Į VIII Tarptautines M.K. Čiurlionio pianistų varžytuves atvyks atlikėjai iš 22 valstybių (0)

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis | Vikipedijos nuotr.

The YouTube ID of Insert video URL or ID here is invalid.

Lapkričio 6-17 d., Vilniuje, Klaipėdoje vyks Tarptautinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų varžytuvės (konkursas).

Į Vilnių lapkritį atvyks daugiau nei 60 talentingiausių jaunosios kartos atlikėjų iš 22 pasaulio šalių.

Kompozitoriaus ir dailininko M. K. Čiurlionio vardu pavadintos varžytuvės – vienas laukiamiausių muzikinių įvykių Lietuvoje. Savo istoriją varžytuvės skaičiuoja nuo 1965 m., o tarptautinėmis tapo iškart po Nepriklausomybės atgavimo – 1991 m. Renginį ilgus metus globojo ir puoselėjo tokios iškilios asmenybės kaip M. K. Čiurlionio sesuo Jadvyga Čiurlionytė, prof. Vytautas Landsbergis, daugelis žymių pianistų ir vargonininkų.

Šiemet į renginį atvyks atlikėjai iš 22 valstybių. Tarptautinės M. K. Čiurlionio varžytuvės priims svečius iš Austrijos, Belgijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Honkongo, Italijos, Izraelio, JAV, Kanados, Kinijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Pietų Korėjos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Ukrainos, Vengrijos, Vokietijos. Savo jėgas jose išbandys ir talentingiausi jaunosios kartos lietuvių pianistai.

Daugelis Tarptautinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio pianistų ir vargonininkų varžytuvių nugalėtojų šiandien – žymūs atlikėjai, koncertuojantys visame pasaulyje. Pianistų konkurso laurais buvo pasidabinę Birutė Vainiūnaitė, Sergejus Okruško, Jurgis Karnavičius, Zbignevas Ibelgauptas, Aleksandra Žvirblytė, Rokas Zubovas, Guoda Gedvilaitė, Gabrielius Alekna, Jan Kšystof Broja (Janas Krzystofas Broja), Gintaras Januševičius, Evgenijus Starodubtsevas, kiti. Vargonų sekcijos laureatais yra tapę Bernardas Vasiliauskas, Giedrė Lukšaitė-Marazkova (Mrazkova), Renata Marcinkutė-Leseur (Lesieur), Balys Vaitkus, Karolina Juodelytė, kiti. Praėjusio pianistų konkurso I vieta atiteko sėkmingai tarptautinės karjeros siekiančiam lietuvių pianistui Robertui Lozinskiui, o tarp vargonininkų geriausia buvo pripažinta Mona Roždestvenskytė.

Varžytuvių rengėjai tvirtina, kad lapkričio mėnesį vyksiantis, jau VIII-asis konkursas nors ir tęs ilgametes tradicijas, tačiau pristatys ir keletą naujienų. Viena jų – vargonininkų finalininkų kelionė į uostamiestį.

„Tęsime jau tradicija tapusias tiesiogines konkurso transliacijas. Kaip rodo penkerių metų patirtis, rengiant profesionaliosios muzikos konkursus, tiesioginės transliacijos socialiniuose tinkluose ir interneto portaluose yra veiksmingiausias būdas plėsti auditoriją. Tačiau pirmą kartą istorijoje vargonininkų finalas išsikels iš Vilniaus – šešių talentingiausių vargonininkų pasirodymo konkurso finalą stebėti kviesime Šv. Prancišaus Asyžiečio vienuolyno bažnyčioje Klaipėdoje. Labiausiai džiaugiamės, kad pianistų ir vargonininkų susidomėjimas konkursu, tvirta partnerystė su Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Lietuvos nacionaline filharmonija, Nacionaliniu radiju ir televizija mus dar tvirčiau telkia siekti pagrindinių konkurso tikslų – puoselėti bei populiarinti Lietuvos atlikimo meno tradicijas, garsinti Lietuvos muzikos genijaus kūrybą visame pasaulyje“, – pasakoja konkurso vadovas, VšĮ „Natų knygynas“ direktorius Vygintas Gasparavičius.

Į Tarptautinius M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų varžytuvių žiuri visuomet kviečiami tarptautinės scenos specialistai. Šiais metais pianistus vertins: Pieras Frančeskas Forlenza (Pier Francesco Forlenza) Italija, Ijanas Fauntainas (Ian Fountain) Didžioji Britanija, Ilja Ivaris (Estija), Petras Geniušas (Lietuva), Juris Kalnciemis (Juris Kalnciems) Latvija, Jurgis Karnavičius (Lietuva) ir Rolandas Kriugeris (Roland Krüger) Vokietija. Vargonininkų komisijai pirmininkaus Andžėjus Chorosinskis (Andrzej Chorosinski) Lenkija, žiuri dirbs Leopoldas Digrys (Lietuva), Kristofas Mantuksas (Christophe Mantoux) Prancūzija, Renata Marcinkutė-Lesieur (Lietuva), Leonidas Melnikas (Lietuva), Martinas Sanderis (Vokietija) ir Chuanas Paradelis-Solis (Juan Paradellis-Solé) Italija.

Įėjimas į varžytuvių perklausas – laisvas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: