Alytaus rajone – kenksmingomis medžiagomis užterštas pienas (3)

Karvė pievoje | zum.lt nuotr.

Karvė pievoje | zum.lt nuotr.

Gaisro Alytaus rajone paveiktoje teritorijoje uždrausta tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, juo prekiauti. „Siekdami užtikrinti pieno gamintojų ir vartotojų interesus, šią problemą spręsime pirmadienį Vyriausybėje“, – informuoja žemės ūkio ministras Andrius Palionis.

Spalio 25 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pirmuosius pieno mėginių, kurie buvo atrinkti iš gaisro Alytaus rajone paveiktoje teritorijoje esančių ūkių, laboratorinių tyrimų rezultatus. Nustatyta, kad dioksinų suma viršija didžiausią leistiną koncentraciją.

Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, draudžiama tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, iki atskiro nurodymo, taip pat prekiauti pienu ir pieno produktais tiesiogiai vartotojams, turgavietėse ir kitose prekybos vietose.

Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną, pristatytą iš užkrėstose teritorijose esančių ūkių.

Atkreiptinas dėmesys, kad ūkinių gyvulių laikytojai ir gyventojai turi griežtai laikytis VMVT parengtų rekomendacijų dėl vandens, gyvūnų laikymo ir priežiūros, maisto produktų vartojimo ekstremalios situacijos metu bei patalpų valymo ir švarinimo.

Dioksinai – toksiškų organinių junginių grupė, pasižyminti kancerogenišku ir mutagenišku poveikiu. Jie tirpsta riebaluose ir organiniuose tirpikliuose, netirpsta vandenyje. Aplinkoje sklinda daugiausiai oru, prilipę prie dulkių dalelių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

 1. Gabrielė:

  Ar yra suvokiama kokio masto tai nelaimė? Keli žmonės kreipėsi į medikus ir gaisrininkai… Juk visi gyventojai kvėpavo užterštu oru, visas dirvožemis užterštas, gyvūnai, gyvūliai… kitų metų grybai ir uogos…Pasekmės ne staigios, bet neišvengiamai blogos… Kiek supratau gaisro pasekmes finansiškai dengs ne “šventi, nepaliečiami” verslininkai, o valstybė, t.y. mes, tame tarpe ir tie, kurie gyvena apnuodytoj teritorijoj. Valdžia demonstravo “olimpinę” ramybę. Svernelis susirgo, kai kas galvas nusiskuto, tūkstančiai žmonių nuodijami buvo, žemė, vanduo – ir viskas gerai!!! Tegul DIEVAS nukreipia savo akį į tuos valdžios “olimpiečius” ir pamoko gyvenimo. Ir nėra į ką daugiau kreiptis, nes aplink tik beširdės, besmegenės žmonių iškamšos…su vyriausybių, ministerijų ir Seimo iškabėlėmis.

  • Žemyna:

   O, akurat,
   šiandien Kriminalinės policijos diena.
   Jeigu matote neteisėtą elgesį – būkite pilietiški, praneškite Kriminalinei policijai – tik ką per LRT radiją pranešė jų vadas…
   Manau, jog apie valdžios elgesį koncentruotos cheminės atakos (ne vien) prieš Alytų metu reikia pranešti KP!

   Tai vadinama juoku per ašaras.
   Tamsta teisi, miela Gabriele. O tamstos žodžiai prilygsta maldai.

  • Žemyna:

   Ir dar papildysiu tamstos pasisakymą kopija savo komentaro į ministro žodžius, jog tarnybos turės tikrinti į rinką patenkantį maistą.
   Taip, tai valdininkų PAREIGA. Tačiau yra ir kita pareiga – žmonėms, kuriuos nuo skurdžios būties gelbsti po langais esantis jų daržas, gal net turgelyje parduodamas derliaus perteklius – krapai, savo, ar gal apleisto sodo obuoliai, morka ar ridikas, miškelyje surenkami grybai – kas ir kaip kompensuos jiems jų netektis? Juk dar ne vienerius metus nei parduos, nei patys galės tuo maitintis, žiemai atsargų pasiruošti ir bent taip su mažomis šeimos pajamomis išsiversti?
   Arba ir valgys, ir parduos – kur nors už parduotuvės, ar kito kampo, turgaus prieigose. Jei neturės kitos išeities. Skurdas – ne brolis.
   O šiaip tai šis įvykis – pati atviriausia demonstracija to, jog ir šios, ir visų ligi jos buvusių mūsų valdžių svarbiausias rūpestis buvo ji – Tėvynė Lietuva ir jos Tautos gerovė, jos saugumas visomis to prasmėmis. Ji – visų pirma. Taigi, ne dykai iš mūsų delnų ne tik duoną valgė 🙁
   Asmenine politine karjera, partijos interesais ir valdžios bei įtakų išlaikymu SAVO rankose bei palikuonių aprūpinimu viskuo, kuo aprūpinti padeda turimas postas – tuo rūpinosi tik kruopščiai savo pareigą atlikę ir priesaiką įvykdę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: