Vilniuje pagerbtas Romuvos Krivio Jono Trinkūno atminimas (nuotraukos, video) (0)

Krivio dienos apeiga ant Gedimino Kapo kalno | Alkas.lt, V. Kašinsko nuotr.

Krivio dienos apeiga ant Gedimino Kapo kalno | Alkas.lt, V. Kašinsko nuotr.

Spalio 19 d. Vilniuje romuviai pagerbė Romuvos Krivio Jono Trinkūno-Jauniaus atminimą.

Senovės baltų religinė bendrija Romuva 2019 metus yra paskelbusi Krivio metais. Šiais metais Romuvos Kriviui Jonui Trinkūnui būtų suėję  80 metų. Krivio dienos šventimas – vienas iš Krivio metų renginių. Minėjimas prasidėjo apeiga ant Gedimino kapo kalno Vilniuje, toje pačioje vietoje, kur spalio 19 dieną 2002 metais buvo įšventintas Romuvos Krivis Jaunius.

Buvo užkurtas šventosios ugnies aukuras, skambėjo giesmės, Krivė Inija Trinkūnienė kartu su Romuvos vaidilomis ir visais susirinkusiais aukojo Protėviams ir Dievams. Kriviui atminti buvo sugiedota jo žodžiais praturtinta Švenčionių krašte užrašyta Vėlinių giesmė. Ratu, iš rankų į rankas lydimas linkėjimų keliavo Perkūno kirvelis, apeigų dalyviams perteikdamas Protėvių stiprybę ir galią.

Krivio įšventimo apegos, 2002 spalio 19 d., Gedimino kapo kalnas, Vilnius | Romuvos nuotr.

Krivio įšventimo apegos, 2002 spalio 19 d., Gedimino kapo kalnas, Vilnius | Romuvos nuotr.

Po apeigos Gedimino Kapo kalne visi rinkosi Nacionalinio kultūros centro salę į konferenciją „Romuvos Ažuolas“. Skambėjo Žemynos Trinkūnaitės kanklių muzikos garsai. Etnotapytojo Virginijaus Kašinsko parengto video-pasakojimo dėka į šventės dalyvius prabilo pats Krivis Trinkūnas.  Pranešimus skaitė: Romuvos vaidilos – Ignas Šatkauskas, Jonas Vaiškūnas, Nijolė Balčiūnienė, religijotyrininkė dr. Milda Ališauskienė, mitologas, Romuvos garbės vaidila dr. Dainius Razauskas, leidyklos „Dangus“ ir projekto „Mėnuo juodaragis“ vadovas Ugnius Liogė. Vaidila, rašytojas Vaclovas Mikailionis supažindino su rengiamos knygos apie Joną Trinkūną metmenimis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: