Panevėžio krašte bus uždegtos pagarbos žvakutės partizanų žūties vietose (1)

zvake

alkas.lt nuotr.

Spalio 26 d., Vėlinių išvakarėse, Panevėžio krašto žmonės jau ketvirtą kartą susiburs akcijai „Uždek žvakutę partizanams“, kurios metu bus lankomos gyvybes už Lietuvos laisvę paaukojusių partizanų žūties vietos, tvarkomi jų kapai ir uždegamos pagarbos žvakutės. 

Akcijos metu planuojama aplankyti Algimanto apygardos partizanų žūties ir palaidojimo vietas. Apie Algimanto apygardos partizanus pasakos Panevėžio kraštotyros muziejaus istorikas Donatas Juzėnas.

Vėliau Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios už žuvusius Lietuvos partizanus, o po šv. Mišių – Šventinamas paminklas Antanui Slučkai-Šarūnui Andrioniškio miestelio centre. Žuvusieji partizanai bus pagerbti garbės salve, prisiminimais apie Šarūną pasidalins jo bendražygis, partizanas Jonas Kadžionis-Bėda.

Akcijos dalyviai taip pat vyks į Šimonių girią aplankyti trijų partizanų bunkerių, Šarūno rinktinės štabo, Algimanto apygardos štabo ir Žalgirio būrio radimvietes, kur prieš 70 metų, 1949 m. lapkričio 1–2 dienomis, žuvo 15 partizanų.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

    Puiku

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: