Kviečia gudų tautinis koncertas „Senoji Baltarusija“ (video) (1)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Lapkričio 9 d. 14 val. „Žaros“ gimnazijoje, Naujojoje Vilnioje (Karklėnų g. 13) vyks  gudų tautinis koncertas „Senoji Baltarusija“. Koncerte dalyvaus keturi solkloro ansambliai iš Baltarusijos: „Chatovičy“, „Cerabianački“, „Chorošuchi“ ir „Dziatlavicki padlesak“.

Kiekvienas ansamblis atliks po vieną apeiginę giesmę, ir po 2 dainas iš savo bendro repertuaro. „Chatovičy“ sugiedos vestuvinę giesmę, „Cerabianački“ – Jurginių, o „Dziatlavicki padlesak“ – rugiapjūtės ir Kalėdinę giesmes.

Renginio rengėjai  – Jokūbo Kolaso kultūros centras ir Gudų kultūros draugija Lietuvoje.

„Chatovičy“ iš Gancavičiaus rajono. Ansambliui jau 40 metų. Vadovė – Tatjana Buikevič. yra moterys, kurios ten dainuoja nuo jaunystės (dabar dalyvių amžius nuo 60 iki 77 metų).

„Cerabianački“ k. Ceraben iš Pinsko rajono. Vadovė – Jeudakija Prašyc. Ansamblio dalyvių amžius– nuo 66 iki 77 metų. Ansamblis yra gana jaunas, tačiau jau sulaukęs žiūrovų dėmesio dėl savo išskirtinumo. Ansamblio dalyviai yra surinkę daug įvairių senovinių dainų iš savo rajono, ir su džiaugsmu jomis dalijasi su visais.

Vaikų ansamblis „Dziatlavicki padlesak“ iš Zietelos rajono (vadovė – Galina Berezina) ir suaugusių ansamblis skaičiuojantis jau 57-erius metus –„Chorošuchi“ iš Gomelio rajono. Dainininkų amžius nuo 6 iki 84 metų.

Kategorijos: Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: