D. Nagelė. Seimūnai – svarbesni už vaikus (5)

Seimo rūmai | S. Žumbio nuotr.

Seimo rūmai | S. Žumbio nuotr.

Kitų metų valstybės biudžeto svarstymas dar tik prasidėjo, tačiau jis jau atskleidė daugybę dalykų, susijusių su mūsų Seimo nariais. Deja, itin nemalonių. Labiausiai šokiravo Seimo valdyba, pateikusi biudžeto projektui reikalavimą iš jo Seimo reikmėms atriekti per pusantro milijono eurų papildomai: parlamentarų padėjėjų algoms didinti, parlamentarų, jų padėjėjų priedams prie algų, darbo vietų atnaujinimui ir t.t.

O svarbiausia – už 306 tūkst. eurų mes visi turėtume išleisti Seimo III rūmų, kur Tautos išrinktieji dažniausiai būna (mat juose yra ir plenarinių posėdžių salė), kondicionavimo sistemai.

Įstatymų leidėjai pasikniso po popierius ir išsiaiškino, kad darbo sąlygos neatitinka higienos reikalavimų. Nes nėra kondicionieriaus. Tačiau nėra nė vieno pasiūlymo, kad reikėtų įrengti kondicionierius nors vienoje mokykloje, nors tiek pernai, tiek šiemet, kai buvo pailginti mokslo metai, skelbta ne apie vieną atvejį, kai tiek gegužę, tiek birželį vaikai per pamokas alpdavo ir būdavo kviečiama greitoji pagalba. Jei seimūnai pasidomėtų, tai higienos reikalavimų neatitinka ir tokios mokyklos. Na, bet vaikai – ne Seimo nariai. Negi gaila, jei ir alpsta?

Seimūnai svarbesni už vaikus | S. Žumbio nuotr.

Seimūnai svarbesni už vaikus | S. Žumbio nuotr.

Išlindo ir daugiau bėdų. Visų pirma, Seimas noriai pritaria siūlymams didinti išlaidas – didinti vaiko pinigus, įvesti nemokamą maitinimą pradinukams ir t.t. – tačiau blokuoja pasiūlymus didinti pajamas. Juk rinkimai ne už kalnų. Toks noras įtikti rinkėjams veikiausiai prives prie to, kad biudžetas bus patvirtintas su didžiuliu trūkumu. Juo labiau kad į jį dar neįtraukti per 60 mln. eurų, pažadėtų mokytojams. Ir pažadėtų ne žodžiu, o patvirtintų raštu. O ekonomistai įspėja apie atsėlinančią krizę. Belieka tikėtis, kad dabartiniai politikai pasimokė iš 2008-2009 m. krizės pamokų, o savanaudiškumą ir populizmą nusvers blaivus protas ir siekis sutvarkyti biudžetą.

Nėra ne vieno pasiūlymo, kad reikėtų įrengti kondicionierius nors vienoje mokykloje | Asociatyvi nuotr.

Nėra ne vieno pasiūlymo, kad reikėtų įrengti kondicionierius nors vienoje mokykloje | Asociatyvi nuotr.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

5 komentarai

  1. Gražina:

    Nėra žodžių… nei GĖDOS nei SĄŽNĖS. Pirmiausiai skuba patys save aprūpinti, o visą kitą jei liks paskui. Ar dėl savo algų kėlimo gerbiamas seimas neturėtų atsiklausti Tautos? Gal KT turėtų tai išaiškinti? Kas svarbiau seimo nariai, kurių algos ir taip nemažos, ar žmonės, gyvenantys žemiau skurdo ribos? Skaudu žiūrėt, kai žmonės džiaugiasi lėkšte sriubos. Nejau seimo nariai to nemato ir drįsta kelti sau atlyginimus. Kodėl “dirba” taip, kad lyg šiol turime tokių žmonių, kurie neturi galimybės patys pasirūpinti savimi? Reiškia seimo nariai neužsidirba ne tik padidinto atlyginimo, bet ir tos algos, kurią dabar gauna. tegu kelia sau atlyginimą tada, kai visi Lietuvoj gyvens gerai.
    Jokių kondicionierių, kol jų nėra įrengta mokyklose. Dabar, kai klimatas pasikeitė, kondicionieriai turi būti privalomi MOKYKLOSE. Tikrai vaikai yra svarbiau, ir jais reikia pirmiausiai pasirūpinti, o seimūnai gali palaukti kol gyvenimas pagerės visiems. O tai priklauso nuo seimo darbo.

  2. Simonas:

    Viskuo kaltas Seimas ir kondicionieriaus ten nereikia, ir algų jiems nereikia, ir kėdžių (darbo vietų) nereikia, ir….Seimo nereikia. Pakaks generalgubernatoriaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: