kur tau… tokius nepriklausomus ir visagalius…

          Visi po to sekę įvykiai yra tik pasekmė teisėtvarkos neveikimo ir izoliacijos.

          Tokios nepriklausomybės, kokią įsivaizdavo teisėtvarkos kūrėjai, gamtoje nėra. Visi organai, audiniai, lastelės žmogaus organizme yra tarpusavyje susieti.
          Kai lastelė tampa nepriklausoma, pradeda dirbti ne visam organizmui, o sau – ji tampa vėžine…

         • stasys:

          Romas ..Jei pasitaiko piktnaudžiavimo atveju valdžioje tai rodo kad visuomenėje vyksta nepakankami demokratiniai procesai ir tos valdžios bei visuomenės santykiai nepersipina realiame gyvenime . Kitokia kontrolė veda prie diktato . Visuomenėje raudonas linijas daugumai visada nupiešia aktyvios mažumos .. ir tik taip pasiekiama pusiausvyra danguje ir žemėje . Valdžia kaip atskiras visuomenės sluoksnis nereikšmingas ., todėl kad ne joje vyksta svarbiausi visuomenės demokratėjimo procesai .(sluoksniuotas tortas apipiltas šokoladu ).

          • stasys:

           Romai ..toje byloje Jus nematote esmės todėl ir priežastį joje nurodote ne esmine. Valstybė privalėjo užtikrinti ne tėvo teises o vaiko ir pasirūpinti jo saugumu neleidžiant užtęsti jo perėmimo proceso ir tik po to imtis įstatymu numatytu veiksmu gilinantis į konfliktą . Nepanaikinus ginčo priežasties negalima užtikrinti saugų tyrimą visoms pusėms . Tiesa ir ta kad tuomečiai įstatymai matyt neleido to užtikrinti kaip šiandiena.

       • mociute:

        atsiprasau, ne du o septynis lavonus…..

        • Žemyna:

         Visų neišvardinsiu, bet daugiau negu 10. Pradedant Furmanavičiumi, autobusiukui lipduką gaminusios įmonės direktoriumi (ir, jei neklystu, kaimynystėje esančio namo gyventoju, per langą mačiusiu autobusią?). „Karštame komentare” lyg tai visos šios bylos aukos suminėtos.

 6. mociute:

  jeigu tikrai Lietuvos teisesauga noretu apsivalyti tai padeti jiems ir privalo, butent, POLITIKAI!
  Kas gi trukdo pasinaudoti Britanijos patirtimi kuomet po eilinio ir ypac skaudaus pedopfilo ispuolio 2012 balandzio menesi britu parlamentas 18.10.2012 prieme istatyma suteikianti ne tik valstybes apsauga tiems nukentejusiems nuo pedopfilu kurie paliudys bet ir materialine kompensacija. Rezultatas buvo stulbinantis – savo skriaudejus ivardino viesai tukstanciai tu (dauguma tai buvo moterys) kurie buvo pedopfilu nuskriausti vaikysteje ar paauglysteje. Nustatyta ir ivardinta viesai daugybe ivairia padeti visuomeneje uzemusiu iskrypeliu – nuo meru,teiseju ,prokuroru, savivaaldybiu bei parlamento nariu,menininku, media&ect bosu ir eiliniu ir t.t.t.,net ir po mirties o like gyvi tebesedi kalejimuose kur susodinti ilgiems metams. Nezinau dabartiniu skaiciu taciau pries 3 metus nukentejusioms nuo pedoplilu jau buvo ismoketa daugiau nei £300 000 000 kompensaciju o didele dali sios sumos sudare konfiskuotas nuteistu pedopilu turtas

 7. Žemyna:

  Garliavos istorijoje per daug neatskleistų mirčių
  – respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/nusikaltimai_ir_nelaimes/garliavos_istorijoje_per_daug_neatskleistu_mirciu/
  Str. Autorė priminė „savižudybes”, kurias jau ir užmiršus buvau.

 8. Romas:

  Kažkuriuo momentu buvo kilusi viltis, kad Romo ir Stasio dispute bus prieitas bendras vardiklis (sutarimas). Bet…nesigavo… Matyt viskam savas laikas.

  Juk tūkstančius metų žmonės gyveno pagal džiunglių įstatymus – pagal stipresniojo teisę ir silpnesniojo baimę. Didelė dalis šitos matricos tebeveikia žmonių sąmonėje…

  Tik tuo ir galima paaiškinti dabartinę situaciją, kurioje Lietuvos teisėsauga, po šiai dienai nepradėjusi pedofilijos tyrimo, teisia Neringą Venckienę, o ne save pačią (atsakingus pareigūnus) už bylos vilkinimą ir klaidinimą.

  Belieka apsiginkluoti kantrybe ir lašas po lašo keisti žmonių sąmonę.

  • mociute:

   tikrai TAIP!
   Ateis “brisiauas galas” panasus kaip kad ivyko Britanijoje ir ypac itakingiems iskrypeliams ir ne tik Lietuvoje!
   Ko gero, net prabangius paminklus kaip kad nutiko su prabangiais Jimmy Saville&Co iamzinimu, gali prisiseiti i asfalta supilti…. Juk ateina nauja karta ir teisesaugon. Belieka apgailestauti kad ant universitetini issilavinima turinciu ir jau vakarietiskai mastanciu sauniu Lietuvos policininku virsuas buvo “uztopintas” gerokai sovietiniu naftalinu atsiduodantis Garliavois sturmo vadas……

  • stasys:

   Romai .. aš neneigiu teisėtvarkos prasto darbi užkardant ta problema . Taip kad susitarimą bent iš dalies Jus jau turite savo kišenėje . Visa kita , deja.

  • Kada pradėsite gyventi, o ne vis dar gyvenimo lauksite…

 9. Žemyna:

  Jei JAV trukdo teisti dėl 39 kaltinimų, užeisime iš kitos pusės:
  Venckienė toli gražu ne vienintelė: Lietuvos bėglių sąraše – gerai žinomos pavardės
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/venckiene-toli-grazu-ne-vienintele-lietuvos-begliu-sarase-gerai-zinomos-pavardes.d?id=82732859
  (tam sąraše Uspaskichas, Snoro vadai, Petrikis, Romanovas, Zuokas ir t.t.).
  Ar ir tai sužinosime, jog ji – Kremliaus caro meilužė ir Italijos mafijos vadė?

 10. Tvankstas:

  Prisiminkime pradžią, kai D. Kedys išsiuntė 200 DVD su skundu – aprasymu, gavo Seimo nariai, Prezidentė, Vyriausybė, teisėsauga. Bandymas numarinti visiška tyla.
  Tas pats dabar su Neringa – bandymas numarinti tyla.
  Labai aiškiai visą dešimtmetį trunkanti byla be pabaigos, kai daugybė mirčių yra neišaiškintos, kai Deimantė yra nežinia kur ir ar išvis gyva, kai dabar Neringa už įtarimą smulkiu huliganizmu sėdės 2 mėnesius po 21 mėnesio, kai max bausmė tegali būti 3 metai.
  Siekiant sustatyti daiktus į savo vietas, reikia žinoti dvi sąlygas apie demokratijos prigimtį.
  1. ‘Demokratija yra blogiausia iš visų santvarkų, kurioje hienos valdo asilus.’ Aristotelis
  2. Demokratijoje šalį valdo 1-3-5 klanai, kurie nusiperka visus sisteminius / sąrašinius parlamentarus, suteikdami jiems galimybę pabūti klusniomis marionetėmis kadenciją.
  Iš šių dviejų sąlygų išplaukia trečia, slaptoji sąlyga : iškrypėliškas lytinis pasitenkinimas yra valdančiųjų džiaugsmas ir jis saugomas teisėsaugos jėgomis nuo demokratijos asilų akių.
  Reikia prisiminti užgesintus paidofilijos skandalus D. Britanijoje, JAV, Nyderlanduose (karalienių vyrai princai Bernhard ir Claus), Belgijoje (galima pasiskaityti Anneke Lucas prisiminimus internete),…, kur karališkos šeimos nariai yra įtariamųjų sąrašuose, dažnai liudininkams staiga mirštant.
  Visur ta pati taisyklė : elitas ir jo apmokama MIP visada įrodinėja, kad paidofilijos nėra, tai tik prasimanymai ir šmeižtai.
  Visa šia Lietuvos dešimtmečio byla Lietuva įrodė, kad atitinka demokratijos standartus, kur paidofilija yra slaptasis pasitenkinimas aukščiau VŽTD, Konstitucijos ir šalies įstatymų, teisėsauga įrodė savo modernumą klastojant bylas ir nekaltus žmones masiškai paverčiant kaltais, ypač spec. tarnybos, kurioms reikalingą žmogų sunaikinti ir galus paslėpti yra kaip du pirštus apsimyžti.
  Seimo narių pritarimas tyla yra brandžios demokratijos požymis, netgi vienmandatininkai susitvarkę ir žino politkorektiškumą, tai yra ‘parišti už pautų’ dėl savo nedoros, ištvirkėliškumo ar baimės prarasti šiltą vietą ir būti, per apkaltą ar po sekančių rinkimų, nuspirtais į nebūtį.
  Dėl mirties eskadrono siautėjimo, žmonėms įvaryta pakankamai baimės, seimūnai yra pasirinkę apkaltą Neringai, nedidelė dalis tyli įbauginta. Kur tautinių patriotinių jėgų žodis (suprantama, tyras krikščionis R. Dagys už apkaltą, už pradinius 56 kaltinimus Neringai) – tai šios jėgos yra už apkaltą Neringai ar tyli iš baimės, kad tik elitas ką nors blogo nepagalvotų apie juos ? Tai yra sodomitų paidofilų slaptieji rėmėjai ?

 11. Žemyna:

  LRyto TV, R. Paleckio šios savaitės laida „Oponentai” su Šedbaru ir Matulevičiumi.
  Teisininkas seimūnas iš paskutiniųjų stengiasi išsisukti nuo klausimo, kodėl nevykdytas teismo sprendimas dėl Stankūnaitės (kad ji tvirkino vaiką), kodėl teismo sprendiniai pasirinktinai vykdyti. Ir į kitus puolimu reaguoja. Veido išraiška tokia, tartum tuoj sprogs iš pykčio (lyg ir nematydavau jo tokio?).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: