Šiąnakt įvedamas žiemos laikas (3)

pixabay.org nuotr.

pixabay.org nuotr.

Šiąnakt, iš šeštadienio į sekmadienį, bus atšauktas vasaros laikas, laikrodžius atsukti reikės viena valanda atgal. Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos.  Jis kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda atgal. Nors Lietuvos valdžios atstovai tikisi, kad tai vienas paskutinių kartų, kai reikės sukti laikrodį, įtikinti partnerių Europoje atsisakyti laiko sukiojimo kol kas dar nepavyksta.

Europos Komisija ir Europos Parlamentas remia idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo dukart per metus, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria.

Šių metų kovą Europos Parlamentas pritarė pasiūlymui, kad šalys narės laiko nebesukiotų nuo 2021 metų. Siūloma, kad paskutinį kartą laikrodžiai ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, būtų persukti paskutinį 2021 metų kovo sekmadienį, o pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tą padarytų 2021-ųjų paskutinį spalio sekmadienį.

Tačiau didesnė dalis valstybių narių nori, kad Europos Komisija pateiktų išsamesnį poveikio vertinimą, taigi daug kas priklausys nuo gruodį darbą pradėsiančių naujųjų eurokomisarų požiūrio.

Galiojant žiemos laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, lyginant su vasaros laiku. Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvedinėti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Jei jus pažadins nuo mano pusės skambantys baisūs (pra)keiksmai, vadinasi, nepersuktas žadintuvas per anksti paskambino… Ar dar blogiau – supainiojau, į katrą pusę persukti reikia.

 2. Hm:

  Ne kažkoks „žiemos“, o natūralus juostinis laikas.

  • Žemyna:

   Na, dabar jis oficialiai taip vadinamas ES.
   O ar esate tikra, kad įprastas juostinis laikas negali kisti, migruoti į kitą teritoriją?
   Nežinau, gal tai senstančios regos optinė apgaulė, bet man jau prieš daugiau kaip 10 metų kilo įtarimas, jog mūsų dangus stipriai patamsėjęs, o dienos šviesos laikas stipriai sutrumpėjęs. Ar tik nesikėsina į mūsų teritoriją poliarinė naktis?
   Nebepamenu, šią, ar pr. savaitę LRT laidoje 10-12 dalyvavę du mūsų jaunieji mokslininkai užsiminė apie Kanadoje vykdomus Žemės ašies krypties pokyčių tyrimus (kažin, ar senokai čia lankęsis Zubinas girdėjo jų pasakojimą?) – jei mums lemta to amžininkais būti – turime kažką vis stipriau jausti, matyti?
   Na, nežinau – kad ir kokia graži ta Šiaurės pašvaistė būtų, nesinorėtų man mūsų klimato keisti į galimybę ja grožėtis (tegu ji neįsižeidžia – dėl šių mano žodžių ji netaps mažiau graži!).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: