Vilniuje bus atidengta atminimo lenta Romualdui Ozolui (video) (17)

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Spalio 23 d., trečiadienį, 15 val. Vilniuje (Teatro g. 11) ant namo kuriame gyveno Sąjūdžio steigėjas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos pirmosios Vyriausybės Ministro Pirmininko pavaduotojas, publicistas, filosofas, kultūrologas Romualdas Ozolas (1936-2015) bus atidengta jam skirta atminimo lenta.

Romualdas Ozolas gimė 1939 m. sausio 31 d. Joniškėlyje, Biržų apskrityje. 1957 m. baigė Bazilijonų vidurinę mokyklą. 1957-1962 m. studijavo Vilniaus universiteto (VU) Istorijos-filologijos fakultete. 1965-1968 m. žurnalo „Kultūros barai“ redakcijos atsakingasis sekretorius, skyriaus redaktorius. 1968-1973 m. VU aspirantas, 1973-1989 m. dėstytojas. 1973-1990 m. SSKP narys. 1975-1980 m. dirbo LSSR MT sekretoriate. 1980-1989 m. „Minties“ leidyklos vyr. redaktoriaus pavaduotojas.

1988–1990 m. Lietuvos sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Sąjūdžio Seimo tarybos vicepirmininkas. 1989-1990 m. savarankiškosios LKP, jos biuro narys. 1989-1990 m. LSSR AT deputatas. 1990-1992 m. LR AT deputatas, Nepriklausomybės akto signataras. 1990-1991 m. ministrės pirmininkės Kazimiros Prunskienės pavaduotojas. 1990-1993 m. Lietuvos valstybinės regioninių problemų komisijos pirmininkas, LR valstybinių derybų su SSRS, vėliau su Rusija delegacijų narys.

Nuo 1992 m. Lietuvos centro judėjimo, nuo 1993 m. Lietuvos centro sąjungos pirmininkas. 1992-1996 m. ir 1996-2000 m. LR Seimo narys. 2002 m. išrinktas į Varėnos rajono savivaldybės tarybą. 2008 m. dalyvavo įsteigiant Lietuvių tautinį centrą, narys nuo jo įkūrimo. Lietuvos centro partijos garbės pirmininkas. 2012 m. buvo Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ apskritojo stalo pirmininku.

1994-1995 m. LR Seimo Geros valios misijos Čečėnijos klausimams spręsti vykdomasis direktorius, Tarptautinės parlamentarų grupės Čečėnijos problemoms spręsti narys. Lietuvos Respublikos Seimo narių grupės Karaliaučiaus krašto lietuviams remti narys. Lietuvos ir Ukrainos draugystės draugijos pirmininkas. Baltijos Asamblėjos narys nuo jos įkūrimo, jos Nacionalinio saugumo ir užsienio reikalų komiteto narys. NATO komisijos narys. Laikraščio „Atgimimas“ steigėjas ir vyriausiasis redaktorius. Parengė publikacijų geopolitikos, valstybės, tautų ir tautinių mažumų, kultūros klausimais. Nuo 2012 m. žurnalo „Nepriklausomybės sąsiuviniai“ vyr. redaktorius.

Ozolui2019-2400

Namas Teatro g. 11 | Rengėjų nuotr.

Namas Teatro g. 11 | Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , .

17 komentarų

 1. Julijonas:

  Su žydais suderinta? Juk šimašistų pavaldumas akivaizdus…pakabina, o jiems paliepus nuima…

 2. Gabrielė:

  O kaip su R. Ozolo raštu išleidimu. Vis dar užblokuota?

 3. Antanas:

  Kažin, lentos dublikatas ar paruoštas? Kam? Jei koks nors idiotas sudaužys!

  • Žemyna:

   Vakar Nemira savo „Savaitę” užbaigė labai vykusiai išvinguriuotą fraze apie pono Š. gebą darbus su mąstymu suderinti…
   Man tai priminė kažkada filme „Predsedatelj kolchoza” buvo (savaime aišku kitaip, deramai kontekstui) tokia fraze vienai aktyviai kolūkietei atsakyta: „Boba, su tavimi geriausia mėšlą ėsti”. Į jos klausimą, kodėl, atsakė „O todėl, kad tu vis pirma, vis priekyje kitų būti skubi”.
   Yra tokių, iki senatvės ne vietoje uolių, pataikūniškai spirgančių savo „autoritetui” įtikti. Po tokių reikia skirti brigadą, kad rinktų jo paliekamus griuvėsius bei lavonus.

 4. SOS, mūsų reikia!:

  ir kodėl ne visoje spaudoje apklausia? Juk žino, kas egzistuoja šiais klausimais suinteresuotų piliečių būrimosi vieta – ALKAS?!! Kodėl jam nepranešta?

  Išsakykite nuomonę: ar Lietuvoje registruojamiems vardams galėtų būti netaikomos lietuvių kalbos taisyklės
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/issakykite-nuomone-ar-lietuvoje-registruojamiems-vardams-galetu-buti-netaikomos-lietuviu-kalbos-taisykles.d?id=82575981#a_emb_157168031494046_27073

  Koks tokios apklausos tikslas? Kad, jei į reikalą neįsigilinę, neįsivaizduojantys padarinių, balsuotų už komercinę „abėcėlę”? Ir apskritai kad prie tokios pereitume, ne vien dokumentuose? Pirmyn atgal į beraštę erą?
  TM sąmoningai ignoruoja kai kurių svetainių lankytojų nuomonę, t.y.,vairuoja jai reikalinga kryptimi?
  Delfio publika patikimesnė?

  • Pirmiausiai dera LRT priremti, kodėl ji feisbukus – buitinę sąmonę priskiria socialiniams tinklams ir jų turinį apžvelgia savo programose, o portalų komentarų, jau ne ?!… Ar, pvz., Alko.lt komentarų mintys jau ne visuomenės dalies nuomonė, kur demokratijos principo laikymasis, ar šiuo atveju žmonių mintys – koksai kalės vaikas…

   • Antanas:

    El er tė, el er tė – Lietuvos ir vėl nebė… 😪

   • Žemyna:

    Teisingai, labai pritariu – kokia chaltūra paverstos rytinės spaudos apžvalgos! Tik viena 10-12 laidos vedėja kruopščiau už kitus ją parengia.
    Bet tai neprilygsta Šalkausko rengtų apžvalgų kokybei. Būdavo ne tik pagrindinių, universalių dienraščių, bet ir šakinės spaudos apžvalgos įv. mokslo ir kt temomis.
    Nežinau, ar įsibėgės Kultūros savaitė? Pradžia buvo visai liūdna, dabar šiek tiek pakito, bet… Ne ta laidos dvasia. Jai visgi būtinas atitinkamas užtaisas žmoguje. Dalykinės brandos pamatų trūksta.

    • Tai kas galima pasakyti per 15 min., violiojama valandą laiko. Gyvenimo išminties, dalykinių žinių turinčių žmonių apskritai per LRT Lietuvoje negirdėti, gal jų jau ir nebelikę, intelektualesnio gyvenimo vyksmo jokio kaip ir nebelikę apskritai. Neišgirsi savimi, kalbamo dalyko išmanymu pasitikinčio vyriškesnio tono balso – vien tik laputiški – nusmailinti balseliai… Pasiklausai ir baisu darosi, kur tampi atsidūręs…

     • Žemyna:

      Labai tiksli charakteristika, dėkui! ir apie rimtiems dalykams skiriamas minutes, o tuštiems pasiplepėjimams – valandas.
      Tokiais balsais turguje, ne per mikrofoną visai tautai kalbėti! Kitą vertus, suima ir baimė: negi LT neliko sveikų balso stygų ir plaučių, kad ŠVARIAIS garsais tariami žodžiai į eterį skristų? Pagal balso tinkamumą mikrofonui ar scenai atrankos nebėra? Nei diktoriai, nei aktoriai negali tokių pademonstruoti. Nebent iš operos dainininkų dar tokius išgirsti.

      • Antanas:

       Skaičiau, kad sovietmečiu buvo “žiauri” atranka norintiems dirbti radijo ir televizijos diktoriais (prisiminkime eterio grandus Rutkutę, Bigelytę, Baranauską, Kybartą!)… O dabar? Matyt, nenusipelnėme girdėti ir matyti kokybiškų laidų. Tik, kažin, kodėl?

 5. Padėka Alkui!:

  šaunuoliai, puikiai sumąstė – net ir tikslią vietą namo ieškosiančiam žmogui nurodė! AČIŪ!
  ———————
  Įdomu, dalyvaus buvę bendražygiai, parlamentarai, vyriausybės darbuotojai? Bent artimiausių mokyklų mokytojai, vaikai? Teatro darbuotojai? „Atgimime”, „Mintyje” kartu dirbę kolegos?
  Pvz., VL?…
  Jo laikais Vyriausybės rūmuose vyravo labai maloni dvasia. Ėjau pas Ozolą kažkokiais reikalais, dar hole pasitiko jo padėjėja (berods, Daunaravičiūtė?), labai šiltai, pagarbiai ir paslaugiai elgėsi. Be abejonės, tai ne tik pačių padėjėjų, bet ir to, kam jie dirba, rūpestis ir nuopelnas!
  Kažin, kurioje ministerijoje šiandien pavyktų kažką panašaus aptikti?

 6. Suplanavote rytdienos popietę -:

  jei tik yra galimybės – labai šauniai viskas dera –
  15 val. einame į Teatro g. pas Ozolą,
  o tada gražia procesija tipename pasikudakuodami Basanavičiaus ir Trakų g. žemyn, į Signatarų namus (jei pakaktų laiko, tai kur nors pakeliui pritūpdami paskubom pasikavinti)
  17 val. Signatarų namuose mūsų laukia B. Genzelis su monografija!
  Nevėluokite, nes „traukinys nelauks”.

 7. stasys:

  apie ką ką gi čia Ozolo bičiuliai plepa ? ar lenta ne kreivai kabo , ar Remigijus jau paruošęs atitinkama savivaldybės aktą reglamentuojanti kam ir kaip turėtu būti kabinamos tokios atmintinės lentos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: