Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai pasodinta ąžuolų giria (nuotraukos, video) (35)

Pasodinta ažuolų giraitė „Generolui Vėtrai“ | rengėjų nuotr.

Pasodinta ažuolų giraitė „Generolui Vėtrai“ | rengėjų nuotr.

Spalio 27 d. vaizdingoje vietoje prie Didžiokų piliakalnio, Molėtų rajone, buvo pasodinta giria Jonui Noreikai „Generolui Vėtrai“ atminti. Čia susirinko iki šimto Lietuvos šviesuomenės atstovų: mokslininkų, mokytojų, menininkų, teisininkų, visuomenininkų, o taip pat ir pramogų pasaulio, verslo,
Šaulių sąjungos, skautų bei kitų organizacijų atstovų.

Sumanymas pasodinti girią „Generolui Vėtrai“ atminti gimė vasarą, kilus visuomenės nepasitenkinimui dėl Laisvės kovotojo atminimo lentos nukabinimo Vilniuje (šiuo metu ten pakabinta nauja lenta). Iniciatyvos „Šimtmečių irių“ autoriai paskelbė konkursą ieškodami vaizdingos vietos privačioje žemėje, kur galėtų būti pasodinta atminimo giria. Konkursas susilaukė didelio visuomenės palaikymo socialiniuose tinkluose, tad buvo nuspręsta surengt ir renginį.

„Pilietinė iniciatyva „Šimtmečių girios“ jau kelis metus skatina medžių sodinimus, kuriuose jau sudalyvavo tūkstančiai veiklių žmonių, tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje.

Su Jono Noreikos - Generolo Vėtros portretais | rengėjų nuotr.

Su Jono Noreikos – Generolo Vėtros portretais | rengėjų nuotr.

Įspūdingoje istorinėje vietoje gims parkas su giraitėmis Laisvės
kovotojams atminti

Simbolinė giria „Generolui Vėtrai“ atminti buvo pasodinta šalia Didžiokų piliakalnio ir vienos iš sunaikintų Didžiosios kovos apygardoje veikusių partizanų vadavietės. Ąžuolai Jonui Noreikai pasodinti Gediminaičių stulpų pavidalu vaizdingame kelio vingyje prie senojo Molėtų plento.

Istorijos mokslų daktaras, archeologas, Valdemaras Šimėnas džiaugiasi, kad atminties išsaugojimo projektas buvo įgyvendintas jo giminės žemėje, kuri buvo paskirta jo seneliui savanoriui, kaip Laisvės kovų dalyviui.
Šioje vietoje žuvo jo giminaičiai partizanai. V. Šimėnas su sūnumis žada čia sodinti ir kitas giraites Laisvės kovų dalyviams, o ateityje šį būsimą parką bus siekiama padaryti atviru lankymui.

Ąžuoliukas gen. Vėtrai atminti | rengėjų nuotr.

Ąžuoliukas gen. Vėtrai atminti | rengėjų nuotr.

Danguje didžiulė istorinė Lietuvos vėliava, prie laužo – istorinės
dainos

Dalyviai ąžuolus sodino skambant dainininkės A. Sabulytės laisvės kovų ir pasaulio aukso fondo dainoms. Aplink sodinančiuosius kelis ratus apsuko sraigtasparnis pasidabinęs įspūdingo dydžio istorine Lietuvos vėliava.

Šventės dalyviai vėliau prie laužo dalinosi įspūdžiais, vaišinosi šaulių paruoštomis vaišėmis, kartu su grupės „Ugniavijas“ vyrais dainavo senovės lietuvių ir partizanų dainas.

Atidarant renginį vienas iš „Šimtmečių girių“iniciatorių Bartas Trakymas pabrėė, kad Lietuvos ir jos laisvės kovotojų juodinimu, Lietuvos tautų kiršinimu labiausiai suinteresuota priešiškai nusiteikusi kaimyninė valstybė – Rusija. Generolas Vėtra sabotavo SS legiono steigimą ir lietuvių mobilizaciją į Vokietijos kariuomenę. Jis buvo aktyvus antinacistinio ir antisovietinio pasipriešinimo rengėjas ir dalyvis, nukentėjęs nuo abiejų okupacinių režimų.

„Nors Jonas Noreika ir buvo antinacistinio žydus gelbėjusio pogrindžio globėju, jo pasirašyti įsakymai dėl žydų izoliavimo, žiūrint iš šių dienų perspektyvų, skaudina dalį Lietuvos visuomenės. Visgi jo kova už Lietuvos laisvę, pasiaukojimas ir aukščiausia auka neleidžia jo pamiršti. Tikime, kad Lietuva nepamiršta savo vaikų…“ – minėjo kalbėjusieji renginio atidarymo metu.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

35 komentarai

 1. Gustavas:

  Žaliuok VĖTROS giria tūkstančius metų! Bukite sveiki ir drūti jos puoselėtojai. Triskart LIETUVIŠKAI valio!

 2. Labai džiugu matyti tokį entuziazmą, tokį ąžuolinį Laisvės kovų įamžinimą, generolo Vėtros atmintį. Kaip paprastai, taip ir čia pasigestina – tik karališkosios Lietuvos vėliavos – Stulpų vėliavos. Gedimino stulpų vardu šią vėliavą 19 amžiuje yra pavadinęs istorikas T. Narbutas. Tačiau akivaizdu, kad Stulpai kaip teisingumo principo laikymosi ženklas yra ateitantis dar iš senesnės, mitologinės lietuvių sąmonės – karališkai laisvos Lietuvos laikų, todėl būtų tikslinga jai duoti istoriškai pagrįstesnį vardą – Karališkosios Lietuvos vėliava bei imtis daugiau su ja rodytis viešumoje, renginiuose.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Gėda, kad mes vis dar vadiname savo valstybę (kažkokia tai) respublika. Gėda. Nėra karališkosios laisvos Lietuvos vėliavos. Nėra sukurtos karališkosios Lietuvos sistemos Tautai klestėti. Gėda

   • ŽEMAITIS. VENGRIJA - TURKIJOS AGRESIJOS RĖMĖJA!:

    Gėda tiems, kurie mato kažką pozityvaus monarchijose (kad ir sobolinėse).
    Aš nesuprantu kokių nors britų, olandų ir į juos panašių, kuriems vis dar reikia kažkokių karaliukų.
    Didžiuojuosi, kad esu RESPUBKIKOS pilietis, ir man žodis “Respublika” mūsų šalies pavadinime tikrai ne mažaiu svarbus už žodį “Lietuvos”

    • Tvankstas:

     Voltaire : “geriau paklusti vienam išdidžiam liūtui, negu 200 žiurkių mano paties rūšies.”
     Turėjo galimybes atlikti sulyginimus ir praktiškai, ir istoriškai.

     • Žemyna:

      Gal sudomins:
      LTV „Daiktų istorijos” laidoje bus apie esperanto kalbą Lietuvoje – kodėl nepaplito.

     • Reikia mūsų TVANKSTO pagalbos!:

      Nes pasijutau bejėgė –
      ką tai reiškia:
      forvo.com/search/Birut%C4%97/uk/ –
      – Біруте ???
      E taria kietai.
      Ukrainoje dar išlikęs šis vardas? Gal ir daugiau išlikę? Ne vien vietovardžiai?
      Nors, kita vertus, paleisti iš lagerių, kai kurie lietuviai (ypač tremtyje su ukrainiečiais susituokę) apsistojo UA. Taigi, gal jokios paslapties nėra?

      • Tvankstas:

       Gali būti kelios priežastys Біруте vardui Ukrainoje :
       1. Gimusi mišrioje šeimoje ir vienas iš tėvų norėjo lietuviško vardo.
       2. Nutekėjusi į Ukrainą lietuvaitė.
       3. Ukrainietė mama turėjo labai gerą draugę Birutę ir norėjo dukrelę pavadinti jos vardu, įtikino ir vyrą ukrainietį – aš visada prisiminsiu savo geriausią draugę, visi mūsų dukros vardą įsimins, nes retas bus.
       Žemiškos priežastys Біруте vardui Ukrainoje.
       Štai Lenkijoje yra pakankamai daug lenkių su Biruta vardu, man pačiam vieną teko sutikti, seneliai nuo Panevėžio, netgi yra gatvė Varšuvoje – ulica Biruty.

    • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

     Respublika ant karališkos valstybės pagrindo – nedera,
     kaip piktžolė virš ąžuolo šaknų.
     Klestint krikščionybei, pusė darbininkų dingo iš respublikos ir dauguma pasirinko protestantiškąją krikščionybei britų karalystę. Daugiau pavyzdžių ir nebereikia.
     Protestantiškoji krikščionybei britų (karaliukų) karūna pavyzdys karališkosios Lietuvos Tautai su krikščioniška kauke.
     Nusiimkime kaukes ir kurkime pavyzdinę karališkąją Lietuvą.

 3. Žemyna:

  Ek, kaip būt buvę gera ten būti…
  Nepaprastai graži, prakilni lietuviška tradicija. Tai Aukščiausias Tautos apdovanojimas.

 4. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Visas nuotraukas gadina Gediminas Vagnorius – vienas iš dabartinio komunistinio konclagerinio režimo įkūrėjų.

 5. ŽEMAITIS. VENGRIJA - TURKIJOS AGRESIJOS RĖMĖJA!:

  Nors intensija gal ir abejotina (nes teigiama, kad Noreika prisidėjo prie Žagarės geto sukūrimo), tačiau vis tiek šaunuoliai.
  Tikrai, manau, reiktų įkurti ąžuolų giraitę Lietuvos partizanams. Tad idėja sveikintina. Tik nereiktų orientuotis į vieną kurį nors asmenį, o į visus už Lietuvą kovojusios partizanus.

  • Tvankstas:

   Gerb. Žemaiti, seniai yra žinoma : “Žagarės getas buvo įsteigtas 1941 metų liepą, dar iki J. Noreikos paskyrimo į apskrities viršininko pareigas. Iš tikrųjų Šiaulių apskrities ž… perkėlimo į Žagarėje įsteigtą getą iniciatoriai ir organizatoriai buvo Reicho komisaras Rytams Lozė (Lohse), Reicho komisaras Lietuvai dr. Rentelnas (Renteln) ir Generalinis komisaras Šiaulių miestui ir apygardai Gevekė (Geweke).”
   Kam tas NKVD-MGB-KGB šliaukas mėtote prie kiekvieno straipsnio su J. Noreikos – Vėtros pavarde ? Dirbate šabesgojumi pas dušanskius- todesus- slavinus šikpuodžių išnešiotoju ir turinio laistytoju ant lietuvių ?
   Pats Geweke davė parodymus po karo Vokietijoje, lietuviai jo parodymuose buvo NULIAI steigiant getus.
   Yra tokia knyga, ne karvę kainuoja, galima užsisakyti internetu ir persiskaityti : Wolfram Wette. Karl Jager. Morder der litauischen Juden, S. Fischer Verlag, Frankfurt am Main. 2012.
   Neseniai, 2019.10.16 Lrytas persispausdino : ‘Štandartenfiureris buvo itin nuožmus Lietuvos žydų žudikas – siūlydavo tik šaudymą ir pjaustymą’, autorius Rimantas Jokimaitis („Kultūros barai“), trumpas knygos turinio atpasakojimas.
   Apie kokį lietuvį geto steigėją ten eina kalba ? Kažkodėl W.Wette net nepamini jokios lietuvio – iniciatoriaus pavardės, turiu Jus nuliūdinti …
   Ghetto buvo ž… išradimas tam, kad nesusilieti su aplinkos tautomis. Žr. Youtube ‘Rabbi packt aus’, kur simpatiškas rabinas paaiškina, kad A. Hitleris tik perrašė judėjų įstatymus vokiškai, kurie tikrovėje šimtmečius buvo judėjų kasdienybė.
   Pabaigai pridėsiu dėl Antano Impulevičiaus, kurio net pavardę paminėti bijosi politkorektiškas lietuvis, tiek lubianskinės sutros išpilta. Po karo A. Impulevičiui nuvykus į JAV, jam ten teko pereiti ilgalaikius tardymus, per kuriuos įrodė, kad neprisidėjo nei dėl vieno ž… žūties, užsiėmė jo vadovaujamas batalionas dab. Baltarusijoje savo veikla kaip apsauginis batalionas.
   SSSR prašė išduoti, ‘darbo liaudies atstovai’ darė mitingus, rašė peticijas, bet JAV nustatė, kad jokių nusikalstamų veikų ž… atžvilgiu Antanas Impulevičius nėra atlikęs, nors galima įsivaizduoti, kiek ‘dokumentų’ atsiuntė SSSR, kurie visi pasirodė esantys klastotės iš Lubiankos aruodų.
   Lietuvoje dar laukia Antano Impulevičiaus išteisinimas.
   Skaitykite tikruosius dokumentus, atsakymus į tardytojų klausimus, bet ne išmuštais dantimis susakytus, nebent Jūsų tėvas tardė, kaip Baumila dabartinį kardinolą S. Tamkevičių, tai sūnus plėšosi dėl tėvo darbų vardan šviesios komunizmo ateities.

   • Žemyna:

    Macnai pasakyta, bet tiesa.
    Ne taip jausmingai, vien tik grynais faktais viskas išdėstyta Irenos Tumavičiūtės skelbiamoje medžiagoje, parengtoje po jos ilgų tyrimų Štazi ir kt. archyvuose. Vokiečiai atlikto „darbo” ataskaitose niekur nemini lietuvių kaip iniciatorių, aktyvių dalyvių – šios srities „nuopelnais” su lietuviais nesidalina. Atsiskaito, kas, kur, kada ir kaip „tai” darė.
    Žinoma, mūsų „lyderiai” nė už ką nedrįs ginti Tautos garbės! Juk tam reikia ir stuburą turėti, ir kad tavo pirmas ir svarbiausias asmeninis interesas būtų Lietuva, o tik tada visi kiti. Todėl „laisvi ir nepriklausomi” portalai, jų savininkai bei vadovai NEDRĮSTA skelbti I.T. straipsnio, tik „marginalūs” portalai turi tam dvasios raumenų…
    Kurčias vis to paties apie „ž-šaudžius” lietuvius kartojimas – tėra užstrigusi plokštelė. Arba kompleksas, trukdantis pripažinti, jog leidosi nežinančių ar nedorų suklaidinamas.
    Gal būtų visai neblogai, jei ALKAS įkurtų ir savo kampelį, kur vienoje vietoje būtų jei ne pati visur išblaškyta medžiaga, tai bent nuorodos tiesiai į ją – paspaudi ir skaitai. O jei vėl tą patį „naratyvą” varai, tave automatiškai tik švyst ir permeta ten link. Kol visų tekstų po 5 kartus neperskaitysi, neįsileis atgal.
    —————————-
    Oi, kaip šaunu – tik ką per TV parodė dar nežinotą grynai lenkiškos kilmės pavardę – Tvorogal…

    • Tvankstas:

     Gerb. Žemyna, reikia pažinti vokiečius – jie niekada nepasakys : dariau kartu su lietuviu, man padėjo, patarė.
     Vokietis savo arogancija niekino lietuvį kaip neariją, žemesnės rasės žmogų, protiškai neįgalų (negi lietuvis kada nors rašys : man padėjo Reksiukas).
     Vokietis darė karjerą, viską kruopščiai užrašydavo kaip Napoleonas, tik jis vienas ką nuveikė.
     Po karo Vakarų zonose gaudavo simbolines bausmes, jei nemirė Reino belaisvių stovyklose po atviru dangumi, jei nepapuolė RA ir ŠMERŠ.
     Vokiečių pedantiškumas, dokumentų saugojimas yra pagirtinas, bet kas kada sugebės bent pažvelgti, perskaityti – popieriaus tonos irgi atlieka savotišką įvykių konservavimą numarinimu, neužmirškime – popierius dar gerai dega.
     Pats skaitymas nelygu skaitymui – labai mažai kas suvokia giliai ir plačiai mažomis raidėmis neilgas eilutes.

     • Žemyna:

      Jūs visiškai teisus, gerb. Tvankstai. Todėl DE (ir kt.) archyvų medžiagą skaitė profesionalė, dar nuo studijų metų privalėjusi neblogai su DE kultūra, istorija, kalba, skirtingų DE žemių papročių ypatumais ir kt. dalykais gana kruopščiai susipažinti. Man irgi teko nemažai sužinoti, išmokti ir praktiškai susipažinti (nors su I.T. negaliu lygintis). Beje, tenka išmanyti net ir tai, kaip dokumente išguldomas tekstas, kas kokiam dokumentui būdinga, į ką atkreipti dėmesį, kad nesuklystum. Net ir popierių reikia pažinti (iš kokių laikų), ar kad ir mašinraščio defektus. Ir tiems laikams gana neblogai falsifikuotas nuotraukas atpažinti, ieškoti, iš ko sukurpė šį „originalą”, „reportažą iš įvykio vietos” (o vėliau jas dar ir KGB „tobulino”)

   • ŽEMAITIS. VENGRIJA - TURKIJOS AGRESIJOS RĖMĖJA!:

    Na, nežinau. Kalbu apie tai, ką spaudoje skaitau. Nemanau, kad kaltinimai Noreikai (kaip ir Škirpai) iš piršto laužti. Bet gal klystu. Niekuomet ypatingai tuo nesidomėjau. Gal kada tiesa galutiniai paaiškės. Tad šiuo klausimų būsiu neutralus.
    O dėl mano tėčio – tai jis dar su trumpikėmis bėgiojo, kai Lietuvoje vyko partizaninis karas. Nebent norėtumėt apkaltinti senelius. Tačiau vienas iš jų (tėvo tėtis) buvo eilinis, paprastas kaimo žmogus, o nuopolitikos buvo labai toli.
    Tuo tarpu mmamos tėtis – taip pat kaimo žmogus, tačiau jo pusbrolis buvo Lietuvos partizanas (žuvo). Ir su savo draugais karts nuo karto apsilankydavo pas senelius, ten pernakvodavo ir pan. Jau esu apie tai rašęs (be to, tai yra net publikuota knygose). Mano mamos tėvai buvo partizanų rėmėjai, ir aš tuo didžiuojuosi. Beje, ir tas dėdė, kaip seneliai pasakojo, buvo iš ūkininkų ir karo metais žydų tikrai neskriaudė. Partizanauti išėjo todėl, kad nekentė sovietų ir pyko dėl jų nusavinto turto.

    Tad prieš kažką kaltinant, bent pasidomėkite. Moralus žmogus, nežinodamas faktų, niekuomet neižeidinės kito žmogaus ir jo artimųjų. Aš didžiuojuosi savo seneliais.

    • Tvankstas:

     Taip, pačiam yra aišku, kad reikia pasiskaityti, pasidomėti, o ne NKVD-MBG-KGB šliaukas numetinėti ant J.Noreikos – Vėtros.
     Niekas neužsistos velionio, tai galima visokiu šūdu terlioti ?
     Ar Tamstai pakanka žmogiško supratimo, kad galima rašyti tai, ką galima būtų sutikus į akis pasakyti ?
     Prašau neabejoti, kad tai ką rašau, visada galiu pasakyti sutikęs tą žmogų prie visų akių.
     Ne Tamstai mane mokyti, šmeižtus platinant apie J. Noreiką – Vėtrą.
     “(nes teigiama, kad Noreika prisidėjo prie Žagarės geto sukūrimo)” – tai ne paties šmeižtas, Tamsta Žemaiti, nuo savęs nuoširdžiai ?
     Koks neišpasakytas jautruolis dėl savo tatukų ir mamukų, o kitus, jau sugulusius amžinybei, galima ir išrinktosios tautos šikpuodžių turiniu laistyti ?

     • ŽEMAITIS. VENGRIJA - TURKIJOS AGRESIJOS RĖMĖJA!:

      Teisiog mano giminaičiai (nei artimi, nei tolimi) tikrai prie žydų genocido niekuo neprisidėjo. Jei kažkas būtų buvę – šeimoje būtų apie tai kalbama. Visa mano giminė (iš abiejų pusių) yra labai atokaus Žemaitijos krašto gyventojai. Tiesa, turi bajoriškų šaknų, tačiau ir tarpukaryje, ir sovietmetyje giminėje visiškai nebuvo nors kiek daugiau, nei žemdirbystė, pasiekusių žmonių. mano seneliai buvo ūkininkai vidutiniokai, tėvai – kolūkiečiai ir Nepriklausomos Lietuvos ūkininkai. Nei senelių, tėvų, nei giminų tarpe (bent jau artimesnių, apie kuriuos žinome) nei partinių, nei valdininkų, iš esmės nei miestiečių (išskyrus tetą) nebūta. Man pačiam, atvykus į Vilnių, pradžioje buvo sudėtinga priprasti prie miestiško gyvenimo būdo.
      Tad viską “išdėsčiau kaip ant delno” 🙂
      Vėtros ir Škirpos aš nežmaižiu. Nesu istorikas, arcgžhyvuose nesėdžiu, dokumentų nevartau, jų pagrindu išvadų nedarau. Visiškai pritariu, kad negalima remtis sovietiniais “liudijimais”, kurie buvo “išmušti”. Tačiau Jūs kalbate vienaip, o va visai rimti žmonės, istorikai (kuriais pasitikiu) kalba kiek kitaip. Pavyzdžiui, teko skaityti, kad visgi yra rastas NE SOVIETINIS, o ankstesnio laikotarpio dokumentas, kuris liudija ne pačius grežiausius dalykus ir po kuriuo yra Noreikos parašas. Tai kaip šiuo atveju? Manote, kad istorikai meluoja? Jei taip, tai už dokumentų klastojimą ir melą jie turi būti paduoti į Teismą.

      Pasakysiu štai taip (ir savo pozicijos nebekeisiu):
      Dėl Škirpos ir Noreikos – tai nežinau. Nei jų kaltinu, nei smerkiu. Tiesiog nesu šios srities specialistas, asmeniškai jokių ką nors liudinančių dokumentų “nečiupinėjau”, o jei ir būčiau “čiupinėjęs” – vis tiek vertinimui neturėčiau reikiamos kompetencijos. Tad daugiau apie tai nediskutuosiu (nebet tik atsirastų vieną ar kitą poziciją išryškinantys argumentai).
      Dabar – kitas aspektas. Tebūnie jis atsietas nuo bet kurio asmens. tai tiesiog MANO PILIETINĖ POZICIJA. Gali būti bet kuris asmuo kad ir didžiausias daug svarbių darbų nuveikęs didvyris, tačiau jei jis nors trupučiu prisidėjo prie žmogaus teisių pažeidimo, jis nebegali būti aukštinamas. Taip, aprašant istorinius įvykius, žygdarbius jo pavardė turi būti įamžinta, minima, tačiau lentų jam kelti nereiktų. Pasiakrtosiu – to nesiju nei su Škirpa, nei su Noreika. Tai tiesiog principinė pilietnė liberali pozicija, kurios visuomet laikiausi ir laikysiuos.

      • Tvankstas:

       Juokinga skaityti : “Tebūnie jis atsietas nuo bet kurio asmens. tai tiesiog MANO PILIETINĖ POZICIJA. ”
       Pilti pamazgas ant Škirpos ir Noreikos nesigilinant, vien iš teisingų drg. /pono L. Linkevičiaus pozicijų, kurias iki užkimimo kartoja MIP, yra “tiesiog principinė pilietnė liberali pozicija, kurios visuomet laikiausi ir laikysiuos.”

       Šmeižti nekaltus žmones, nesigilinus į jiems primestas kaltes, kaltės įrodymais ir atmetimais, yra “tiesiog principinė pilietnė liberali pozicija, kurios visuomet laikiausi ir laikysiuos.”
       Tai niekšo pozicija.

     • ŽEMAITIS. VENGRIJA - TURKIJOS AGRESIJOS RĖMĖJA!:

      Ir dar pridėsiu – nuo meilės savo artimui, tėvams, seneiams, protėviams ir prasideda meilė visiems kitiems, pagaliau tautai ir visai žmonijai.
      O tie žmonės, kurie nemato savo artimo, jo neivertina ir ikonų ieško kažkur toliau, mažiau pažįstamų asmenų tarpe – yra tiesiog primityvūs keisti idealistai, o jų vertybės labai paviršutiniškos.

      Nesupykit, tai taikau ne Jums. Jūs gal ir ne toks. Tačiau kitą kart, kai bandysite pasityčioti iš kito (kad ir nemėgiamo) žmogaus jausmų savo artimiesiems – pamąstykite ir apie tai. Asmeniškai man tikrai neleistų sąžinė tyčiotis iš kito asmens jausmų savo artimui.

 6. Tvankstas:

  Katalikų Bažnyčios Kronikos sumanytojas ir leidėjas kardinolas S. Tamkevičius buvo tąsomas KGB tardytojo Vidmanto Baumilos. Dar tada KBK rašė apie A. Impulevičiaus nekaltumą, nustatytą JAV tyrėjų. Suprantamas NKVD-MGB-NKVD dušanskių – todesų – slavinų įniršis, kurį patenkinti užčiaupiant TIESOS žodžiui iš KBK taip įnirtęs stvėrėsi V. Baumila, taip įnirtęs šmeižia A. Impulevičių, J. Noreiką – Vėtrą, K. Škirpą buvęs LLKJS I sekretorius L. Linkevičius, dabar jau iš amžinojo komjaunuolio pozicijų kaip visų vyriausybių ministras, šiuo metu užsienio reikalų, tuo pačiu užsiima hermafroditinio falceto savininkas Vaidas Baumila, teisinantis tėvo žygius užgniaužti TIESĄ amžinai.
  Pilna internete medžiagos apie tikrąją TIESĄ, bet lengviausia yra pilstyti pamazgas, tuo labiau kai toną užduoda užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, kuriam jau praėjus 40 metų po paskelbimo apie A. Impulevičiaus nekaltumą dėl ž… naikinimo, vis dar kartoja senus NKVD – MGB – KGB šmeižtus, kas rodo komjaunuolišką smegenų užkalkėjimą ir visišką nenorą suprasti Lietuvos istoriją, siekiant tik išsišaipyti, kas neatitinka pripažintų Lubiankos kanonų.
  Tada klausimas p. L. Linkevičiui – tai kodėl NATO nugarkaulis JAV jau beveik 50 metų pripažinę A. Impulevičių nekaltu ? Tai reiškia, kad p. L.Linkevičius pripažįsta Rusijos / Lubiankos poziciją A. Impulevičiaus atžvilgiu, tai yra priešiškos jėgos NATO, ir visiškai atmeta JAV poziciją, Lietuvos sąjungininkės, kaip prieštaringą Rusijai / Lubiankai ?
  Tai Lietuva yra NATO valstybė ar Maskvos satelitinė valstybė, p. L. Linkevičiau ?

 7. Tvankstas:

  Pagrindinė priežastis uždaryti į getus ž… po 1941.06.22 buvo nepaprastai didelis skaitlingumas VKP(b) ir VLKJS ( S. Atamuk atvirai rašo, kad judėjų jaunuolių tarpe bent Kaune 1940-41 m. sunku buvo surasti ne komjaunuolį ).
  Vokietijos okupacinė valdžia bijojo galimų maištų, ardomosios veiklos, žodinės agitacijos, todėl nusprendė izoliuoti getuose, tiksliau, jie buvo anksčiau, tik aptverti spygliuotomis tvoromis ir pastatyti policijos sargybą.
  Neužmirškime, kad JAV taip pasielgė karo metais su japonais – visi jie buvo sukišti į koncentracijos stovyklas. Turėta mintis taip pasielgti su vokiečiais, bet jų buvo apie 40 milijonų, tokią Pensylvania, bent jau Pittsburg, reikėjo paversti konclageriu.
  Vokietijos okupacinei valdžiai iškilo daugybė problemų : įdarbinimo, maitinimo, apgyvendinimo, be to, iš 8 mln. belaisvių RA 1941 m.tikrinant (nusmaukiant kelnes), vėlgi buvo išaiškinamas skaitlingas apipjaustytųjų skaičius, kurių didžioji dalis buvo komunistai ir komjaunuoliai, ir nebuvo minties paleisti, kad nekiršintų užnugaryje žmonių.
  Vokietija, negalėdama išsiųsti į Madagaskarą, negalėdama išsiųsti mainais už Studebaker į Palestiną, pradėjo eugeniškai naikinti silpnus, senius, vaikus, RA belaisvius iš Mozės tikėjimo ( pradžioje ir musulmonus, kaip apipjaustytus ), vis daugiau judėjų vežė į darbus Vokietijoje iš getų Rytų Europoje, patekusieji į amerikiečių, anglų ir prancūzų zonas, buvo išleidžiami į Palestiną, JAV ir kitas šalis.
  J.Gensas ir Vilniaus judenratas prašė nebėgti jaunimo iš geto, nes nebus kam dirbti ir bus likvidacija, kas ir atsitiko, išvežant likusius darbingus į Vokietiją, silpnuosius sušaudant.
  Visame šitame kraupiame reikale lietuviai buvo visiški nuliai tiek steigiant getus su apsauga, tiek naikinant, išskyrus savanorius, kurių skaičius tikrai nedidelis, teko pasiskaityti ir netgi pasiklausyti jų pasakojimų – tai aplinkybių nustumti žmonės į pragarą, dažniausiai ėjo keršyti už komunistų ir komjaunuolių judėjų darbus nudirbtus kankinimo darbus prieš juos, jų šeimas.
  Atsiranda žmogėdros genetiką atskleidžiantys naudingi idiotai, kurie šmeižia nekaltus žmones, visiškai išteisintus dėl mestų kaltinimų žudant judėjus, nes jiems vienas malonumas – šmeižti nebaudžiamai, tegul ginasi kapo duobėje.

 8. Tvankstas:

  Žemaitis : “Pavyzdžiui, teko skaityti, kad visgi yra rastas NE SOVIETINIS, o ankstesnio laikotarpio dokumentas, kuris liudija ne pačius grežiausius dalykus ir po kuriuo yra Noreikos parašas.”
  Man dar pradinukui teko klausytis pokalbių, kuriuose a.a. tėvelis kalbėdavosi ( apie 1969-1972 m. ) su buvusiu Lietuvos saugumiečiu iki 1940 m.
  Lietuvos saugumiečiai buvo pasibaisėję ž… komunistų veikla, Kominterno įtaka, visi žinojo apie ž…-bolševikus Rusijoje ir VKP (b) vadovybę buvus 90 nuošimčių iš judėjų, pačioje Lietuvoje komunistais ar komjanuoliais buvo 4 ž… iš 5 narių, likę buvo lietuviai, rusai (daugiausia sentikiai), lenkai, vienas kitas vokietis (kaip Josef Greifenberger iš Kalvarijos).
  Sionistai pastoviai išvažiuodavo į Palestiną, o štai kaip padaryti, kad ten išvažiuotų komunistai ir komjaunuoliai ? Tai buvo pastovūs saugumiečių pokalbiai, kurie buvo neįmanomi prie K. Skučo. Komunistams ir komjaunuoliams buvo patariama – nepatinka Lietuvoje, važiuokite į SSSR. Jei išvažiuodavo, tai netrukus grįždavo jau gerai parengti Kominterno.
  Nenuostabu, kad lietuvių inteligentų tarpe atsirasdavo peticijų ir memorandumų rašytojų ir pasirašytojų su kreipimusi į Lietuvos ž…., tuo labiau išsakant tokias mintis savo kaimynams ar bendradarbiams į akis. Šiandien tokie parašai Lubiankos vertinimu pripažįstami antisemitiniais.
  Labai užspaudžiama informacija iš 1938-1945 m. apie tų dienų tikrovę, nekalbant apie žmonių mąstymą pagal susidariusias tikrąsias aplinkybes.
  Jei kaimyno vaikai meta šiukšles į tavo žemę už tvoros, jei atnešę išpila šikpuodžių turinį, tai negali pasakyti kaimynui – “susitvarkykite, pone Mauša, su savo bachūrais”, nes būsi amžiams pavadintas antisemitu ?

  • Žemyna:

   Ir, beje, KGB tokia tautine sudėtimi uoliai naudojosi dar Sąjūdžio metais, platino įv. laikotarpių (nuo pat spalio perversmo) Kremliaus ir jų jėgos struktūrų vadų sąrašus, tarsi norėdami būtent šią sudėtį savo nuodėmių priežastimi paskelbti – jie sudarė dauguma, jie vadovavo visoms kraupioms žudynėms. Jie, jei patys ir nebuvo tos tautybės, tai jų žmonos buvo, o tai reiškia, jog ir vaikai pagal jų paprotį irgi šią tautybę paveldėjo.
   Žinoma, platino dar ir norėdami tautų įtūžį nuo savęs į juos pasukti. Ne vieno ruso ir lietuvio namuose tie sąrašai pabuvojo.

  • Žemyna:

   Bet KGB puikiai išnaudojo ž. repatriacijos šansą tos tautybės saviškius ten infiltruoti! Dar kažin, ko daugiau ten išvažiavo – ar eilinių RU ž., ar „disidentų”, t.y., sotrudnikų?
   Lygiai taip pat JAV, JK ir kitose šalyse putinėlis raudonasai puikiai pasinaudojo savąja išeivija, „disidentais”… O kai tai profesūra – tada galima prigaminti daug „pažangaus, šiuolaikiškai mąstančio” jaunimo, diplomantų. Kad, čia grįžę, iš „šiuolaikiškų pozicijų” triuškintų gimtąją kalbą, tėvynės istoriją, prisidėtų prie kovų didvyrių šmeižto…

   Ačiū, šis Tamstos komentaras neprilygstamas. Trumpai ir konkrečiai. Ačiū!

 9. Tvankstas:

  1939 m. rugpjūčio paskutinėmis dienomis Lietuvoje prasidėjo netvardoma komunistų agitacija, kurią palaikė kone visi ž…, tai saugumiečiai tarpusavyje pradėjo šnekėtis apie getų aptvėrimą, policijos apsaugą, padedant kariams, judėjams įvesti komendanto valandą, taip pat paleisti judėjus iš armijos, aviacijos, valstybinės tarnybos. Vien K. Skučas ramus išliko. Saugumiečius guodė tai, kad A.Hitleriui paskelbtas karas dar 1933 m. buvo kiek apramintas, jam tapus drg. Stalino geriausiu draugu, tai gal komunistai neardys tvarkos Lietuvoje.
  1941.05.15 Kominternas davė įsakymą visoms KP ( 1941.07.06 turėjo prasidėti RA puolimas ir Europos išlaisvinimas po pasaulinės revoliucijos vėliava ) veikti prieš nacional-socialistinę Vokietiją ir A. Hitleris žinojo tai, pakankamai turėdamas savo akių, ausų ir liežuvių Kominterne, kokį didelį agitacinį darbą jo užnugaryje atliks judėjai – komunistai, todėl ir pasirengė juos ir jų rėmėjus, visą tautą, izoliuoti getuose, kurie tebuvo pačių jų šimtmečiais sukurtas tvarinys išlaikyti tikybinį ir tautinį grynumą, jokiu būdu nesusiliejant su vietiniais gojais.
  Tai, ką Lietuvos saugumiečiai nedrąsiai mintijo – steigti uždarus ir apsaugotus getus judėjams dėl jų masinio komunistavimo, taip išlaikant tvarką Lietuvoje, tą atliko nacional-socialistinė Vokietija be jausmingumų, dvejonių ir šaltu protu, su kraupiu priedu – be gailesčio sunaikinant ligonius, senius ir vaikus, kaip išlaikytinius ir negalinčius dirbti fizinio darbo.
  Lietuvių vaidmuo steigiant getus po 1941.06.22 tegalėjo būti vertėjų, raštininkų darbas – Vokietijos administracinė mašinerija pati atliko kruopščiai, nuosekliai, kiekvienam valdininkui turint siekį – pasidaryti karjerą savo uolumu, gauti dvarus su vergais užkariautose rytų žemėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: