Pensijos laukiantis vyras sukaupė tūkstančius, bet pasiimti negali (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Klaipėdietis Alvydas po poros metų ruošiasi išeiti į pensiją. Tačiau privačiame pensijų fonde pinigus senatvei kaupęs vyras teigia besijaučiantis nusivylęs.

Alvydas pensijai kaupti ėmė nuo 2008 metų. Iš viso fonde jau yra daugiau nei 5,6 tūkst. eurų. Šiais metais, pasakojo vyras, jis pasikalbėjo su konsultantu ir pasidomėjęs, ar galėtų iškart pasiimti visus sukauptus pinigus, išgirdo neigiamą atsakymą.

„Sakė, kad yra įstatymas, pagal kurį, jeigu būtų sukaupta iki 3 tūkst. eurų, galėčiau viską atsiimti. Tačiau mano sukaupta suma yra per 5,6 tūkst. eurų. Ir jos vienu kartu nebeatiduoda. Sako, atgausiu po 20 metų. Vadinasi, kas mėnesį – po 27 eurus. Jūs įsivaizduojat!“ – nusivylimo neslėpė Alvydas.

Vyras sakė besijaučiantis kone apiplėštas. Jis aiškino planuojantis pasitarti su teisininkais ir dėl tokios tvarkos kreiptis į Seimą.

Bendrovės „Aviva Lietuva“ Komunikacijos skyriaus vadovė Kristina Rekašienė teigė, kad šio kliento situacijos komentuoti negali dėl duomenų apsaugos. Tačiau ji komentavo, kad pagal Pensijų kaupimo įstatymą, pensijų išmoką iš pensijų fondo dalyvis gali gauti, kai sulaukia senatvės pensijos amžiaus arba dalyviui paskirta išankstinė socialinio draudimo senatvės pensija pagal Socialinio draudimo pensijų įstatymą.

Tačiau nuo kitų metų įsigalioja Pensijų kaupimo įstatymo nuostatos, pagal kurias pensijų išmokų rūšis priklauso nuo dalyvio pensijų fonde sukauptos sumos. Pagal įstatymą, jei sukaupta iki 3 tūkst. eurų, gali būti išmokėta vienkartinė išmoka. Tačiau jeigu sukaupta nuo 3 tūkst. eurų iki 10 tūkst. eurų, išmokos mokamos periodiškai. O jeigu sukaupta daugiau nei 10 tūkst. eurų – dalyvis turi įsigyti pensijų anuitetą. Pensijų anuitetas – tai gyvybės draudimo bendrovės paslauga, kai sumokėjus vienkartinę įmoką apdraustajam visą likusį gyvenimą kiekvieną mėnesį mokamos mėnesio išmokos.

„Jūsų minėtas dalyvis teigia, kad yra sukaupęs per 5 651 eurą, tai pagal įstatymo nuostatas nuo 2020 metų jam priklauso periodinės išmokos, kurios bus išmokėtos per 20 metų. Neišmokėta suma yra paveldima“, – aiškino K. Rekašienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: