Mitinge prie LRT bus reikalaujama „nutraukti smegenų plovimą už mokesčių mokėtojų pinigus“ (14)

homoseksualistas-su-vaiku-alkas-lt-koliazas

Alkas.lt koliažas

Lapkričio 9 d., 14-16 val. Vilniuje (S. Konarskio 49) telkiamas mitingas  „Atsisakau savo mokesčiais remti antikonstitucinę LRT“, kuriame Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) vadovybė bus raginama laikytis Lietuvos Konstitucijos, Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso ir Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo.

Mitingo rengėjai – aktyvūs visuomenininkai ir Lietuvos šeimų gynimo organizacijos – žada kreiptis į LRT Tarybą, reikalaudami užtikrinti LRT teisingų žinių ir įvairių nuomonių pateikimą, laidose jautriais klausimais užtikrinti galimybę pasisakyti įvairių pozicijų atstovams. Taip pat – „liautis LRT ištekliuose propaguoti lytinius iškrypimus ir kitokias šeimos sampratas, nei nurodytos Lietuvos Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse“. Galiausiai reikalaujama atsakomybės LRT direktorei Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei. Šį mitingą buvo nuspręsta surengti po to kai LRT spalio 7 d. internetiniame portale lrt.lt paskelbė TV laidą „Spalvos. Gėjai tėčiai“ apie „homoseksualistus-tėčius“, įsigijusius iš surogatinės motinos vaiką…

Tiek LRTK, tiek žurnalistų etikos inspektorė gavo skundų dėl portale LRT.lt skelbiamos laidos „Spalvos“, konkrečiau – dėl laidos, kurioje buvo pasakojamos dviejų homoseksualių porų istorijos. Šios poros, pasinaudojusios surogatine motinyste, pagalbinio apvaisinimo būdu susilaukė vaikų.

Jei šie reikalavimai bus neįvykdyti, tuomet žadama reikalauti iš Lietuvos valdžios institucijų nutraukti valstybinį finansavimą „liberalios – ideologinės stovyklos ruporu virtusiam Nacionaliniam transliuotojui, panaikinant ir patį Nacionalinio transliuotojo statusą“.

Mitinge pakviesti pasisakyti rezistentas kunigas Robertas Grigas, Seimo narys Naglis Puteikis, Sąjūdžio veikėjas Arvydas Juozaitis, šeimų organizacijų atstovai, teisininkai, kiti visuomenės veikėjai. Feisbuko puslapyje „Apginkime Lietuvos šeimas“.

„Tai ilgai lauktas signalas TAU! Viskas jau paruošta: Vilniaus savivaldybė išdavė leidimą, prisideda ne viena nevyriausybinė organizacija, bus scena, kalbės neabejingi politikai ir neabejingi visuomenės veikėjai. Tau belieka išdrįsti sau pasakyti: „aš pavargau nuo tos lobotomijos. Man nereikia smegenų skalbimo. Aš turiu vertybes, aš esu, aš ne niekas, aš nenoriu propogandos, kuri net pažeidžia įstatymus. Jei įstatymų nesilaiko Nacionalinis transliuotojas, aš ateisiu – atsivesiu dar savo draugus, tėvus, močiutes, senelius, pusbrolius ir dėdes, kad parodytume jums, jog esame ir turime savo nuomonę!“ Tiesiog tu turi ten būti, nes net nenorėtum sužinot kas mūsų laukia – jeigu to nestabdysim.“ –  Feisbuje rašo viena iš mitingo prie LRT rengėjų, vilnietė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė.

Mitingas prie LRT | Alkas.lt, T. Baranausko nuotr.

Mitingas prie LRT | Alkas.lt, T. Baranausko nuotr.

Feisbuke taip pat skelbiama būsimo mitingo dalyviams siūloma priimti mitingo rezoliucija:

Lietuvos Respublikos Seimui
Lietuvos radijo ir televizijos tarybai

2019 m. lapkričio 9 d. Lietuvos piliečių mitingo
REZOLIUCIJA
Dėl visuomeninio transliuotojo padėties

Mes, Lietuvos piliečiai ir mokesčių mokėtojai, išlaikantys Nacionalinį transliuotoją – LRT, remdamiesi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymu, Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksu, Lietuvos Respublikos nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymu, reikalaujame:

1. Užtikrinti LRT netendencingą informacijos pateikimą ir nuomonių įvairovę. Nutraukti konstitucinės piliečių teisės reikšti savo nuomonę bei įsitikinimus ribojimą ir atsisakyti šališkumo atrenkant laidų dalyvius bei įvykių komentuotojus pagal pažiūras.
2. Laidose jautriais politiniais, kultūriniais ir socialiniais klausimais užtikrinti galimybę pasisakyti įvairių visuomenės pozicijų atstovams.
3. Liautis LRT transliacijose propaguoti kitokią šeimos sampratą, nei nurodyta Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse.
4. Atstatydinti LRT generalinę direktorę Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, kuriai vadovaujant LRT virto vienos politinės ideologijos – kraštutinio liberalizmo – propagandos ruporu.
5. Pašalinti iš LRT Ritą Miliūtę, kurios laidos rengiamos pagal išankstinius nusistatymus ir tenkinant grupinius, politinius interesus.
6. Pašalinti iš LRT interneto portalo vadovų tendencingą ir šališką redaktorių Mindaugą Jackevičių.
7. Siūlyti Seimui Estijos pavyzdžiu įsteigti Nacionalinio transliuotojo kontrolieriaus (žiniasklaidos ombudsmeno) instituciją, kuri prižiūrėtų, kaip LRT veikla atitinka gerosios žurnalistikos praktikos standartus ir nagrinėtų pateikiamus skundus.
8. Nacionalinio radijo ir televizijos įstatyme nustatyti, kad visuomeninio transliuotojo kontrolierius turi būti tiesioginiu balsavimu renkamas pareigūnas, nepriklausomas nei nuo politinių, nei nuo LRT valdymo organų.

Lapkričio 6 d. posėdžiavusi Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) nariai nutarė, kad portale LRT.lt parodyta laida „Spalvos. Gėjai tėčiai“, esą, nepažeidė įstatymo ir nepilnamečiams nekenkia.

Skundų autoriai tvirtino, kad ši informacija pažeidžia Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą ir turėtų būti rodoma su „S“ ženklu.

LRT teisės skyriaus patarėjas Armenas Airapetianas posėdyje teigė, kad įstatymas, kuriuo grindžiamas galimai LRT padarytas pažeidimas, vis dėlto yra pasenęs: „Sutikime, kad įstatymas vis dėlto yra beviltiškai pasenęs. Kalbėsiu nelabai teisine kalba, bet gyvenimas įvairiaspalvis, jis juda į priekį ir kartais teisinė bazė nespėja paskui gyvenimą.“

Pasak vieno iš mitingo rengėjų politologo Mariaus Kundroto: „LRT vadovybė parodė tiek moralinį, tiek teisinį nihilizmą. Iš pradžių pažeistas įstatymas, o tada jis pavadintas atgyvenusiu. Tai suteikia precedentą bet kokio įstatymo laužymui.“

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: